1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.305
  Beğenilen Mesajlar:
  2.305
  Ödül Puanları:
  113

  Vitamin içerikli kremler sizi yanıltmasın

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Günümüz kozmetiklerinde vitamin içerikli olanların oranı, yapılan bir istatistikle 1991 yılından sonra 3 kat artmıştır. Sağlıklı bir cilt için yeterli oranda nemlendirilme, güneşten korunma ve sağlıklı beslenmenin önemi inkar edilemez.
  Günlük vitamin ihtiyacını yiyeceklerden veya multivitamin ilaçlarından almak yeterli gibi görünmekle birlikte kremlerin içindeki vitaminlerin etkisi, amaca uygun olanı seçildiğinde memnun edicidir.
  Bunun yanında tüketicileri bu yönde yanıltan gizli faktörler bulunmaktadır. Bunların başında kreme konulan vitamin cildin vitamin ihtiyacını karşılamak yerine kremin stabilitesini korumak amacıyla kullanılması gelmektedir. Maalesef üreticiler bu konuda tüketiciyi yanıltan reklamlardan kaçınmamaktadır.

  A VİTAMİNİ: Yağda çözünen bir vitamindir, bu nedenle yağlı kremlerde kullanılır. Isı ve ışığa duyarlıdır ve güneşten koruyucu, güneş sonrası kremlerde etkisi şüphelidir. Güneş yağında kullanılması ciltte oluşacak turuncu-kahverengi bronz renk içindir. Ciltte deri bütünlüğünü sağlamak özelliği vardır, ancak antioksidan özelliği sadece kremin stabilitesini korumak yani bozulmasını engellemek içindir.

  E VİTAMİNİ: Antioksidan özelliği nedeniyle erken yaşlanmanın engellenmesi, kansere karşı kullanımı, derinin yumuşak bir görünüm alması ve A vitamininin aksine gebelerde de kullanılabilmesi nedeniyle birçok kremin içeriğinde vardır. Bununla birlikte krem şeklinde deriye sürüldüğünde antioksidan özelliğinin derideki miktarı ve etkisi kanıtlanmamıştır.

  C VİTAMİNİ: Kozmetik açıdan kullanım amacı, yara iyileşmesindeki iyi etkileri, antioksidan özelliği, kollajen sentezini artırarak kırışmayı azaltma etkileri, anti kanser ve özellikle melanoma karşı koruyucu etkileridir. Bu vitamin reklamlarda görülen cilt solgunluğunu ve bozukluğunu düzeltme etkileri pek inandırıcı değildir çünkü suda çözünen bir vitamin olması nedeniyle, ciltte çok kısa süre kalabilmektedir ve bu da yetersizdir.

  B VİTAMİNİ: B8-H vitamini-Biotin; Bu vitaminlerin yokluğunda ciltte kuruma saç ve tırnak kurumaları ve kırılmaları oluşur. Şampuanlarda çok sık kullanılır; ancak bu şekilde saç köklerine ulaşması mümkün görünmemektedir.

  B5 VİTAMİNİ (PANTENEOL): Pantenol, yunancada ‘her yerde bulunan’ anlamındadır ve eksikliği nadirdir. Bu maddenin tüylerin büyümesine etkisi önemlidir; ancak kullanılan ürünlerle saç köklerine ulaşması zordur.


   
Vitamin içerikli kremler sizi yanıltmasın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. vitamin

  vitamin

  centrum vitamin çeşitleri centrum kilo aldırırmı faydaları arkadaslar merhaba...vitamin haplarinin kilo aldirdigini biliyorum hepsi degil tabi..ama az oncede bi gazetede okudum tam tersi kilo verdiriyormus...bilmem bileniniz varmi ama(CENTRUM)diye bi vitamin var kullanmam gerekiyo ama korkudan kullanamiyom ..zaten rejimdeyim..bu konuyla ilgili bilgisi olan varmi ,,yada bu vitamini...
 2. Vitamin

  Vitamin

  Besinlerde az miktarda bulunan, vücutta yapılmayan, yağda ve suda eriyebilme özelliği bulunan, vücutta eksikliği çeşitli hastalıklara yol açan maddelere verilen genel ad.
 3. Vİtamİn

  Vİtamİn

  Vitaminler, sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan organik bileşiklerdir. Vitamin Latince yaşam anlamına gelen “vita” sözcüğünden kaynaklanır. Vitaminler yağda ve suda eriyenler olarak iki gruba ayrılır YAĞDA ERİYEN VİTAMİNLER : A, D, E ve K vitaminleridir . SUDA ERİYEN VİTAMİNLER : B grubu vitaminler ile C vitaminidir . A vitamini: Enfeksiyonlara karşı direnci arttırır normal...
 4. Sevgi içerikli avatarları

  Sevgi içerikli avatarları

  avatarlar sevgi avatarları msn avatarları aşk avatarları konumuzda.bayan avatarları, yalnızlık avatarları dışında sevgi,aşk konulu avatar arayanlar için ruh halinizi yansıtacağını düşündüğüm bir birinden güzel aşk içerikli avatarlar burada arkadaşlar.
 5. Pişik Oluşmasını Önleyen Krem Mustela Vitamin Barrier Cream

  Pişik Oluşmasını Önleyen Krem Mustela Vitamin Barrier Cream

  Bu konu; Pişik Oluşmasını Önleyen Krem Mustela Vitamin Barrier Cream hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, pişik oluşumu annelerin korkulu rüyası, bebeklerin ızdırabıdır. Ancak artık pişik oluşmadan önlemini almak mümkün. Nasıl mı ? Yeni çıkan bir ürün bu garantiyi veriyor: Mustela Vitamin Barrier Cream.. Sürtünme, havasızlık ve ıslaklık sonucu her bebeğin mutlaka bir kez...

Sayfayı Paylaş