Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Varis Rahatsızlığı İçin Bitkisel Çözüm Önerileri Burada Melekler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Varise Ameliyatsız Bitkisel Çözüm Varis Tedavisinde Bitkisel Çözüm  Sevgili melekler, sizlerle daha önce paylaştığımız varis rahatsızlığı ve varis belirtileri konularının ardından bu yazımızda da varise ameliyatsız bitkisel çözüm hakkında bilgiler paylaşıyoruz sizlerle.. :)


  < Konu Resmi..>
  1.At Kestanesi Ekstresi:

  At kestanesi (Aesculus Hippocastanum) tedavisi, varis ve bağlantılı rahatsızlık olan kronik venöz yetmezliğinde en fazla kullanılan doğal yöntemlerden biridir.

  Atkestanesi damarların şişmesini engelleyebilir ve damarın sertliğini yitirmesini engelleyerek kan damarlarını güçlendirir.

  Atkestanesi tohumu varislerde ilk tercih edilen bitkisel ilaçtır. Kompresyon çorapları kadar etkili olduğu belirtiliyor.

  At kestanesinin etken maddesine Aescin adı verilir. Aescin, kılcal damar duvarlarına zarar veren enzimleri bloke eder.

  Güneşten korunarak kurutulmuş olgun tohumlarından üretilen standardize ekstre içeren hazır preparatların (total aescin oranı %16-20 olan) en az 3 ay kullanılması gerekir.

  Almanya Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu Atkestanesi tohumunun (Hippocastani semen) varislerde kullanımına onay vermiştir.

  FDA’ya göre atkestanesi ekstresi kullanımı güvenli değildir. Bulantı, kusma, ishal, başağrısı, dolaşım ve solunum bozukluğu hatta ölüm gibi yan etkiler mevcut. At kestanesinin çayından, yaprağından, ya da herhangi bir formundan uzak durulması gerektiğini belirtiyor.

  At Kestanesinin Zararları Var mı?

  Bulantı, mide şikayetleri ve kaşıntıya yol açabilir. Hamileler ve emziren kadınlar kullanmamalıdır.

  Kanama düzensizliği olanların, böbrek ve karaciğer sorunları olan kişilerin kullanması tavsiye edilmiyor.

  Doktor onayı olmadan kan inceltici ilaçlarla beraber alınmamalı.

  Not: At kestanesinin sadece güneşten korunarak kurutulmuş olgun tohumlarından üretilmiş standardize hazır preparatları kullanılmalıdır. Ham tohum, yaprak, çiçek ve dal kabuğu zehirlidir.

  2.Asma Yaprağı (Vitis viniferae rubrae folium) :

  Taze ya da kurutulmuş yapraklardan üretilen standardize hazır preparat kullanılmaktadır. Önerilen günlük doz: 360-720 mg’dır.

  3.Karabuğdayotu (Fagopyri herba):

  Günde en az 150 mg rutin içeren standardize hazır preparatların en az üç ay kullanımı gerekir.

  4.Üzüm Çekirdeği ve Çam Kabuğu Ekstresi:

  Hem üzüm çekirdeği ekstresi hem de çam kabuğu ekstresinde, kan damarlarının bağlantılı zar yapısını güçlendirici oligomeric proanthocyanidin (OPCs) denen antioksidanlar bolca bulunur. Aynı zamanda iltihabı azaltırlar. Yapılan çalışmalar, OPCs’nin varisli hastalara iyi geldiğini göstermiştir.

  En çok rastlanılan yan etkisi, bulantı, mide bozukluğu gibi sindirime yönelik şikayetlerdir.

  Romatoid artirit, MS ve Crohn hastalığı gibi oto-immün sistemleriyle ilgili rahatsızlık yaşayanlar, bağışıklık sistemine olan direk etkisi yüzünden doktor kontrolü olmadan üzüm çekirdeği ve çam kabuğu ekstresi kullanmamalıdır. Aynı zamanda hamileler ve emziren anneler üzerinde güvenli olup olmadığı hakkında bir araştırma yapılmamıştır.

  Doktor onayı olmadıkça, bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar ve kortizonla birlikte alınmamalıdır.

  5.Tavşanmemesi Rizomu (Rusci aculeati rhizoma) :

  Tam ya da kıyılmış köklü rizomlardan hazırlanan standardize hazır preparatlar kullanılır. Günlük en az 7-11 mg total ruscogenin içeren standardize hazır preparatın birkaç ay boyunca kullanılması gerekir.

  6.C vitamini+Flavonoidler:

  Kılcal damarları ve ana damarları güçlendirici etkide bulunurlar.

  Ayrıca E vitamini bakımından zengin olan besinler toplardamarları güçlendirir.

  Bitkisel tedavi uzmanlarının belirtiğine göre varislerde bitkisel ilaçlar; Bacaklarda yorgunluk, ağrı ve ağırlık hissi,

  geceleri baldır krampları, kaşıntı gibi yakınmalarda, bacak ödeminde, henüz devamlı kompresyona gereksinim

  göstermeyen devre I’de, kompresyon çoraplarını giymekte ya da kompresyon bandını takmakta güçlük çekilmesi

  gibi durumlarda kullanılabilir.


   
Varis Rahatsızlığı İçin Bitkisel Çözüm Önerileri Burada Melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Varis İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Varis İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Varis Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler Varise Bitkisel Çözüm Bitkisel Varis Tedavisi Özellikle belli bir yaştan sonra kadınların kabusu haline gelen varisler için uzmanların önerdiği bitkisel çözüm reçetelerini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Damarların büyümesine ve şişmesine varis denir. Başlıca sebepleri; ayakta çok durmak, şişmanlık, kan damarlarındaki kapakların düzensiz...
 2. Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm önerileri verin lütfen!

  Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm önerileri verin lütfen!

  Kızlar ben de varis var ve bıktım artık ne ilaçlar denedim hangi doktorlara gittim de banamısın demiyor bu varislerim lütfen aranızda benim gibi varis olmuş ve kurtulmuş biri varsa ya da Varis Tedavisi Bitkisel tedavisini bilen var benimle Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm önerileri paylaşsın.
 3. Hipertansiyon İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  Hipertansiyon İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  Bu konu; hipertansiyon bitkisel tedavisi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, günlük hayatın koşturmacası, büyük şehirlerde yaşamanın verdiği maddi manevi ağır külfet, hızla akıp giden hayatı yakayabilme isteği ve geçim derdi insanların psikolojilerinde olumsuz yönde etkiler gösteriyor. Bu olumsuz etkiler kişilerin bünyeleri hangi noktada zayıfsa oradan patlıyor. Kimisi...
 4. Kaş Dökülmesi İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  Kaş Dökülmesi İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  kaş dökülmesi kaş dökülmesi bitkisel çözüm kaş dökülmesine çare Sevgili melekler, gür ve düzgün alınabilen kaşlara sahip olamk her kadının isteğidir ancak bu konuda bazı kadınlar çok şanslı olamayabiliyor. Özellikle kaş dökülmesi yaşayanlar için gür ve biçimli kaşlar hayalden öteye gidemiyor. Ancak şim di okuyacağınız makale, kaş dökülmeleri için bitkisel çözümler içeriyor. Umarız uygular ve...
 5. El Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  El Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  eldeki lekeler nasıl geçer, el lekeleri nasıl geçer, el lekelerine çözüm önerileri, el lekelerine doğal çözüm Ciltte bulunan lekeler her zaman için bayanlara göre sorun haline gelmiştir. Farklı yöntem ve çözüm önerileri ile cilt lekelerine karşı çözüm arayan bayanlar, eldeki lekeler için bizden doğal çözüm önerileri hakkın da bilgi istediler. Melekler mekanı olarak bizde elde bulunan lekeler...

Sayfayı Paylaş