1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Wall Street Kuralları

  Konu, 'Para & Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Alım-satım zamanlaması, hangi hisse senedinin alınıp satıldığından daha önemlidir (When to buy and seli is more important than what ta buy and sell).

  Önemli olan hisse senedine Ödediğinız para değil, satın aldığınız andır (It is not the price you pay for a stock, but the time you buy it that counts).

  Hisse senedi alırken doğru karar vermek, satışta karşılaşılan sorunların yarısını çozer (Buying right solves half of your selling problems).

  Her zaman piyasa içinde bulunmaya gerek yoktur. Elinizde hisse senedi tutmadığınız anlar da olabilir (There is no need to be always in the market).


  Sık sık hisse senedi değiştirmekten kaçının (Avoid too-frequent switching).
  Gün içınde, aynı hisse senedinde alım ve satım yaparak kr etme yontemini uygulamayın (Do not day trade).

  Sahip olduğunuz hisse senedini hiçbir zaman kutsal bir varlık gibi görmeyin (Never put a halo around a stod).

  Şirketler çağın şatlanna uymak zorundadır. Ortağı olduğunuz şirkete körü körüne bağlanmayınız (Don’t marry your stocks).

  Sahip olduğunuz hisse senedini piyasada oluşan en yüksek fıyattan satabileceğiniz konusunda kendinizi şartlandırrnayın (Dont try to get the last eighth).

  Piyasa değeri, alış fiyatının üzerine çıktığında hisse senedini satan kimse zarar etmez. Kağıt üzennde gözüken kr yerine, kasanıza aktanlan karı terah etmelisiniz (No one ever went broke taking proflts).


  Kasadaki bir birimlik karı, kağıt üzerindeki iki birikimliğe tercih ediniz (In the stock market, one good profit in hand is worth two one paper).

  Hisse senedi piyasasında kazanmanın sırrı, yanlış bir karar verildiğinde en az zarar edebilmektir (The whole secret to winning in the stock market is to lose the least amount possible when you're not right).

  Hisse senetleri, süreklı yükselen pıyasanın doruğunda “çekici”; düşen piyasanın dıp noktasında ise çok kötü” olarak algılanır (Stocks look best at the top of a bull market and worst at the bottom of the bear market).

  Sahip olduğunuz bir hisse senedi, yeniden satın almayacağınız bir fiyata eriştiğinde satışa geçin (it you would not buy a stock, sell

  Kendinizden emin değilseniz hiçbir şey yapmayın (When in doubt, do nothing).

  Piyasada oluşan fiyatlar sürekli dalgalanacaktır (The market wilI contınue to fluctuate).

  Parasal ihtiyacınızı karşılamak için kesinlikle spekülasyon yapmayın (Never speculate for a specific need).

  Elde ettığiniz karın yansını kasanıza aktarın (Put half your profits in a safety deposıt box).

  Piyasanın düşüş zamanı geldiğinde uyan amacıyla zil çalınmaz (They don't ring a belI at the top of the market).

  İlgilendığiniz hisse senedi sizi tanımaz; ne umduğunuzu, ne istediğınızi önemsemez (The stock does not know who you are, and it doesnt care what you hope or want).


  Iyi hisse senedi yoktur. Tüm hisse senetleri kötüdür, fiyatları artmadığı sürece (There are no good stock. They are alI bad ...unless they go up).

  Borsada iki duygu yoğunca yaşanır; umut ve korku. Ne ilginçtir ki, korkmamız gerekirken umut ederiz; umut etmemiz gerekirken de korkanz. (There are two emotions in the market - hope and fear. The only problem is we hope when we should fear and we fear when we should hope.).

  Hisse senetleri, gerçek değerleri olduğu için satın alınmaz. Asıl neden, hisse senetleririe sizden daha fazla para ödemeye hazır olan ve sizden daha çılgın birinin piyasada bulunmasıdır. (You dont buy a stock because it has real value. You buy it because you feel there ıs always greater fool down the street ready to pay more than you paid.)   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Bilgiler için sağol..
   
Wall Street Kuralları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Wall Street

  Wall Street

  Wall Street, New York’un dar caddelerinden biridir. Broadway ile East River arasındadır. Dünyanın bir numaralı finans merkezidir. Wall Street’in simgelediği finans merkezindeki kurumlardan birçoğunun binaları, çok uzun olmayan bu caddede veya yakın noklardadır. Bunlar arasında New York Menkul Kıymetler Borsası, bankalar, Amerikan Menkul Kıymetler Borsası, ticaret borsaları, stock broker...
 2. Çinli Great Wall Türkiye'de

  Çinli Great Wall Türkiye'de

  Bayraktar Grubu, Çin’in önde gelen otomotiv firmalarından Great Wall Motor Company ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Great Wall araçlarının ithali için gerekli izinleri almak üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na başvuru çalışmalarına başladıklarını belirten Bayraktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, yaptığı açıklamada,Çin’in önemli markalarından biri olan Great...
 3. Ortaköy The Wall

  Ortaköy The Wall

  the wall ortaköy ortaköy eğlence mekanları 0212 236 12 18 Yer : Ortaköy Adres : Kaymakçı Sokak No: 14 Ortaköy/İstanbul Ücret : TLTL Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli Park : YOK
 4. Street Fighter Sevenlere

  Street Fighter Sevenlere

  seçilen oyun Hepimizin atarilerden bildiği street fighter şimdi pcmizde :)Hadi bakalım adulketlere hazırlanalım ...

Sayfayı Paylaş