Velayetin babaya verilme durumlari nedir?

• Konbuyu başlatan Ünzile vrrl
  • Başlangıç tarihi
Ü

Ünzile vrrl

Forum Okuru
Velayetin babaya verilme durumlari nedir?

Velayetin babaya verildiği durumlar melek kadınlar kulübü velayetin babaya verilmesi nedenleri forum'da.​

Kızlar eşimle boşandık bir oğlumuz var 7 yaşında ve mahkeme çocuğumu babasına verdi ben buna itiraz ettim ama çocuğa bakamam diye babasına verilmiş. Evet şuan tam bir düzenim yok ama isim var evimi de tutunca alabilir miyim çocuğumu tekrar. Velayetin babaya verildiği durumlar nedir? Ben nasıl geri alabilirim çocuğumu?

Merhabalar
Aslında genelde mahkeme çocuğun velayetini anneye verir ama bazı durumlar da vardır ki burada velayet babaya verilebilir. Velayetin babaya verildiği durumlar için size şöyle söyleyeyim sizin çocuğa bakamaz olmanız ve iş durumunuz ile ilgili sıkıntılar bir düzeniniz olmaması mahkeme için bır etmendir.

"Velayetin babaya verildiği durumlar"​

• Annenin vefat etmiş olması
  • Annenin çocuğa bakamayacak şekilde hasta olması
  • Annenin çocuğa bakamayacak şekilde maddi durumu kötü olması
  • Annenin cezaevinde olması
  • Anne çocuğa bakmaktan aciz ise
  • Annenin madde bağımlısı olması
Gibi nedenlerle velayet anneden babaya verilebilir. Tabii ki burada tam tersi durum da olabilir. Ama genelde dediğim gibi anneye belli bir yaşa kadar muhtaç olduğu için genelde annelere verilir velayet böyle extrem durumlar olmaz ise. Tabii ki biz burada yorum yapıyoruz hukukçu olarak yorum yapmıyoruz daha iyi yorumu hukukçu arkadaşlar yapabilir. Dilerseniz aşağıdaki linkten "velayet konusunda merak edilenler" konumuzdan da velayet ilgili detaylar bulabilirsiniz.

Velayetin babaya verildiği durumlar melek kadınlar kulübü velayetin babaya verilmesi nedenleri forum'da.​

Kızlar eşimle boşandık bir oğlumuz var 7 yaşında ve mahkeme çocuğumu babasına verdi ben buna itiraz ettim ama çocuğa bakamam diye babasına verilmiş. Evet şuan tam bir düzenim yok ama isim var evimi de tutunca alabilir miyim çocuğumu tekrar. Velayetin babaya verildiği durumlar nedir? Ben nasıl geri alabilirim çocuğumu?
Önce düzeninizi kurun.
İşinizde de istikrarlı olun
Sonrasında da velayet davası açabilirsiniz.

Geri