1. ARWEN

  ARWEN Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Ocak 2008
  Mesajlar:
  240
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Deniz Ülkesi

  Xerox 40 yıllık logosunu değiştirdi

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında ARWEN tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Xerox 40 yıllık logosunu değiştirdi

  09.01.2008 Küçük harflerle oluşturulan yeni Xerox logosunun yanında bir küre ve o kürenin üzerinde, günümüz teknolojisini ve Xerox’un faaliyet gösterdiği 160 ülkedeki insanları birbirine bağlamayı sembolize eden esnek bir “X” harfi bulunuyor.
  Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, tarihinin en büyük kurumsal kimlik değişimine imza atarak 40 yıllık logosunu değiştirdi. Bugüne kadar mevcut logo üzerinde ufak oynama ve eklemeler yapan Xerox, logosunu font karakterinden görünüşüne tam anlamıyla yeniledi. Tarihi sıradışı buluşlar üzerine kurulu Xerox’un yeni logosu, küçükten büyüğe tüm işletmelerin ihtiyacını karşılayan bugünün müşteri odaklı çalışma anlayışını yansıtmak için tasarlandı.
  Yeni logo, 07 Ocak 2008 Pazartesi Türkiye saati ile saat 18.00’de tüm dünya üzerinde bulunan 57.000 Xerox çalışanının çoğunun web üzerinden canlı takip ettiği, Xerox CEO’su Anne Mulcahy ve Xerox Başkanı Ursula Burns tarafından yapılan sunumla tanıtıldı. Xerox Türkiye çalışanları da bu tarihi anı canlı olarak izledi.
  Yeni logo, yumuşak ve yuvarlak hatlı küçük harflerle koyu kırmızı renkle yazılmış Xerox kelimesi ve üzerinde yatık X harfi olan bir küreden oluşuyor. Xerox kelimesinin yanında yer alan küre formunun içindeki yatay olarak esnetilmiş X harfi, tüm dünyayı birbirine dijital ağlarla bağlayan günümüz teknolojisini ve Xerox’un müşterilerine, iş ortaklarına, endüstriye ve inovasyona bağlılığını ifade ediyor.
  Geçtiğimiz beş yıl içinde geliştirdiği eşi benzeri görülmemiş son teknoloji ürünleri ile Xerox, yazıcı ve fotokopi ürünleri üreten bir şirketten, yazılım ve hizmet şirketine dönüştü. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği şirket satın almaları ile dijital içerik yönetimi ve global hizmetler alanında önemli yatırımlarda bulundu. Xerox’un yeni logolu internet sitesi www.xerox.com.tr adresinde kullanıma açıldı.
  Yeni logoyu tasarlayan Interbrand şirketi, Xerox’un eski logosunu resmi ve teknik bulduğunu ve yeni medya ortamına uygun olmadığını vurguluyor. Interbrand şirketi yeni logonun daha az teknik, daha çok insani ve modern öğeler içerdiğini ve özellikle yatık X harfi ile çevrelenmiş kürenin ise Xerox’u internet ortamında temsil edeceğini belirtiyor.
  Xerox’un eski logosu 1960’lı yıllarda Chermayeff & Geismar tarafından geliştirildi. O yılardan bugüne geçen 40 yıl boyunca Xerox logosunda bu denli büyük bir değişiklik yaşanmadı. Yeni logonun Xerox’un algılamasını değiştireceğini ve özellikle üzerinde yatık X harfi bulunan kürenin; Xerox markasına gençlik ve dinamizm katacağı belirtiliyor. Xerox için oluşturulan yeni fonta Xerox Sans adı verildi.
   
Xerox 40 yıllık logosunu değiştirdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Değiştirdik yüzükleri

  Değiştirdik yüzükleri

  Yüzüklere değişik ve güzel bir hava katılmış ,oldukçada güzel ve şık olmuş doğrusu kızlar.:tik:
 2. Logo nedir?Logo çeşitleri nelerdir?

  Logo nedir?Logo çeşitleri nelerdir?

  logo nedir nerelerde kullanılır logolar nerelerde kullanılır logo tanımı ceşitleri Logo nedir nerelerde kullanılır nasıl yapılır gibi logoyla merak ettiğiniz bilgileri sizler için veriyorum=) Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır. Logo...
 3. 40 Yıllık Yasa Değişiyor...

  40 Yıllık Yasa Değişiyor...

  1965 yılında kanunlaşan ancak 1971 yılında yürürlüğe giren 657 sayılı Devlet Memurları Yasası değişiyor. Hükümetin hazırladığı 23 maddelik yasa tasarısının ana başlıklarını Devlet Bakanı Hayati Yazıcı açıkladı. Yeni düzenlemeler içerisinde sendikalı memurlara yılda 4 defa verilecek olan toplu görüşme ikramiyesi dikkat çekiyor. Özel sektörün CEO’su kamuya transfer olacak! Maaşı artmayacak...
 4. photoshopta logo yapımı

  photoshopta logo yapımı

  photoshopta logo yapımı hakkında bilgi verirmisiniz ben photoshopta logo yapmak istiyorum bir zahmet yardım edin.
 5. Filiz akın'dan 40 yıllık itiraf?

  Filiz akın'dan 40 yıllık itiraf?

  Magazin - 09 Mart 2013 10:52 Türk sinemasının usta oyuncularından Filiz Akın, 40 yıllık bir itirafta bulundu.Daha önce güzellik sırlarını paylaştığı "Güzelliklere Merhaba" ve kanserle mücadelesini anlattığı "Hayata Merhaba" kitaplarını kaleme alan Filiz Akın şimdi de bir yemek kitabı çıkarıyor. 15 yıl kaldığı Paris'te yemek yapma konusunda kendisini geliştirdiğini...

Sayfayı Paylaş