1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Verdiğiniz Kiloları Nasıl Koruyacaksınız ?

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  verilen kiloları geri almamak için verilen kilo nasıl korunur

  Yana yakıla verdiğiniz kiloları geri almaktan mı korkuyorsunuz melekler ? Binbir zahmet ve emekle verdiğiniz kiloları iradenize sahip olduğunuz ve küçük noktalara dikkat ettiğiniz sürece almazsınız. Nasıl mı ? Buyrun makalemize... :)


  < Konu Resmi..>
  Önce verin. Şimdi verdiğinize göre, bunu koruyun. İlk kısım kolay. İkinci kısımda neredeyse imkansız gözüküyor. Kilo vermek işin sadece yarısı. Şimdi de bunu korumanız gerekiyor. Aksi takdirde binbir çabayla kaybettiğiniz kilolar intikam alırcasına geri dönecekler. Araştırmalar diyetten başarılı sonuç alan her 20 kişiden sadece birinin bunu koruyabildiğini gösteriyor. Ama eğer ne yapmanız gerektiğini bilirseniz, kilonuzu koruyabilirsiniz. Önce verin. Şimdi verdiğinize göre, bunu koruyun. İlk kısım kolay. İkinci kısımda neredeyse imkansız gözüküyor. Evet evet fazla kilolardan bahsediyoruz. Hani geçen sene vermiştiniz ve ondan önceki sene de. Ama her defasında geri geliyorlar.
  Geçen sene şu son mucize diyeti denediniz. Piyasada kapış kapış giden en yeni diyet kitabını sayın aldınız. Evet belki bir anda size söz verildiği gibi erimediniz ama başlangıçta kilo verdiniz. Daha sonra zayıflamanız yavaşladı. Artık bu diyet eskisi kadar heyecan verici olmamaya başladı, bahsedilen besinlerin çoğu zaten pahalıydı. En sonunda da tatlıdan biraz tırtıkladınız ve devam etmek için fazlasıyla suçlu hissettiniz.

  Yalnız değilsiniz. Diyet yapıp kilo veren 20 kişiden sadece biri kilosunu koruyabiliyor. Ama umutsuzluğa kapılmayın, bu, kader değil.


  Diyet tuzakları

  Zayıflamnak için umutsuz durumda olan pek çok kişi için en büyük tuzak çabuk ve kolay çözümler öneren diyetler. Diyet endüstrisi, insanlara gerçekleri değil ama sadece duymak istediklerini, yani gelişen teknoloji sayesinde artık zayıflamamanın zor bir şey olmadığını, söyleyerek yılda 30 milyar dolardan fazlasını kazanıyor.


  İşte en çok karşılaşılan diyet tuzakları

  Bu diyetle istediğinizi yiyebilir ve gene de kilo verebilirsiniz.
  Gerçek olmak için fazla iyi görünüyor değil mi? Öyle zaten. Fizik kanunları hala geçerli. Vücudunuzdaki fazla kilolar, aslında yağ olarak depolanmış enerjidir. Kilo vermek için, çıkan enerjinin girenden daha fazla olması gerekmektedir. Hareket ettiğinizde kalori yakarsınız. Su dışında bir şey yiyip içtiğinizde ise, kalori alırsınız. Eğer aldığınızdan fazlasını yakarsanız, kilo verirsiniz.


  Kilo vermem için aç kalmam lazım.

  Çok düşük miktarda kalori içeren diyetler tehlikelidir. Bu türden diyetler, sadece tıbbi nedenlerle kısa sürede çok fazla kilo vermek gerektiğinde uygulanmalı ve doktor kontrolü altında yapılmalıdır. Yavaş yavaş kilo vermekse hem daha kolay, hem de daha sağlıklıdır.


  Kilo vermek için diyet yapmam lazım.

  Sürekli bitmeyen bir diyetler silsilesiyle yaşamak çare değildir. Uzun süreli bir sonuç alabilmek için daha sağlıklı bir yaşam stili benimsenmelidir.


  Çabuk kilo verdiren diyetlerden biri bir arkadaşımda gerçekten işe yaradı.

  Her zaman bu türden diyetleri yapıp, sonra da başarısı üzerine yeminler veren birileri çıkar. Ancak bunların uzun vadede başarılı olması çok enderdir. Yeme alışkanlıklarınızdaki ani değişiklikler çabuk kilo kaybına sebep olabilir. Ancak bu, normal beslenme şeklinize geri döndüğünüz anda geri tepecektir.


  Bu diyetle 2 haftada 9 kilo verebilirsiniz!

  Bu türden diyetlerle genelde su kaybedersiniz. Tartınız kilo verdiğinizi gösterse de, aslında kaybettiğiniz şey yağ değil, sudur. Haftada yarım ila bir kilo vermek sağlıklı olanıdır. Üstelik bu, iki hafta çok sıkı bir diyetle kilo vermeye çalışıp sonra almaktan çok daha kolaydır. Çünkü beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle incelebilirsiniz.


  Diyet programları

  Şu an piyasada sözü geçen pek çok diyet programı var. Bunlardan herhangi birini seçmeden önce, şu soruları cevaplamakta fayda var:


  --Herhangi bir sağlık riski var mı?

  --Bu programın işe yaradığını gösterecek herhangi bir veri var mı?

  --Program sona erdikten sonra, uygulayan kişiler kilolarını koruyabilmişler mi?

  --Bir kilo koruma programı uygulanıyor mı? Bunun için ekstra ücret alınıyor mu?

  --Ne tür bir danışmanlık servisi sağlanıyor? Bu danışmanların ne gibi eğitim ve vasıfları var?

  --Programa neler dahil? Özel gıdalar, danışma ve kontrol ziyaretleri, egzersiz planları var mı?


  Makul bir yaklaşım : Gerçekçi olun

  Kilo vermek için illa da bir programa katılmanız gerekmiyor. İhtiyacınız olan şey bir plan yapmak. Bu plansa gerçekçi olmalı. Eğer haftada yarım kilo veriyosanız, işte bu gerçekten iyi haber. Eğer sadece kilo almanın önüne geçebiliyorsanız, bu da büyük başarı ve diğerlerinden bir adım ötedesiniz demektir.


  İşte ilk adımlar

  Doktor, diyetisyen, beslenme uzmanı gibi bir profesyonel yardım almak en güvenli yoldur. Bunun dışında:


  --Porsiyonlarınızı küçültün.

  --Farklı besin gruplarından besinleri tüketin ki, ihtiyacınız olan besleyenleri alabilesiniz.

  --Bol lif içeren besinlerden tüketin. Buna meyva, sebze, baklagil ve tahıllar dahildir.

  --Yağlı besinleri daha az tüketin. Bu gruba dahil olanlar da; peynir, tereyağ, tam yağlı süt, kırmızı et, pastane ürünleridir.

  --Haftanın en az 3 günü en az 20'şer dakika egzersiz yapın.


   
Verdiğiniz Kiloları Nasıl Koruyacaksınız ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güzellik malzemelerimizi nasıl koruyacağız

  Güzellik malzemelerimizi nasıl koruyacağız

  Güzellik malzemelerimizi nasıl koruyacağız Güzellik malzemeleri kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak çoğu zaman bunlar tamamen bitmeden atılır. Oysa, yapacağınız birkaç kurnazlıkla rujunuzu bitene kadar kullanabilir ya da maskaranızı kurumaktan kurtarabilirsiniz. Bakım kremlerini buzdolabında saklayın Bakım kremlerinin üzerlerinde son kullanma tarihi belirtilmemişse en...
 2. Mesut Yar 8 ayda nasıl 40 kilo verdiğini anlatıyor!

  Mesut Yar 8 ayda nasıl 40 kilo verdiğini anlatıyor!

  mesut yar mesut yar nasıl zayıfladı nasıl kilo verdi nasil zayifladi kaç kilo verdi mesut yar diyeti, egzersizleri, taş devri egzersizleri, kilo verdi, nasıl kilo verdi, nasıl zayıfladı, kaç kilo verdi, Mesut Yar, kilo vermek isteyenlere örnek olsun diyor ve Sevgili Mesut Yar'ın 8 ayda nasıl 40 kilo verdiğini merak edenlere ise Mesut Yar'ın bu konuda ki açıklamalarını sunuyorum Melek'ler...
 3. Cildimizi Soğuklardan Nasıl Koruyacağız?

  Cildimizi Soğuklardan Nasıl Koruyacağız?

  Cildinizi soğuklardan koruma yolları Kışın cildi soğuklardan koruma yolları nelerdir Cildi soğuklardan koruma yolları Kışın en çok cildimiz soğuğa maruz kalır melekler :) Kurur, tahriş olur, pul pul dökülür. Bazen öyle kötü bir hale gelir ki yer yer çatlar ve kanar. Bunun önüne geçmek için bakım yapmamız ve cildimize özen göstermemiz gerekir. Nasıl mı ? Buyrun makalemizden hep birlikte...
 4. Kilonuzu Nasıl Koruyacaksınız ?

  Kilonuzu Nasıl Koruyacaksınız ?

  kilo koruma kilo almamak için Kilo vermek kadar hatta daha fazla kiloyu korumak zordur melekler :) Çünkü insan binbir emek ve zahmetle kilolarını verip istediği kiloya geldikten sonra bir parça bir parça da şundan diye diye yavaş yavaş verdiği kiloları almaya başlar. Sonrası ise yüne hüsran. Bu noktada size yardımcı olmak istiyor ve kilonuzu nasıl koruyabilirsiniz bazı bilgiler vermek...
 5. Bebeğimizi Pişikten Nasıl Koruyacağız ?

  Bebeğimizi Pişikten Nasıl Koruyacağız ?

  bebeğin pişik olmaması için bebek pişik olursa Sevgili melekler, bebeklerimiz özellikle de şu sıcak yaz günlerinde pişik olabilirler. Doğumu yaza denk gelenler başta olmak üzere hemen her anne de bu tip sorunlar meydana gelebilir. Zaman zaman görülebilen bu durum altı sık olarak değişmeyen bebeklerde daha çok görülür. Bu yazımızda bebeğin pişik olmaması için neler yapmamız gerektiği...

Sayfayı Paylaş