1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Yabancı dil bilen 300 kişi aranıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  IMF ve Dünya Bankası yıllık toplantılarında görev yapmak üzere yabancı dil bilen 300 kişi aranıyor. İstanbul'da Ekim ayında yapılacak IMF ve Dünya Bankası yıllık toplantılarında görev yapmak üzere yabancı dil bilen 300 kişi aranıyor.

  Edinilen bilgiye göre, 6-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak ''Dünya Bankası Grubu ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Guvernörler Kurulları Yıllık Toplantıları'' için kalifiye 300 kişi görevlendirilecek.

  IMF ve Dünya Bankası Yönetim Kurulu Üyelerinin her üç yılda bir Washington dışında gerçekleştirdiği toplantı ve yan etkinliklerin bu yıl İstanbul'un ev sahipliğinde yapılacak olması, aynı zamanda küçük de olsa bir istihdam sağlayacak.

  Söz konusu toplantı ve etkinliklere bu yıl tüm dünyadan, Maliye Bakanları, Merkez Bankası Başkanları, hükümet yetkilileri, resmi ve özel finans kuruluş temsilcileri ve geniş bir medya mensubu ile birlikte yaklaşık 10-12 bin kişilik bir katılımın olması bekleniyor.


  Bu organizasyonda görev alacak kişileri seçme yetkisi Kelly Services Türkiye'ye verildi.
  Kelly Services Türkiye Ülke Müdürü Derya Türkkorkmaz, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türkiye'de son yıllarda düzenlenen en büyük organizasyonlardan birinin parçası olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, IMF ve Dünya Bankasının toplantılarının dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edildiğini söyledi.

  YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ TEMİNİ

  Bu organizasyonun hatasız yürümesi için iyi yetişmiş insan gücü temininin son derece önem taşıdığını vurgulayan Türkkorkmaz, Kelly Services'in Fortune 500'ün içinde yer alan bir firma olarak daha önce de başka ülkelerde bu toplantılara insan kaynağı hizmeti sunduğunu, bu yüzden gerekli tecrübeye sahip olduğunu ifade etti.

  Yaşadığımız kriz döneminde 300 kişilik istihdam da önemli olduğunu belirten Türkkorkmaz, ''Başta İngilizce olmak üzere İspanyolca, Fransızca, Almanca, Rusça, İtalyanca gibi dillere hakim insan gücüyle toplantılarda önemli bir misyon üstleneceğiz. Bu anlamda, Türkiye açısından gurur verici bir organizasyon bizleri bekliyor'' diye konuştu.

  Toplantı kapsamında görev yapacak tüm adaylardan, bildikleri dili resmi bir belge ile desteklemeleri istenecek. Söz konusu belgeye sahip olmayan adayların, yetkili bir dil okulu veya kurumun düzenlediği seviye belirleme sınavından ileri derece ile geçmesi gerekecek. İleri seviyede dil yeterlilik belgesi olmayan müracaatlar dikkate alınmayacak. Büyük organizasyonlarda görev yapmış olmak ve birkaç dil bilmek de tercih nedenleri arasında yer alacak. Son başvuru tarihi ise 15 Haziran 2009 olarak belirlendi.


   
Yabancı dil bilen 300 kişi aranıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yabancı dil bilmenin önemi

  Yabancı dil bilmenin önemi

  dil bilmenin önemi yabancı dil bilmenin önemi ingilizce almanca Yabancı dil bilmenin önemi Fare bir peynir kokusu duyup, kafasını dışarı uzatmıştı. Fakat bunun kedinin bir tuzağı olabileceğini düşünüp dışarı çıkmadı. Bekledi ve biraz sonra “miav” diye bir ses duydu. Ertesi gün de peynir kokusunu aldı ve “miav” sesini duydu, yerinden çıkmadı. Sonraki gün “havhav” diye bir ses duydu ve...
 2. Yabancı Dil Kursları

  Yabancı Dil Kursları

  ingilizce yaz kursları ankara tömer ingilizce kursu macarca dil kursu macarca ÖSS, KET, PET - FCE ile TOEFL sınavlarına hazırlık kursları, 4,5,6,7,8. sınıf öğrencilerine, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kurslar, mesleklere yönelik teknik yabancı dil destek kursları gibi konularda eğitim veren kursların iletişim bilgileri ve web adresleri bulunmaktadır. AÜ Dil Öğretim Merkezi Ankara...
 3. Yabancı Dil Öğretmenliği

  Yabancı Dil Öğretmenliği

  yabancı dil öğretmenliği yabancı dil öğretmeni öğretmenliği hakkında bilgi puanları fransızca iş imkanları Çalıştığı eğitim kurum ya da kuruluşunda; öğrencilere ya da yetişkinlere, İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca dillerinden birinde eğitim veren kişidir. GÖREVLER Yabancı dil ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi...
 4. 300 bin kişi işten çıkarıldı

  300 bin kişi işten çıkarıldı

  Rusya'da şubat ayında 300 bin kişi işten çıkarıldı. Ülkede işini kaybedenlerin sayısı 1 milyonu aştı. Federal İstatistik Servisi'nin açıklamasına göre, geçen ay 300 bin kişi işten çıkarılırken, Rusya'da işsizlerin sayısı 6,4 milyona ya da yüzde 8,5'e yükseldi. Bu işsizliğin Mart 2004'ten bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor....
 5. Yabancı dil sınavlarında değişiklik

  Yabancı dil sınavlarında değişiklik

  kpds sınavında değişiklik ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, yabancı dil sınavlarını, TOEFL sınavı gibi bilgisayarla ve çok boyutlu yapacaklarını bildirdi. Prof. Dr. Yarımağan, ÖSYM il sınav yöneticileriyle toplantı yapmak için geldiği Çanakkale'de AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez olarak 4-5 türde yabancı dil sınava yaptıklarını söyledi. Yabancı dil sınavlarının halen sadece...

Sayfayı Paylaş