Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Vatandaş kredi kartı yıllık aidatını geri alıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Antalya'nın Alanya ilçesinde Tüketici Hakları Derneği'ne (THD) başvuran 5 bin kişi, hukuki yollarla kredi kartlarından kesilen yıllık aidat ücretini geri aldı.
  Derneğin Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, tüketicilerin kredi kartı konusunda gün geçtikçe daha bilinçli hale geldiğini söyledi.

  Önceki yıllarda bankaların kartlardan almış olduğu yıllık aidat ücretinden dolayı vatandaşların tepkisiz kaldığını ifade eden Şencan, tüketici haklarının yerleştirilmesi, yaygınlaştırılması ve tüketicinin korunması konusunda yapmış oldukları çalışmalardan sonra tablonun değiştiğini anlattı.

  Derneğe 2009'un ilk 4 ayında 30 binin üzerinde başvuruda bulunulduğunu hatırlatan Şencan, bu müracaatların yüzde 60'ının kredi kartı aidatı ile ilgili olduğunu kaydetti.

  Yapmış oldukları çalışmalarla 2009 yılı içinde 5 bin kişinin kredi kartı aidatlarını geri almalarına vesile olduklarını belirten Şencan, aidatlar konusunda derneğe gelen başvuruları periyodik aralıklarla toplanan hakem heyetine sevk ettiklerini ve çoğu zaman olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etti.

  Şencan, hukuki niteliği olan kararlara yapılan itirazlarda bugüne kadar üst mahkemelerden ret cevabı gelmediğini aktardı.

  Kredi kartı yıllık ücretine itirazlar için zaman aşımı süresinin borç ekstresinin kart sahibine ulaşma tarihi itibariyle 3 ay olduğunu bilgisini veren Şencan, 827 TL'nin altındaki tüketici anlaşmazlıkları için yetkili olan kurumun her il veya ilçede 'Kaymakamlık' binası içerisinde bulunan Hakem Heyetleri olduğunu belirtti.
   
Vatandaş kredi kartı yıllık aidatını geri alıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

  Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

  kaymakamlık kredisi nasıl alınır Sanırım Türkiye'de kredi kartı kullanmayan yok gibi hele bazı kişiler kredi kartlarına öyle bir yükleniyorlarki sonradan ödemesi çok ağır faturalar bu kişileri bekleyebiliyor hatta bir çok yuva kredi kartlarından dağıldığı gibi insanların bazıları bu karta borcu yüzünden canına kıymakta... Sizlere kredi kartınız için yatırdığınız aidat ücretini nasıl geri...
 2. kredi kartı aidatını geri alma ( Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır 2012 )

  kredi kartı aidatını geri alma ( Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır 2012 )

  2012 Kredi kartı aidatımı geri almak istiyorum ne yapmam gerekiyor nereye başvurmam lazım kızlar. Bıktım bu bankalardan ya kredi kartını kullandığım yok ama yinede aidat istiyorlar.
 3. Kredi kartı aidatı geri alma

  Kredi kartı aidatı geri alma

  Kredi kartı aidatını nasıl geri alırım Kredi kartı aidatlarını geri alma işlemleri Kredi kartlarındaki kart aidatları yada hesap işletim ücreti altında alınan paraları kesinlikle geri alıyorsunuz kızlar ben aldım sizlerede bilgi vermek istiyorum. Peki kesilen bu kart paralarını nasıl alıyoruz. İlk önce bankadan bu durumla ilgili iade istemelisiniz. Bunu bir dilekçe ile yapıyoruz...
 4. kredi Kartı aidatı nasıl alınır?

  kredi Kartı aidatı nasıl alınır?

  kredi Kartı aidatı nasıl alınır? merhaba arkadaşlar duyduğum kadarı ile 10 yıl geriye yönelik paraları almak mümkünmüş yeni yasada. Acaba bu kredi Kartı aidatı nasıl alınır lütfen bu konuda bilgi verin.
 5. Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği

  Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği

  Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği lazım hemde çok acil lazım lütfen Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği hakkında bilgi verir misiniz?

Sayfayı Paylaş