1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Yabanmersini Nedir ?

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Yaban Mersini Nedir Yaban Mersininin Faydaları nelerdir
  Yaban Mersini Yararları
  Aktarlarda bolca bulunan ve sık tüketilen yaban mersini bitkisinin faydalarını bir de bizden dinleyin melekler :)

  [​IMG]


  Yaban mersini Avrupa, Batı Asya ve Kuzey Amerika’da Kayalık Dağlar’dan gelen uzun ömürlü bir bitkidir. Amerikan çay üzümlerine benzer meyveleri olan bir çalı bitkisidir. Aynı zamanda kızılcık meyve ailesi ile de ilgilidir.

  Yaban Mersininin Faydaları
  Avrupa’da bitki uzmanları idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları ve diyare gibi çeşitli şikâyetleri tedavide uzun zamandır yaban mersinini kullanmaktalar. Yaban mersini güçlü bir antioksidan olarak da bilinir ve gözlerdeki ve vücudun başka kısımlarındaki hücreleri serbest radikallerden ve toksinlerden korumada da kullanılabilir. Yabanmersini takviyeleri günümüz tıp kültüründe, özellikle katarakt ve gece zayıf görme dâhil görme bozuklukları tedavisinde hızla artan bir şekilde popüler hale gelmektedir.


  Yaban mersini nasıl Kullanılır?

  Yaban mersini çayı, yaban mersini suyu, şurup veya kapsül şeklinde kullanılabilir.

  Yabanmersini bitki çayı yapılmak üzere kurutulabilir. Kaynar suyu yaban mersini üzerine döküp 5 dakikaya kadar süzülmesi beklenerek yapılır.

  Eğer yabanmersini takviyesi almayı tercih ederseniz, farklı rahatsızlıkları tedavi için mevcut çeşitli ölçüler vardır. Katarakt ve diğer göz problemleri için 160mg standart ekstreden günde iki veya üç kere alınması önerilir. Varisli damarlar için 80 – 160mg standart ekstreden günde üç kez. Bu takviyeleri kullanabilmenizde zaman sınırlaması yoktur.


  Yan Etkileri ve Tehlikeleri Nelerdir?
  Yaban mersininin bilinen bir tehlikesi veya yabanmersini takviyelerinin alınmasının veya tedavi amacıyla uzun süreli kullanılsa bile yan etkisi yoktur. Aynı zamanda yaban mersini ekstresi almanın başka ilaçlarla veya vücut besinleri ile bilinen bir etkileşimi de yoktur.
   
Yabanmersini Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yabanmersini

  Yabanmersini

  gebelikte yaban mersini hamilelikte yaban mersini gebelik hamilelikte yemek hamileler yiyebilirmi (Ayi üzümü / Keçiyemisi / Vaccinum mytillus / Cranberry / Bilberry / Airelle) Fundagiller familyasindan, 20 - 50 cm boyunda, çok dalli, odunsu bir bitkidir. Karadeniz bölgesinin daglarinda çokça bulunur. Meyvelerinde organik asitler, sekerler, pektin, tanen ve mirtilin denilen bir boya...
 2. Yabanmersini (Vaccinum Myrtillus) Nedir Nasıl Kullanılır?

  Yabanmersini (Vaccinum Myrtillus) Nedir Nasıl Kullanılır?

  yaban mersini nasıl kullanılır hamilelikte yaban mersini çayı nasıl yapılır reçeli yapılır reçeli tarifi Yabanmersini (Vaccinum myrtillus), 30-35 cm yükseklikte, kışın yapraklarını döken küçük bir bitkidir. Eğer Kuzey Avrupa, Amerika’ daki Rocky dağları ve Kuzey Karadeniz dağlarının fundalık ve ormanlık bölgelerinde büyümüş iseniz, muhtemelen Yaban mersini meyveleri, reçelleri ve...
 3. Yabanmersini Suyunun Faydaları

  Yabanmersini Suyunun Faydaları

  Yaban mersini suyu ve yararları Yaban mersini suyunun faydaları Yaban mersini suyu Alternatif tıp tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerden yaban mersini suyu hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) Yaban Mersini Suyu Cilt için faydalıdır.Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Yaban mersini, kansere neden olan serbest radikalleri yenen ve kolajeni bozulmaktan koruyan antosiyaninler...
 4. Yabanmersini Özellikleri ve Faydaları

  Yabanmersini Özellikleri ve Faydaları

  Yaban Mersininin Faydaları Yaban Mersini Yararları Yaban Mersini Nedir Sevgili melekler, bu yazımızda yaban mersini bitkisinin özelliklerini, kullanım alanlarını ve sağlığa faydalarını birlikte öğreneceğiz :) Yaban mersini Avrupa, Batı Asya ve Kuzey Amerika’da Kayalık Dağlar’dan gelen uzun ömürlü bir bitkidir. Amerikan çay üzümlerine benzer meyveleri olan bir çalı bitkisidir. Aynı zamanda...
 5. yabanmersini göz bozukluklarında kullanılıyormuş nasıl ?

  yabanmersini göz bozukluklarında kullanılıyormuş nasıl ?

  Merhaba.Yabanmersininin göz bozukluklarına iyi geldiğini duydum ama nasıl etki ediyor, nasıl kullanılıyor?Miyopum var faydası olurmu bana?

Sayfayı Paylaş