Vücut Tipinize Göre Nasıl Etek Giymelisiniz?

  • Konbuyu başlatan TİTAN
  • Başlangıç tarihi
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Vücut Tipinize Göre Nasıl Etek Giymelisiniz?
vücut tipine göre etek seçimi, etek seçimi nasıl olnalı, vücut tipine nasıl etek giyilmeli


Sevgili melekler, üzerinize uygun kıyafet seçimi, şıklığınız ve genel havanız açısından son derece önemlidir. Üzerinize yakışanı seçmenin yanında gittiğiniz yere göre de giyinmek dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer etek giymeyi düşünüyorsanız vücut tipinize yakışması da gerekir. Peki vücut tipine göre etek seçimi nasıl olmalı?..etek-modelleri.jpgYeni sezon, eteklerin istilası altında ama önemli olan hem yakışanı hem yaşam tarzına uyanı seçmek. Başımızı hangi vitrine çevirsek renk renk, değişik modellerde birçok etekle karşılaşıyoruz. Diz boyu, diz altı, bol, yırtmaçlı, pileli, likralı. Modeller kadar kumaşlar ve desenler de o kadar çeşitli ki doğrusu insan karar vermekte zorlanıyor.

Kadınların etek seçiminde vücut tipleri dışında hayat tarzlarına göre seçim yapmaları doğru olacaktır. Herkes kişiliğini ve hayat tarzını yansıtarak kendi tarzını yaratabilir.

İş kadınlarına öneriler

Masa başında çalışanlar klasik tarz etekleri tercih edebilirler. Bunlar düz dar kesim olabildiği gibi pileli, yırtmaçlı kesimlerde olabilir. Fazla hareket etmedikleri için doğal dokulu ve likralı kumaşlar tercih sebebi olabilir.

Sürekli hareket halinde olanlar için ise, hem şıklık hem rahatlık için, bu yılın trendi olan kloş, dizaltı boyunda etekler, valonlu çingene etekleri ve çan tarzı etekler oldukça uygun.

İnce bellilere çan etekler

İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimi kadınların beli oldukça ince, basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Bu durumda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmayabiliyor. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inenetekler öneriyor.

Kısa boylu kadınlara kısa etekler

Kilolu ve kısa boylu kadınlara etek boyu kısa etekler giymeleri tavsiye ediliyor. En fazla dizde biten etek boyları tercih edilmeli çünkü uzun etekler boyu daha da kısa gösterir.

Zayıf kısa boylu kadınlara da etek boyu kısa etekler yakışıyor. Fakat modeller üzerinde değişik alternatifler kullanılabilinir. Çünkü bu tip kadınlar değişik modelleri rahatlıkla taşıyabilirler.

Renk seçimi

Etekler de renk seçimi de önemli. Renk seçimi ortama, beden tipine ve eteğin modeline göre yapılmalı.

Renk, desen ve kumaş önerileri

Kısa ve dar etekler için koyu renkler tercih edilebileceği gibi gibi açık renk ve desenli kumaşlar da kullanılabilir.

Uzun ve bol kesimli etekler için desenli, soft renkler olabildiği gibi canlı renkler de kullanılır.

Kısa ve pileli etekler için ekose kumaşlar ve düz koyu renkliler seçilebilir.

Uzun, düşük belli ve dar etekler için koyu renkler ve çizgili kumaşlar tercih edilebilir.

Dizaltı, dar etekler için iri desenli, karışık renklerin dışındaki diğer düz renkler seçilebilir
 

Benzer İçerikler

TİTAN
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
ÖzGüL
Ö
A
Cevaplar
8
Görüntüleme
1K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
A
Cevaplar
0
Görüntüleme
7K
advantur
A
cılgın_melek
Cevaplar
2
Görüntüleme
3K
cılgın_melek
cılgın_melek
Üst