World of Warcraft'ın Eklenti Paketi Satışa Sunuldu

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
World of Warcraft'ın Eklenti Paketi Satışa Sunuldu
world of warcraft 3 lü paket wow 3 lü paket wow 3lü
Dünyada 11 milyon kişi tarafından oynanan World of Warcraft’ın (WOW) 80 levellik 3’üncü eklenti paketi ’Wrath Of The Linc King’ tüm dünyada gece yarısı satışa sunuldu.

İstanbul’da Etiler D&R, Bimeks Teknoport, Elektro World Viaport, Mediamarkt Ümraniye, Teknosa Beylikdüzü mağazalarında satışa sunulacağı açıklanan Wrath Of The Linc King eklenti paketi için, yüzlerce WOW oyuncusu saatler öncesinden kuyruğa girdi.

Saat averajı

Bu 5 mağazanın önünde bekleyerek oyunu alan Türk kullanıcılar, saat farkı nedeniyle eklenti paketine, Avrupa ve Amerika’daki meraklılarından önce sahip oldu. World of Warcraft’ın eklenti paketi 80 YTL’ye, koleksiyon için hazırlanan ve tüm eklenti paketlerini içeren 3’lü seti ise 170 YTL’ye satılıyor. Online oynandığı için korsan yazılımı bulunmayan World of Warcraft’ın oyuncuları aylık 15 dolar (Yaklaşık 22.5 YTL) server ücreti ödüyor.

İlk alan İTÜ öğrencisi

5 mağaza da gece yarısı kapılarını açarak eklenti paketlerini dağıtmaya başladı. Oyunu ilk alan, geçtiğimiz eklenti paketini de ilk sıradan alan İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi, 20 yaşındaki Kağan Kutun oldu. Kutun, "Geçen sefer de ilk sırayı ben almıştım. Geleneksel olsun istedim. Son 3 aydır fazla oynamıyorum ancak, koleksiyon paketine sahip olmak istedim" dedi.

Herkes farklı karakter

WOW olarak bilinen Warcraft serisinin son oyunu World Of Warcraft, Blizzard’ın yaklaşık 4 yıllık bir çalışması sonucu 2005’in ilk çeyreğinde oyunseverlerle buluştu. WOW, 2005’in son çeyreğinde dünya çapında yaklaşık 4.5 milyon insana ulaştı. Bugün ise dünya çapında 11 milyon oyuncusu bulunuyor. Farklı sunucularda milyonlarca kişinin aynı hikaye üzerinde farklı bir karakteri oynadığı WOW’un, 80 levellik Wrath Of The Linc King eklenti paketinde yeni mekanlar, savaş alanları, meslekler ve nesneler yer alıyor. Yaşayan bir dünya sıfatını hak etmek için sürekli yenilenen oyunda, avantajlı olabilmek için her dakika önem taşıyor. İstanbul’da sırada bekleyen bazı oyuncuların oyundan kopmamak için dizüstü bilgisayarlarını da yanlarında getirdikleri görüldü.

hurriyet.com

Geri