Varikosel ameliyatından sonra çocuk sahibi olanlar

Esra6234

Yeni Üye
Üye
Varikosel ameliyatından sonra çocuk sahibi olanlar
Herkese Merhabalar;
Öncelikle belirtmeliyimki siteye yeni üye oldum.
Yaşım 34 ve 1,5 yıllık evliyim. Eşim 5 ay önce varikosel ameliyatı oldu. Bazen insanların olumsuz yorumları canımı sıkıyor. Varikosel ameliyatından sonra çocuğu olan var mı. Eşimin sperm sayısı oldukça yüksek toplamda 170 milyonun üstünde fakat ileri hareketlilikte sorun vardı. Kafaya çok takıyorum.

Merhaba, varikosel erkek kısırlığında görülen problemlerden biridir. Başarılı bir operasyonla bu sorun ortadan kaldırılmaktadır . Varikosel ameliyatı sonrası çiftler gebeliği sağlayabilir. Gebelik sağlanmazsa aşılama ve tüp bebek tedavi seçenekleri uygulanır. Moralinizi bozmayın , varikosel olup bebek sahibi olanlar elbetteki vardır. İnternette bilgi kirlilği ve abartı çok fazla . Siz bunları görmezden gelin ve hekiminizin söylediklerine itibar edin.

Sorumu cevapladığınız için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Doktorlar kafanıza takmayın diyor, fakat kafama takmamak elde değil. Eşim kimseye anlatmamı istemedi bu sorunu, benimle konuştuğunuz için tekrar çok teşekkür ediyorum. Buna çok ihtiyacım vardı...

Tekrar merhaba esra hanım, istediğiniz zaman soru sorabilir derdinizi paylaşabilirsiniz.Bizde elimizden geldiğince yardımcı oluruz . Size tavsiyem biraz klasik olacak ama gerçekten kafanıza takmayın. Varikosel tedavisi olan bir problem. Ve bir çok çiftin ortak sorunu. Günümüzde tıptaki gelişmeler hızla ilerliyor ve infertil olan her çift tedaviyle çocuk sahibi olabiliyor. Yeterki sperm ve yumurta üretimi olsun. Eşiniz ne zaman amliyat oldu 3. ayı doldurdunuzmu ?

Merhaba;
Size ne diye hitap edebileceğimi bilemedim. Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Eşim aralık ayı itibari ile ameliyatı 6.ayı oluyor.

Tekrar merhaba esra hanım. Varikosel ameliyatı sonrası mutlaka semen analizi yaptırmışsınız dır . Eşinizin sperm sayısı ve şekliyle ilgili bir gelişme oldu mu ? Şayet herhangi bir gelişme yoksa vereceğim kürü eşiniz mutlaka uygulasın düzenli olarak uyguladıktan sonra tekrar semen analizi yaptırsın. Eşinizin diyabet problemi yoksa kürü uygulayabilir.
1 kavanoz organik bal , kabuklu işlenmemiş fındık ve organik süt. Fındıkları kabuklarından ayırın ve toz haline getirerek öğütün. 1 yemek kaşığı fındık tozunu 1 bardak süte ilave edin . 1 tatlı kaşığı da bal ekleyin. Eşiniz her gece uyumadan bu karışımı içsin. Diğer kür ise kara çörek otu ve bal karışımı . Her sabah aç karnına kahvaltıdan 1 saat önce eşiniz bu karışımı tüketsin. Bir diğer kürümüz organik zeytin yağına yatırılmış organik incir. Kuru incirleri zeytin yağına yatırın bir hafta ışık görmeyecek şekilde muhafaza edin . Eşiniz gün ortasında bu incirlerden 1 tane tüketsin. Son kürümüz zeytin yağlı sarımsak kürü. 3 baş sarımsağı soyup zeytin yağına yatırın. 15 gün bekleyin.(ışık görmeyecek) 15 gün sonra akşam yemeğinden önce eşiniz bu sarımsaktan 1 tane çiğnesin. Bu kürler sperm sayısını artırdığı gibi spermin hareketliliğine de iyi gelmektedir. İnşallah eşinize de faydası olacaktır.

Geri