WhatsApp da Başkalarının Mesajlarını Okuyabilirmiyiz?

Uzman SühaN

Administrator
WhatsApp da Başkalarının Mesajlarını Okuyabilirmiyiz?
WhatsApp, küresel olarak indirilen ve kullanılan, hem Android hem de iPhone akıllı telefonlar için mevcut popüler bir Anlık Mesajlaşma paylaşım uygulamasıdır. Ücretsiz mobil sohbet paylaşımları ile ellerindeki resim, ses ile videoları hiçbir ücret ödemeden kolaylıkla paylaşmaya herkes bayılıyor. Her yaştan insan, paylaşılan sohbetler ile multi-medya mesajlarını okumak için söz konusu Anlık Mesajlaşma programını akıllı telefonlarında kullanabilir.

2.jpg

Birçok insan arkadaşları ile iletişime geçmek için WhatsApp app kuruyor, bir başkası ise onların WhatsApp’ını görüntülemek için en iyi metodu arıyor. Eğer çocuklarınızın, eşinizin, kız ya da erkek arkadaşınızın veya çalışanlarınızın WhatsApp geçmiş kaydını, onların ne yaptıklarını takip etmek isteyip izleme sistemini nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız; onların WhatsApp hesaplarını uzaktan izleyecek bir takip aracı bulmak ile pekâlâ mümkün.

WhatsApp Takibinin Faydaları

Yasadışı dinleme ile casusluk arasında büyük bir fark var. Bunlardan ilki yasadışı, yanlış faaliyetler için yapılıyor; ama kişisel ilişkilerinizin veya çalışanlarınızın cep telefonlarını kontrol etmek, onların konumunu takip edebilmek için iyi bir neden olabiliyor. Misal birisinin çocuğu yanlış bir yola sapmaktan, eğer takip ediliyorsa kurtulabilir.

İşte günümüzün en çok kullanılan uygulaması olan WhatsApp hakkında sizlere sıkça sorulan bir konu hakkında yine derman olmaya geldik. WhatsApp’da başkaların ya da sevgilimizin WhatsApp konuşmalarını okuyabilir miyiz? İşte bu sorunun cevabına sevinerek ve biraz tereddüt ederek “Evet, okuyabiliriz.” demek istiyorum. Umarım bu farkındalık çok ses getirmez ve WhatsApp tarafından bu özellik iptal olmaz. Kısaca bu işlemin nasıl olacağından bahsedeyim; öncelikle WhatsApp 3.0 sürümünde WhatsApp konuşmalarımız Google’nın sunucularında yedeklenecek yani telefonumuzda yedeklenen konuşmalar(04.00’den sonra yedeklenen konuşmalar) artık Google’nin sunucularında yer alacak. İşte bu yedeklere ulaşabilmemiz için kimin WhatsApp konuşmalarını okuyacaksak onun mutlaka gmail hesabını istemelisiniz birşeyler bahane ederek WhatsApp konuşmalarını okuyacağımız kişinin gmail hesabını alınca 04.00’den sonra yedeklenen konuşmaları kendi telefonumuza indirip kurabiliriz.

Bir başka yöntem ise WhatsApp konuşmalarını okuyacağımız kişiyle buluştuğumuz zaman yanımızda mutlaka bir laptop götürün ardından kişinin telefonunu alıp bir şekilde web.whatsapp.com adresine QR kodları sayesinde telefonu laptopumuza bağlıyoruz. Bunun ardından bütün konuşmalara ve resimlere hatta videolara kadar bütün konuşmalara ulaşabiliyoruz. Bu işlem olur mu bilmiyorum denemedim ama deneyeceğim en kısa zamanda lakin ilk başta anlatmış olduğumuz WhatsApp 3.0 sürümü ile gelecek olan bu yenilik sayesinde yedekleme işlemine çok güveniyorum umarım dediğim gibi olur.

Geri