WhatsApp hangi ülkelerde ücretsiz olacak?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
WhatsApp hangi ülkelerde ücretsiz olacak?
whatsapp ücretsiz kullanma,whatsapp ücretsiz kullanımı,whatsapp hangi ülkelerde bedava,whatsapp ücretsizmi

091120141513140232624_2.jpg


Dünya'nın en popüler online mesajlaşma servisini sunan WhatsApp'ta kullanıcıları sevindirici bir haber geldi.

Önceden yıllık 1 dolar yani 2,2 TL gibi bir ücret talep eden WhatsApp o uygulamayı bazı ülkelerde kaldırıyor. Son günlerde sosyal medyada hiç bir miktar ödemediği takdirde üyeliği yenilenen kişiler bundan dolayı duyduğu heyecanı dile getiriyorlardı!

Bunun nededi ise belli oldu. Firma gelişmekte olan ülkeler için hiç bir ücret alınmayacağını belirtti. En azından bir süre için.

WhatsApp yöneticisi Arora, insanların konuşurken reklam görmeyi sevmediklerini bu yüzden de reklamlı sistemi tercih etmediklerini sözlerine ekledi. Gelişmekte olan ülkelerde bir süre için üyelik ücreti alınmayacak olmasının sebebi, bu ülkelerde kullanıcıların büyük çoğunluğunun kredi veya banka kartına sahip olmaması olarak gözüküyor.

Uygulamanın ücret talep etmesinin bir yolu, bu ülkelerdeki hizmet sağlayıcıları ile anlaşmak ve bunu yaparken de, SMS'ten kazandıkları paraya zarar vermeyeceğini kanıtlamak. Söylenenlere göre, firma bu anlaşmalara başlamış durumda.Uygulamanın hizmet sağlayıcıları ile anlaşması, daha fazla kişi WhatsApp'ı kullandığında daha fazla verinin satılabileceği anlamına geliyor. Arora, şu anda Hindistan'daki beş hizmet sağlayıcısı ile anlaştıklarını belirtmekte.
 
Üst