Xenforo belirli üye gruplarına reklamı açma kapatma işlemi nasıl yapılıyor

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Xenforo belirli üye gruplarına reklamı açma kapatma işlemi nasıl yapılıyor
Özellikle online şekilde çok fazla üyesi bulunan ve sürekli olarak forumda olanlar için adsense reklamlarının gösterilmesinden daha saçma birşey bulunmamaktadır. Bundan dolayı şimdi dilerseniz sizlere belirli üye gruplarına adsenseyi nasıl kapatıp açıyoruz onu göstermek istiyorum.

Öncelikle bilmeniz gerekenler
Her üye grubu, her siteye göre rakkamsal anlamda değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı birazdan anlatacaklarıma dikkat ediniz.
Bu işlemi sizlere tavsiyem kendi yönetiminize ve kayıtlı kullanıcılara yapmanız yönünde olacaktır. Peki üye grubu id numarasını nasıl buluyoruz. İşlem tam olarak nasıl yapılıyor onu anlatayım sizlere.

Örneğin sitenizdeki adminlere adsenseyi kapatacaksınız diyelim. Admin panelden üye gruplarına gelerek administrator üzerinde durarak onların grup numaralarını aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

siteismi.com/admin.php?user-groups/
adresine gireceksiniz ve mause ile ilgili grubun üzerinde durduğunuzda bilgisayarınızın sol alt tarafında üye grup idsini gösteriyor. Bende Adminler için 3, kayıtlı kullanıcılar için 2 yazıyordu. Buna göre reklamı şu aşağıdaki koşulun arasına alıyorum. Sonuç mükemmel, istediğiniz üye grubuna reklamı gösterebilir göstermeyebilirsiniz.

<xen:if is="!{xen:helper ismemberof, $visitor, 3,2}">
ADSENSE BANNER YA DA REKLAM KODUNUZ BURAYA GELECEK
</xen:if>
 
Üst