Ve Adı Yine Yalnızlık.. ~

ÇűЯűк V¡Şηε

Yeni Üye
Üye
Duygu yüklü bir yazı sizlerle...

Güne başladığım yerdeyim yine..
Geceden çıkmıştım yola Üç beş kelime azığımdı ıssızlığından yürek çatlatan yalnızlık durağında..

Yolum uzundu..
Gece kadar..
Issız ve karanlık..
Yüküm ağırdı..

Yürek sandığında yıllar yılı toplaştırılmış bir dolu duygu yığınından elime ilk geçenleri atmıştım gündelik bavuluma..

Ve yorgundum..
Geceler ve geceler ertesinden gelmiştim bu yalnızlık durağına..
Mevsimsizliğin bir nefeslik durağında içtiğim acı bir kahveye katık ettiğim üç beş kelime takılırken boğazıma bir yudum duman çektim içime.. Gecenin sisine inat..

Uzun yolun ilk molasıydı bu durak.. Yalnızların üzerinden geçerken yalın izlerini unuttukları bir duraktı..

Gözlerden ırak düşlere yakın bir durak..
Adı yalnızlık..
Yolcusu yalnız olan..

Geceydi.. Azığım boğazımda heceydi.. Ve yola düşmek geceden geçmek gibi eceldi.. Eceldendi

Ağır aksak adımlarla uzaklaşırken yalnızlık durağından.. Bir daha ne vakit kavuşulur ki kuşkusu diken gibi battıysa da.. Yolcu yolunda gerekti.. Gece kendinden geçmeden geçmeliydi bu iç kemiren kuşkulardan..

Koşar adım arşınlanmış saat başı duraklarda yolcu güne kavuşmuş.. Yaşamış.. Yaşlanmış hatta..

Bir dolu eylemi gün ışığının şahitliğinde gerçekleştirerek toparlanmış ilk fırsatta..

Ne vakit gelip çatmıştı geceye davetkar gün batımı ?..
Ne çabuk adımlamıştı saatlik durakları bir solukta..

Geri dönüş vakti gelip çatmıştı çoktan
Yine yol..
Yine yolculuk..

Geceye ayarlı canlı bir bomba ürkekliğinde korkak adımlarla geri dönüş yoluna koyulmuştu yine yolcu.. Ve geceye yetişmek için yalnızlık durağına koşuyordu güne dair ardında bıraktıklarına dönüp bakmadan..

Ve işte son durak..
Kör karanlıkta aydınlık bir bakış gibi duran yalnızlık..

Yalnızlıkla açılan iç pencerelerinde seyirlik cümbüşü başlıyor düşlerin.. Ve gecenin..
Başladığı yerde bitti güne uğurlanmış yolcunun son yolculuğu.. Geceye varmak için güne yolculukla başlıyor geceye kavuşma telaşı..

Yine
Ve..
Yeniden..
Adı oldu yalnızlık..

Geri