Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  VEKALETNAME NASIL ÇIKARTILIR?

  Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  vekalet nasıl çıkarılır,vekaletname nasıl çıkarılır,vekalet çeşitleri nelerdir,vekalet nasıl olur,vekalet çıkarma hakkında bilgiler,  Örneği temin edilen vekaletname hazırlanıp sağ üst köşesine vesikalık fotoğraf yapıştırıldıktan sonra yerel herhangi bir Noterin huzurunda imzalanabilir. (Noterler belgenin anılan şahıs tarafından imzalandığına onay verdiklerinden, vekaletnamenin içeriğinin Türkçe olması sorun teşkil etmeyecektir.)
  Taşınmaz mallarla ilgili vekâletnamelerde taşınmaz malın bulunduğu yer, niteliği, mümkünse ada, pafta, parsel veya kayıt tarih ve numarası belirtilmelidir. Bu bakımdan, bu bilgilerin vekâletname hazırlanmadan önce derlenmesinde yarar vardır. Ayrıca, işin niteliği, vekilin adı ve soyadı ile doğum tarihi ve baba adı gibi hususları kapsayan bilgilerin zamanında sağlanması vekâletnamenin usulüne uygun olarak kaleme alınmasını kolaylaştırmaktadır.
  Vekaletname işlemlerinde örnek bir metin Türkiye'deki bir noterden/avukattan temin edilebileceği gibi, Sanal Konsolosluk Form Bankası-Vekaletname bölümünden de alınabilir.
  Eğer fotoğraf yapıştırmış iseniz, fotoğrafın Noter'e mühürlettirilmesi tavsiye olunur.

  Aşağıdaki konularda hazırlanacak vekaletnamelerin geçerli olabilmesi için özellikle şu ayrıntılara metinde yer verilmesi gerekmektedir:

  · Gayrimenkulle ilgili işlemler (satış, istimlak, vb.): Gayrimenkulün tapu bilgileri
  · Araba ile ilgili işlemler (satış, devir, vb.): Arabanın ruhsat bilgileri ve ayrıca, arabayı satın alacak kişinin Madde 3'te belirtildiği şekliyle kimlik bilgileri.
  · Bankalarla ilgili işlemler: Bankanın adı, şubesi, varsa hesap numaranız
  · Miras intikal, taksim, satış: Murisin adı, soyadı, intikal eden gayrimenkul veya araba ise yine bunlara ait tapu ve ruhsat bilgileri.
  · Kiraya verme: Evin/işyerinin adresi
  · Telefon işlemleri: Telefonun numarası, devredilecek veya satılacak kişinin kimlik bilgileri
  · Bu bilgiler ile vekaletname hazırlandıktan sonra vekaleti veren kişinin, okuyup kontrol etmesi ve vekaletnamenin istek doğrultusunda hazırlanmış olduğuna kanaat getirildikten sonra imzalaması istenir.

  Vekaletname kontrol edilirken:

  · Kimlik bilgilerinizin doğru yazılmış olmasına
  · Vekil edilen kişinin kimlik bilgilerinin doğru yazılmış olmasına
  · Vekalette var ise adı geçen üçüncü kişinin (satın/devir alacak şahıs) kimlik bilgilerinin doğru yazılmış olmasına
  · Türkiye'de yapılacak işlemin istenilen şekilde anlatılmış olmasına, detaylarının eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmış olmasına dikkat edilmesi önemlidir. Vekaletname okunup imzalandıktan sonra farkedilen yanlışlıklardan temsilcilik yetkilisi sorumlu değildir.

  Gerekli Belgeler :

  · Nüfus cüzdanı
  ·2 (iki) adet vesikalık, önden çekilmiş fotoğraf
  ·Vekil edilecek kişinin (nüfus cüzdanında yazıldığı şekliyle) adı, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi bilgileri; (eğer vekaletname verilecek kişi avukat ise bağlı bulunduğu Vergi Dairesi ile Vergi Sicil Numarasının da vekalete yazılması gerekmektedir.)
  ·Yurt dışı adres ve telefon numaraları
   
VEKALETNAME NASIL ÇIKARTILIR? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kızlar bu Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır

  Kızlar bu Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır

  Kızlar ben imrendim takma tırnak aldım uzun tırnak seviyorum ama şimdi çıkartmak istiyorum çıkartamıyorum, takma tırnakların kutusunda ki talimatı deniyorum olmuyor acaba bu Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır lütfen yazın
 2. Rimel Nasıl Silinir Çıkartılır?

  Rimel Nasıl Silinir Çıkartılır?

  rimel nasıl silinir, rimel nasıl çıkarılır, rimeli silmek için Kirpikleri daha uzun ve belirgin gösteren makyaj ürünlerinden biri olan rimel bazen çıkartırken zorluklar yaşatabilir. Kirpiklerinizin yıpranmasını ve dökülmesini istemiyorsanız ve rimelinizi en kolay şekilde çıkarmanın püf noktalarını arıyorsanız, sizlere rimel nasıl silinir bilgilerini paylaşıyoruz. Rimel, bayanların...
 3. Kıyafetlerden Meyve Lekesi Nasıl Çıkartılır?

  Kıyafetlerden Meyve Lekesi Nasıl Çıkartılır?

  meyve lekesi, kıyafetten meyve lekesi çıkartma, meyve lekeleri için Sevgili melekler, mutfakta ya da sofrada dikkatsizlik sonucu üstünüze sıçrayan meyve lekelerinden nasıl kurtulacağınızı biliyr musunuz? Muhtemelen bir iki denemeden sonra o kıyafetinizden vazgeçiyorsunuz. Ama böyle yapmanıza gerek yok. Aşağıdaki tavsiyelerle hangi tür kumaştan meyve lekesi nasıl çıkar öğrenebileceksiniz......
 4. Batan Yerden Kıymık Nasıl Çıkartılır?

  Batan Yerden Kıymık Nasıl Çıkartılır?

  Hemen hemen herkesin başına mutlaka gelmişliği vardır kıymık batmasının... Genellikle tahtanın küçük bir parçasının batması sonucun da oluşan kıymık batması hele bir de tırnak içine batmışsa çok büyük acı verir. Basit gibi görünen kıymık batmasını ben de şu güne kadar defalarca yaşadım... Kendi çabalarımla çıkarmaya çabaladığım bazı kıymıklar bana zorluk yaşatmasa da bazıları da abartısız...

Sayfayı Paylaş