Yabancı uyruklu biri ile evlilik yapmak günahmıdır?

benimde kuzenim hristiyan bir adamla evlendi
kişisel tercihleri her ikiside kendi dininde kaldı suanda
anlaşmazlık yok ama çocuk olunca din kararında neler olur bilemem.
herkes için hayırlısı olsun

konu başlıgını okudum sadece..açıklamasını okumadım..çünkü çok saçma günah olurmu hiç..dinimizde ayrımcılık yok....

allah herkesin allahı sadece müslümanın degil.

eger sen yabancıyla evlenirken dinini degiştirmiyosan her iki taraf biribirini oldugu gibi kabul ediyorsa sorun yok bence

ben din hocasına sormuştum erkek laflarıyla baskılarıyla kadını müslüman yapabilirmiş o yüzden erkeğin yahudi ve hristiyan kadınla evlenmesi günah değilmiş.ama müslüman kadın farklı dindeki birisiyle evlenirse kocasının laflarından davranıslarından etkilenip dinini değiştirebilir örnek tuğce kazaz bir anlık hevesle değiştirdi dinini

evet handancacım müslüman olmayan herkes kafirdir...hiristiyan yahudi musevi ateist farketmez çünkü son inen din islamdır...hiristiyanlık ve yahudilik hak dindir fakat bir sonra gelen din ilk gelen dinin hükmünü kaldırır bu sebeple son gelen din islamiyettir...ayrıca hakiki hiristiyan ve hakiki yahudi kalmamıştır bu dinler değiştirilmiştir...

Ben sana katılmıyorum bu bahsettiğin dinlerin değiştirilmediğini sana kanıtlarım kuranı kerimde de sure ve ayetlerlede kanıtlarım.kurandaki çelişkileride ibraz ederim.buyrun konusalım

benim arkadaşımda ingiliz bir adamla evlendi 5 yıl oldu ikiside kendi dinlerindeler problemleri yok şimdilik ama bir problem çıkacağını da sanmam ....
yok erkek müslüman olurmuşta kadın hristiyan olunca onu değiştirimişte boş şeyler ayrıca kadınları aşağılayıcı bir cümle değilmi bu kadınlar aptalmı ya

yazılan yorumları okuyunca bakıyorumda herkes gönlünden geçeni,hoşuna gideni dine sokup ,hoşuna gitmeyeni dini kuralların dışına itiyor.Asıl olan ''nas''lar yani kati ve kesin kuralardır.İslam dini müslüman bir kadın,gayrimüslim bir erkekle evlenemezsin demişse evlenmiyeceksin.Ha ben evlenirim bana göre günah değil diyorsan,müslümanlıktan feragat edip (zaten o cümleyi kuran otomatikmen kafir oluyor çünkü şirk koşuyor) ben müslümanım demiyeceksin ve burada bilgi sahibi olmak isteyen kardeşlerimizin kafasını bulandırmayacaksın...

Geri