Varis köpük tedavisi nasıl yapılır işlem nedir?

S

Seyrangedik

Forum Okuru
Varis köpük tedavisi nasıl yapılır işlem nedir?

Varis köpük tedavisi melek kadınlar kulübü varis köpük tedavisi nasıl yapılır forumda.​

2 yıl önce varislerim olduğunu öğrendim. Hep ayakta çalıştığım için olabilir ya da genetik olabilir bilemiyorum ama çünkü annemde de var varis. Varisler ileride beni rahatsız etsin istemiyorum. Varis köpük tedavisi nedir nasıl yapılır bilgisi olan var mı? Ağrılı ya da uzun bir tedavi mıdır?

Merhabalar
Varis çok zordur ben babaannemden bilirim zor yürürdü kadıncağız. Köpük tedavisi ise varisli damarın içine ilaç enjekte edilmektedir. Bu işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz çünkü zaten lokal anestezi yapılacağı için iğne girişleri de hissedilmez. Daha fazla konfor sağlamak için de ağrı kesicilerle desteklenir. Varis köpük tedavisi kalıcıdır tedavi sırasında kapatılan damarların bir daha açılma olasılığı yoktur ama tedavi edilmemiş açılmamış damarlar daha sonradan valiz oluşturabilir. Ama tedavi edilen damarlar kalıcı tedavi edilmiş olur. Uzman bir doktor tarafından yapılan tedavi ile tekrarlanmasına söz konusu olmaz.

Peki varisler nasıl oluşur neden varislerle karşı karşıya kalırız aşağıdaki yazımızı merak edenler için paylaşıyoruz "varis nedir varis nasıl oluşur varis nasıl tedavi edilir"

Geri