1. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113

Varak Nasıl Yapılır

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

varak nasıl yapılır varak nasıl yapılır video altın boyama yapımı varak nedir, nasıl uygulanır, altın varak yapımı, yapımı video, altın varak tekniği
    Aslında varak kenar süsü anlamını taşımaktadır arkadaşlarım. Genelde aynalarda yada resim çerçevelerinde kullanılır. Bayada hoş bir görüntüsü var. Bunu sizler için araştırdım biraz anlatmaya çalışayım.

Malzemeler
    Mdf tepsi
    Akrilik boyalar
    Varak tutkalı
    Altın ve gümüş renkli rulo folyo
    Zımpara
    Saten vernik

Yapılışı
    1-Tepsi zımparalanır,nemli bezle silinir.Birinci kat astar boya sürülür,kurutulmaya bırakılır.Tekrar zımparalanır ve ikinci kat boya uuygulanır.Altın Varak Nasıl Yapılır
    2-Desen oluşturulur ve fırcayla metalik altın akrilik boyayla boyanır.
    3- Boya kuruduktan sonra yine fırcayla desenin üstüne varak tutkalı sürülür.(seffaf renk alıncaya kadar beklenir)
    4-Folyo altın renkli varakdan bir miktar kesilir. Avuç içinde buruşturulur.Tutkallı yüzeye yapıştırılır.Parmaklarla hafif yapıştırılarak yüzeye yapışması sağlanır.Folyo kenarından tutularak kaldırılır.Yüzey kaplanana kadar devam edilir. Burada aralara
    gümüş renkli rulo folyo da uygulandı.Altın Varak Nasıl Yapılır
    5-Tepsinin kenarlarına da aynı yöntem iki renk varak uygulandı.
    6-Obje iyice kuruduktan sonra iki kat vernik uygulanır.
    Aşağıdaki linklerde altın varak folyo tekniği ile ilgili diğer yazılar ve örnekleri bulabilirsiniz.
    Altın varak(folyo) uygulanmış tepsi
    Altın varak tekniğinin yapılışı
    Dekupaj ve boya tamamlama uygulanmış tepsi
    Dekupaj ve doku tekniği uygulanmış çay kutusu
    Dekupaj ve budak doku/wood grain uygulanmış kutu
    Dekupajın farklı objelerde uygulanışı
    Dekupaj uygulanmış kutu

BU KONUYLA İLGİLİ VİDEOLAR

BİRİNCİ VİDEO
    İKİNCİ VİDEO

Varak Nasıl Yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. goblen nasıl yapılır?

goblen nasıl yapılır?

goblen nasıl yapılır goblen yapılışı nasıl işlenir video işlenir örnekleri arkadaşlar goblen nasıl yapılır nerden alabılırım bılgısı olan varmı??????? ???:seker::şey: acil cevaplarınızı beklıyorum
  2. Sucuk nasıl yapılır

Sucuk nasıl yapılır

sucuk nasıl yapılır sucuk nasil yapilir nasıl yapılır video yapımı video evde Evde kendimizde sucuk yapabiliriz. Kendi yaptığımız sucuk hem lezzetli hemde daha sağlıklı olacaktır. İşte tarifi: Malzemeler Dana Kıyma 2 kg Kuzu Kıyma 500 gr Sarımsak 5 diş Kimyon 1 çorba kaşığı Kuru dana bağırsağı 3 metre Toz kırmızı biber Karabiber Yenibahar Keten İp YAPILIŞI: 2 kg dana kıyma...
  3. Makyaj nasıl yapılır?

Makyaj nasıl yapılır?

makiyaj nasıl yapılır en güzel makyaj nasıl yapılır güzel makyaj Bütün kadınların hiç yapmasa bile özel gün ve gecelerde yaptıkları makyaj her kadını bakımlı ve güzel gösterir önemli olan makyajı bilinçli bir şekilde yapmanız teninize yüzünüze saç rengine kadar uyumlu şekilde olmalıdır makyaj.. Eğer tam olarak makyaj yapmayı bilmiyorsanız şimdi sizlere bunlarla ilgili detaylı bilgiler verecem...
  4. Makarna nasıl yapılır?

Makarna nasıl yapılır?

makarna nasıl yapılır bardakta makarna nasıl yapılır uzun nasil yapilir Sizi bilmem ama ben yakında sanırım makarna ustası olup çıkacam:DBizim evde haftanın hemen hemen hergünü makarna pişer.Benim çocuklar makarna canavarı yemek bile olsa bana "anne bize makarna yap"derler.Eee iş çocuklar olunca tabiki iki elim kandada olsa onlar için mutlaka yaparım yapmammı:DNeyse uzun lafın kısası...
  5. Pestil Nasıl yapılır?

Pestil Nasıl yapılır?

pestilin yapılışı pestil nasıl yapılır kayısı pestili nasıl yapılır dut pestili cevizli pestil Pestili çoğunuz biliyorsunuzdur.İçinizde çok seven olduğu kadar belkide sevmeyende vardır yada şimdiye kadar hiç yemeyeniniz... Sizlere pestil yapılışı hakkında bazı bilgileri aktarmak istiyorum.Birkaç çeşidi olan pestil nasıl yapılır ve nasıl yenir konusunda eğer merakınız varsa işte merakınızı...

Sayfayı Paylaş