1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Vodafone'dan Turkcell'e Suçlama

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Abonelerin başka operatörlere aynı telefon numaralarıyla geçmesini sağlayacak ve 9 Kasım’da uygulaması başlayacak numara taşınabirliğinin sektörde rekabeti getirerek, fiyatları düşüreceğini belirten Vodafone Finanstan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Sibel Türkmen, "Turkcell, yeni uygulamalarıyla faturaları yarıya indiriyor. Bunda bizim katkımız da oldu. Rekabet, fiyat indirimini getiriyor" dedi.
  Vodafone’un numara taşımayla ilgili düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine "Abonesini elde tutmak için Turkcell 200 YTL’lik faturayı, 100 YTL’ye indirme gibi yeni tarifeler uyguluyor. Madem yapılabiliyordu, Turkcell’in neden bugüne kadar daha fazla para aldığını abonenin sorgulaması gerekiyor. Bu da Turkcell’in müşterileri bugüne kadar afyonla uyuttuğunu gösteriyor" diye konuştu.

  Beşte biri değişecek

  Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimleri Bölümü Başkanı Ahmet Ulubay, 9 Kasım’da yürürlüğe girecek uygulamayla cep telefonu kullanıcılarının beşte birinin numarasını taşınmasının beklendiğini belirterek, bir rakam tahmininde bulunamamakla beraber bu uygulamayla en çok abone çeken operatör olmayı hedeflediklerini söyledi. Abone sayısı 17.5 milyon olan Vodafone Türkiye’nin, Vodafone Grubu’na katkılarının yadsınamayacağını dile getiren Ulubay, bu yıl tamamlanacak altyapısıyla Türkiye’de yaptığı yatırımın tutarının 5 milyar dolara çıkacağını kaydetti. Ahmet Ulubay, numara taşımanın abonelere özgürlük ve sektöre rekabet getireceğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Numara taşıma on yıldır dünya genelinde uygulanıyor. 9 Kasım’dan itibaren Türkiye’de de operatörler özgürce seçilebilecek. Bu sadece abone kazanma meselesi değil."

  CIRC: Cep telefonları kanser riskini artırıyor

  ULUSLARARASI Kanser Araştırma Merkezi’nin (CIRC) yaptığı kapsamlı bir araştırmanın ilk sonuçlarının, cep telefonlarının sağlığa zararlı olduğunu gösterdiği bildirildi. Belçika’lı Le Soir verdiği haberde, CIRC’nin araştırma sonuçlarının, cep telefonlarının sağlığa zararlı olduğu iddialarını teyit ettiğini yazan gazete, bilimsel verilerin son derece endişe verici olduğunu belirtti. Araştırma sonuçlarına göre, 10 yıl cep telefonu kullananların kansere yakalanma olasılığını önemli ölçüde artıyor.

  Hurriyet


   
Vodafone'dan Turkcell'e Suçlama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Suçlama

  Suçlama

  Rüyada birtakım suçlamalarla karşı karşıya kaldıysanız, hayatınızda bazı sorunlar çıkacak. Birtakım skandallarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 2. Dudley'den Ruslara Suçlama

  Dudley'den Ruslara Suçlama

  TNK-BP’nin Rusya’dan uzaklaştırılan CEO’su Robert Dudley, Rusları ellerindeki gücü kötüye kullandıkları gerekçesiyle eleştiri yağmuruna tuttu. Orta Avrupa’da gizlendiği yerden bir mektup aracılığı ile açıklama yapan Dudley "Rus İşçi Hakları Araştırmacıları görevlerini kötüye kullandılar. Soruşturmanın gerçek amacı sözü edildiği gibi işçileri korumakdeğildi" dedi. Rus ortaklar ile...
 3. Clinton'dan Hamaney'e suçlama

  Clinton'dan Hamaney'e suçlama

  Hillary Clinton, İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'i, Filistin'in içişlerine karışmakla suçladı. 3 günlük Ortadoğu ziyaretinin ardından Belçika'nın başkenti Brüksel'e giden Hillary Clinton, uçakta gazetecilerin, Ali Hamaney'in bugünkü açıklamasıyla ilgili sorularını yanıtladı. İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Tahran'da düzenlenen ''Filistin Halkına Destek Konferansı''nda...
 4. DTP'den Savcı Öz'e suçlama

  DTP'den Savcı Öz'e suçlama

  DTP Grupbaşkanvekili Selahattin Demirtaş, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ü suçladı. Seçim çalışmaları için Diyarbakır'da bulunan DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, dün açıklanan ikinci Ergenekon iddianamesi ve iddianamede soruşturma ile ilgisi bulunmadığı halde ünlü televizyoncu Uğur Dündar'ın adının geçmesi ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. DTP Grup Başkan Vekili...

Sayfayı Paylaş