Vücut Yapınıza Göre Nasıl Besleneceksiniz ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Vücut Yapınıza Göre Nasıl Besleneceksiniz ?
vücut yapısı vücut yapısına göre diyet beslenme vücut yapısına göre diyet beslenme ile ilgili bilgiler burada melekler. Fazla kilolar kadınların ortak sorunu melekler :) Bunun için spor salonları doluyor, zayıflama ürünleri kapış kapış gidiyor. Kimisi azmin zaferine kavuşuyor kimisi de verdiği kiloları fazlasıyla geri alıyor. :) Yine de vazgeçmeyin diyoruz ve size vücut tipinize göre beslenme , vücut yapınıza göre diyet tavsiyeleri vermek istiyoruz :)






Kum Saati:

Büyük göğüs, geniş kalçalar ve ince bir bel!

Bu beden biçimine sahipseniz, şekeri mutlaka azaltmalısınız. Eğer şekerli içeceklerden ve abur cuburdan vazgeçemiyorsanız, miktarını azaltın veya aspartam içerikli tatlandırıcıları tercih edin.

Piramit:

Yağ depoları belden aşağıya yoğunlaşmış. Üst gövde ise son derece ince!

Bu vücut tipine sahipseniz, daha çok süt ürünlerini tercih etmelisiniz. Bunu, arada sırada sabahları bir akse yoğurt yiyerek de yapabilirsiniz.

Top:

Göbekli, ince kollu ve ince bacaklı!

Çok fazla karbonhidrat tüketiyorsunuz. Ekmekten vazgeçin demiyoruz ama azaltmakta fayda var. Arada sırada öğle yemeklerinde balık ve et yemeye özen gösterin.

Geniş Gövde:

Geniş ve büyük göğüslü bir üst gövde. Buna ek olarak dar bir kalça ve ince bir bel!

Büyük ihtimalle albümün içerikli yiyecekleri çok seviyorsunuz. Et tüketimini haftada 2-3’e indirin. Öğle yemeklerinde bol bol sebze tüketmeye özen gösterin.
 
Üst