Windows 10 arama butonu çalışmıyor yardım !

• Konbuyu başlatan Sevimli cadının ebesi
  • Başlangıç tarihi
S

Sevimli cadının ebesi

Forum Okuru
Windows 10 arama butonu çalışmıyor yardım !
ARAMA BUTONU ÇALIŞMIYOR,WİNDOWS 10 ARAMA BUTONU ÇÖZÜMÜ,WİNDOWS 10 ARAMA BUTONU HATASI,WİNDOWS 10 ARAMA BUTONU KESİN ÇÖZÜM,WİNDOWS 10 ARAMA BUTONU SORUNU,WİNDOWS 10 ARAMA BUTONU

Merhaba , arkadaşlar 3 gündür bilgisayarımda arama butonunu çalıştıramıyorum . Her yolu denedim durumu çözemedim yardımcı olur musunuz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar, kısa bir zaman önce bende aynı sorunu yaşadım. İnternette bu konu ile ilgili sayısız öneri var çoğunu denedim ama işe yaramadı. Ama sonunda çözümü buldum . Sorunu düzeltmek için aşağıdaki adımları sırası ile izleyin.

Başlat+R tuş kombinasyonu ile “Çalıştır” penceresini açalım.
Aşağıda görüldüğü gibi “exe” yazıp Tamam‘a tıklayalım.

Adsız.png

Görev yöneticisi açılıyor, aşağıda görüldüğü gibi Hizmetler sekmesine tıklayalım.
Hizmetler sekmesine tıkladıktan sonra WSearch hizmetini buluyoruz.
Üzerine gelip “sağ tık” yapalım ve Yeniden Başlat

2.png

Şimdi yapmanız gereken işlemi tamamlamak için bilgisayarı yeniden başlatmak. Bilgisayarınız açıldığında şayet başka bir problem yok ise sorununuz çözülmüş olacaktır.

Benim bilgisayarım daha yeni her türlü donanıma sahip. Fakat kısa bir süre önce aynı sorunu bende yaşadım. Arama butonum çalışmıyordu. İnternette bununla ilgili sayısız öneri vardı onlardan birini denedim ve sorundan kurtuldum. Her uygulama sorunun kaynağına göre değişiyor sanırım. Bir daha böyle bir sorunla karşılaşırsam önerdiğiniz şekilde hareket edeceğim. Paylaşım için teşekkür ederim.

Sanırım yeni güncellemeler geldiği zaman problem oluşuyor .Böyle durumlarda öncelik bilgisayarı kapayıp yeniden başlatmak. Aynı zamanda başlat menüsüne sağ tıklayıp görev yöneticisini başlatabilirsiniz .İşlemler sekmesinde ARAMA yazısını bulun ve buna da sağ tıklayıp görevi sonlandırın. Diğer bir sorun Windows arama hizmetlerinin çalışmamasından kaynaklanabilir. Hizmetin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Görüldüğü üzere sorunu çözen bir çok yol var ben sadece bir kaçına değinmiş oldum.

Geri