WhatsApp Mesajlarımı Nasıl Koruyabilirim?

Uzman SühaN

Administrator
WhatsApp Mesajlarımı Nasıl Koruyabilirim?
Geçtiğimiz günlerde bir çok kişinin merak ettiği konulardan biri olan herhangi birinin mesajlarını okumanın mümkün olup olmadığı konusunda bir çok sorular sorulmakta. İşte sizlere bugün WhatsApp’ın yeni gelen özelliklerinden biri olan yedekleme sistemi sayesinde bu işlevin geçerli olduğundan bahsedebilirim. WhatsApp her geçen gün daha çok gelişmekte olup her geçen gün daha fazla büyümekte. Hatta WhatsApp’ın en büyük hedeflerinden biri olan 1 Milyar kullanıcı hedefine çok az kişi kaldığını da belirtmek isterim. Lafı çok uzatmadan sizlere bugün WhatsApp’ta birinin nasıl mesajlarını okuyabileceğiniz konusunda yardımcı olayım.


3.jpeg
1. Yöntem
En çok kullanılan yöntemlerden biri olan lakin bir o kadar da zor yöntemlerden olan bu işlev sayesinde kız arkadaşınızın, erkek arkadaşınızın mesajlarına erişebilirsiniz. Öncelikle bunu yapabilmeniz için arkadaşınızın gmail adresinin bütün bilgilerini bilmeniz gerekmektedir, yani arkadaşınızın gmail adresini ve şifresini biliyorsanız ve arkadaşınız WhatsApp konuşmalarını Gmail üzerine yedekleme yapıyor ise kolaylıkla okuyabilirsiniz. Sadece birazcık gmaili karıştırarak arkadaşınızın mesaj yedeklerine ulaşabilirsiniz.2. Yöntem
Bilindiği gibi Web.WhatsApp uzun zamandır aktif, hatta bu web.whatsapp sayesinde bir çok kişi alışverişini WhatsApp üzerinden gerçekleştirdiğini de çok iyi biliyoruz. Kız arkadaşınızın ya da Erkek arkadaşınızın ve ya en samimi olduğunuz arkadaşınızın telefonunu alarak WhatsApp Web bölümünden kamerayı açarak web.whatsapp.com adresinde QR kodunu okutarak arkadaşınızın mesajlarını kendi bilgisayarınıza ve ya laptop bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu yöntem oldukça işe yaramaktadır.
WhatsApp Mesajlarımı Nasıl Koruyabilirim?WhatsApp uygulamasında mesajlarınızın başkaları tarafından okunmamasını istiyorsanız, ilk olarak Google Drive yedeklemesini kapatmanız gerekmektedir. Bunun haricinde yedeklerinizi en iyi şekilde saklamanız gerekmektedir ve eğer daha önceden birileri tarafından Web WhatsApp oturumunuz açıldı ise bunu mutlaka sonlandırmanız gerekmektedir. Gelin sırasıyla bunları nasıl yapacağınız konusunda kısaca bilgiler vereyim.Google Drive Yedeklemesi Nasıl Kapatılır?


Eğer Google Drive yedeklemesi yapıyorsanız, ilk olarak WhatsApp’ı açıp ayarlar bölümünden Sohbet ve aramalar ayarları seçeneğine dokunun. Burada yer alan sohbet yedeği kısmından Google Drive ayarları bölümünden yedeklemeyi durdurabilirsiniz. Google Drive’a yedekle seçeneğini YOK seçiniz.Günlük Yedeklemeler Nasıl Korunur?Yaz aylarında gece 03:00 ve kış aylarında 02:00’da yedeklenen WhatsApp mesajlarınız genellikle SD Kartınıza yani hafıza kartınıza yedeklenir. Bunun için hafıza kartınızı mutlaka iyi korumanız gerekmektedir, kimsenin eline geçmemesini sağlamanız gerekmektirWeb.WhatsApp.com Oturumu Nasıl Sonlandırılır?Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken tek işlem, WhatsApp’ı açıp sağ üst köşedeki seçeneklere dokunup karşınıza çıkan WhatsApp Web seçeneğini seçiyoruz ve karşımıza çıkan oturumları sonlandırıyoruz. Eğer karşınıza kamera açılır ise korkmanıza gerek yok, bunun haricinde WhatsApp’ta eskisi kadar bir çok açık yok yavaştan hepsi kapatılmaya başlandı, Google Drive bile artık adam akıllı çalışmamaya başladı. Mutlaka WhatsApp’ın son sürümlerini kullanmanızı tavsiye ederim.
 

Kdrarl1245

Forum Okuru
Şimdi ben WhatsApp web açtığımda karşıma kamera çıkıyorsa bu bnm mesajlarımın başka kişiler tarafından okunmadığını yani güvende olduğunu mu gösterir
 
Üst