Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Vulva Bölgesine Liposuction Yaptıranlar

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  vulva bölgesine liposuction nasıl yapılır,vulva bölgesine liposuction nedir,vulva bölgesine liposuction yorumları,vulva bölgesine liposuction hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>  Bazen bayanlar mons pubis denilen üçgen şekilli, tüylü alanın kaba, yağlı görünümünden şikayetçi olabilirler. Bu durumda hastaya yapılacak işlem liposuction tedavisidir. Bu işlemle mons pubis bölgesinden, büyük dudaklardaki fazla yağ dokusu alınarak küçültme sağlanmaktadır.

  Lokal anestezi altında yapılabilen bu operasyon yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır. Ameliyat sonrası ortalama 1 hafta bu bölgede şişlik meydana gelecektir. Sonrasında şişler inmeye başlayacak, 1 ay sonra operasyon sonucunu ortaya çıkacaktır.Estetik Cerrahi alanında ki ilerlemeler sayesinde, gerek erkek, gerekse kadın genital bölgesine cerrahi ve cerrahi dışı müdahaleler çok fazla artmaya başlamıştır. Amaç hastanın sosyal olarak kendini iyi hissetmesi ve seksüel olarak, partner uyumunu arttırmaktır.

  Kadın Genital Bölge Cerrahi Uygulamaları

  A) Labioplasti Kadın dış genital bölgesinde bulunan Labium Major(Dış Dudak) veya Labium Minörde (İç Dudak) bulunan deformiteler, seksüel ve sosyal açıdan rahatsızlık verici düzeye gelebilir. Uygun cerrahi yaklaşımlar ile, bu deformitelerin düzeltilmesi mümkündür. Lokal Anestezi altında yapılabilen bu girişimler sonrası 4 haftalık bir seksüel perhiz uygulanmaktadır. 4 hafta sonunda, hastada geçirilmiş cerrahi izi belli bile olmadan sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilir.

  B) Vajinoplasti Vajinoplasti, vajinanın cerrahi olarak daraltılması işlemidir. Vajina, yapısal olarak veya doğum sonrasında gevşemeye bağlı deforme olabilir. Seksüel hayatı olumsuz etkileyen bu sorun, vajina arka duvarından mukoza ve kas dokusunun eksize edilerek tekrar dikilmesi ile vajinal kanal daraltılır.Hasta birkaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir ve işlem sonrası yaklaşık 4 hafta seksüel perhiz uygulanır.

  C) Kliteroplasti Klitoris, idrar kanalının hemen üzerinde her iki labiumların üst birleşim bölgesinde bulunan kabarıklıktır. Bazen, gereğinden büyük olması, kadınlarda rahatsızlık hissi verebilir. Cerrahi olarak fazla doku uzaklaştırılarak, kalan kısım eriyen dikişlerle sütüre edildir. Kliteroplasti bazen labioplasti ile kombine edildir.

  D) Vulvaya Liposuction Uygulanması Kadın genital bölge üst kısmında ki (mons pubis) kabarıklık, genellikle vücut kitle indeksi yüksek hastalarda gerek seksüel, gerekse sosyal olarak sıkıntı yaratır. Sosyal olarak, kıyafetlerde istenmeyen kabarıklık en çok şikayet nedenidir. Vulva üst bölgesine yapılan liposuction uygulaması ile bu kabarıklıktan kolayca kurtulmak mümkündür.

  E) Vulva Augmentasyonu Kadın dış genital bölgesinde yaşa ve kilo kaybına bağlı olarak, dokularda incelme ve sarkma görülebilir. Volüm kaybını, hastanın kendisinden alınan yağ dokusu veya eriyebilen dolgu materyalleri ile giderilebilir.

  Kadın Genital Bölge Cerrahi Dışı Uygulamaları

  Kadın genital bölgede, cerrahi dışı olarak, özellikle volüm kayıpları sonucu oluşan incelme ve sarkmaları gidermek amacıyla, eriyebilen, hazır dolgu materyalleri uygulamaktayız. En sık uygulanan dolgu materyali, Hyaluronik Asittir. Uygulama, topikal anestezik krem uygulamasını takriben, ofis ortamında yapılabilir.

  Erkek Genital Bölge Cerrahi Uygulamaları

  Erkeklerde en sık yapılan cerrahi girişimler ise Penis Uzatma, Penis Kalınlaştırma ve Genital Bölgeye Liposuction Uygulamasıdır. Hastanın ayrıntılı fizik muayene ve laboratuar incelemeleri sonucunda, sendromik veya metabolik ek bir hastalığı varsa, tanısı mutlaka konmalıdır. Penis estetiği de tıpkı kadınlarda Göğüs estetiği gibi,hastanın sosyal ve fonksiyonel yetersizlik hissi sonucu yapılmaktadır.

  A) Penis Uzatma

  Penis uzatma, en geçerli yöntem, penis kökünden küçük bir kesi ile girilerek,penisi leğen kemiğine tutan bağın serbestleştirilmesi yöntemiyle yapılmaktadır. Bu işlem sonucunda penis boyu yaklaşık 2 cm uzar. Bir başka yöntemde ise, penis ön ve arka yüzünde çeşitli özel kesiler yapılarak ( Z Plasty, V-Y Plasty) penis boyu uzatılabilir. İşlem sonrası ortalama 4 hafta cinsel perhiz uygulanır.

  B) Penis Kalınlaştırma Kalıcı veya geçici dolgula kullanılarak penis ortalama 2-3 kalınlaştırılabilir. En sık kullanılan kalıcı dolgu, Yağ greftidir. Yağ grefti ve penis bağının serbestleştirilmesi işlemi birlikte yapılırsa, kalınlık ve boyda ki kazanç arttırılabilir. İşlem sonrası ortalama 4 hafta cinsel perhiz uygulanır.

  C) Penis Köküne Liposuction Penis kökünde fazla yağ birikimi olan hastalarda, penis köküne (mons pubis) liposuction uygulanarak, penis boyunda göreceli uzama sağlanabilir.

  Erkek Genital Bölge Cerrahi Dışı Uygulamaları

  Gerek penis kalınlığını arttırmak, gerek erken boşalma tedavisinde hazır dolgular kullanmaktayız. En sık kullanılan dolgu materyali Hyaluronik Asittir. Lokal Anestezik kremler kullanılarak, ameliyata gerek kalmadan, ofis ortamında bu dolgular kullanılmaktadır. Yapılan çalışmalar, özellikle sünnet olan bireylerde sinir uçlarının açıkta kalması sonucu, peniste duyarlılığın artmasının erken boşalmaya sebep olduğu gösterilmiştir. Geçici dolgu materyalleri bu sinirlerin cilde yapıştığı bölgelere uygulanarak, aşırı duyarlılığı azaltmaktadır. Bu uygulama tekrarlanabilir.
   
Vulva Bölgesine Liposuction Yaptıranlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yağ Aldirma (liposuction)

  Yağ Aldirma (liposuction)

  Liposuction, negatif basınç yaratan bir sisteme ( enjektör, aspiratör ) takılan özel tasarlanmış kanüller aracılığı ile vücudun istenilen bölgelerinden yağ çekme işlemidir. İki temel amacı vardır; 1-Vücudu şekillendirmek (liposhaping ve liposculpturing olarak da bilinir. ) : yağ fazlalığı olan bölgelerden liposuction ile alınan yağların bir kısmının yağ dokusunun eksik olduğu vücut...
 2. Liposuction nedir

  Liposuction nedir

  Liposuction Liposuction, lipoplasti, suction lipektomi gibi terimler aynı işlemi adlandırmakta kullanılır. Liposuction, vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağ dokularının küçük bir delikten bir kanül kullanılarak vakum ile dışarıya alınmasıdır. Lipofilling ve lipoinjection yağ dokusunun, injeksiyon yolu ile dolgu yapılması anlamındadır. Liposculpture ve liposhaping terimleri,...
 3. Liposuction hakkında bilgiler

  Liposuction hakkında bilgiler

  Liposuction Liposuction bir zayıflama yöntemi değil, şekillendirme yöntemidir. Liposuctionın amacı diyetle verilemeyen yağları yani derin yağ dokusunu almaktadır. Ameliyat öncesinde amacımız bölgesel zayıflamayı sağlamak, derin yağ dokusunu belirginleştirmek, cildin esnekliğini arttırmak, kasları kuvvetlendirmektir. Liposuctiondan sonra hacim kaybı oluyor. Gergin ve esnek bir cilt ameliyat...
 4. Liposuction Nasıl Uygulanır?

  Liposuction Nasıl Uygulanır?

  liposuction nasıl yapılır, liposuction uygulaması, liposuction hakkında Sevgili melekler, inatçı ve fazla kilolardan kurtulabilmenin bir yolu da liposuctiondır. Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde özellikle bayanları alan kilo verme telaşında, liposuction uygulamaları rağbet görmektedir. Bölgesel fazlalıklardan kurtulabilmenin bir yolu olan liposuction uygulaması hakkındaki merak...
 5. Özel Bölge Lazer Epilasyon Yaptıranlar

  Özel Bölge Lazer Epilasyon Yaptıranlar

  Genital bölge kıllarının estetik olarak değer kazanması için, kasık üçgeninin dışına taşmaması, yoğunluğu, uzunluğu ile alanın tamamını örtmemesi, bakımının yerinde olması gerekir. Çeşitli kültürlerde cinsel organ çevresindeki kıllara daha estetik görünüm kazandırmak için yöreye, kültüre özgü yöntemlerle işleme tabi tutularak şekillendirilir. Bazı kültürlerde genital bölgenin tamamı tüylerden...

Sayfayı Paylaş