Wordpress Belirli Kategorilerde Reklam Göstersin

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Wordpress Belirli Kategorilerde Reklam Göstersin
Wordpress wp belirli kategoride gösterme kodu if else kodları nasıl yapılıyor ?

Dönem dönem wordpress site kullanan kişiler sadece belirli kategorilerde göstermek için banner, resim, ya da adsense kodlarını yerleştirmek isterler. Bu bakımdan wp sitelerdeki if else kodlarına bir örnek vererek sizlere bunun nasıl yapılacağını anlatacağım.

Reklam Banner Kod Adsense Sadece bir kategoride görünsün istiyorum.

Wordpress sitelerde filezilla yada başka bir program ile ftp nize bağlanacak ve sitenizin kullandığı tema dosyalarından sidebar.php yi açacaksınız. Bu dosyanın en altında bulunan </div> yazısının hemen üstüne aşağıdaki kodları yerleştirebilirsiniz.

<?php if (is_category('Buraya Hangi Kategori ise onun idini koyun')) : ?>
Buraya Kodunuzu Yerleştirin Ads Banner kodu ne ise
<?php endif; ?>

Kategoriye ait İD numarası nasıl bulunuyor bilemiyorum ?
Bunun için wp sitenizde online olunuz ilgili kategoriye admin iken sitenizden girin hemen üstten kategoriyi düzenle dediğinizde İD nosu görünecektir onu yazacaksınız. Artık hangi kategori ise.

Sorularınız olur ise cevaplandırmak isterim bana ulaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
W

wpcandir

Forum Okuru
Kategoriye göre kapat aç if else kodları ile yaptım yihhuuuu
Sadece belirttiğim kategoride göstersin diye kod arıyordum konuyu da yeni açmışsınız hep yabancı sitelerde içerikler var kod yapısından çok fazla anlamadığım için denemeye açıkçası cesaret edemedim. Buradaki kodu winscp aracılığı ile sitebara dediğiniz yere ekledim gerçekten oldu. Teşekkür ediyorum artık dilediğim kategoriye uyarı reklam banner adsense koyabiliyorum. Tşk ediyorum yaaa Çok sağılun.
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bize de ara ara lazım olduğunda malesef yabancı kaynaklardan buluyoruz deneme yanılma ile olun ca da hem elimizin altında olsun kalsın hemde insanlara yararımız dokunsun diye sitemizde konulandırıyoruz. Biz de kullanıyoruz çalışıyor sıkıntı yok sorun olur ise yazın lütfen

Sevgiler.
Wordpress Belirli Kategorilerde Reklam Gösterme
 
Üst