Etiketler:
 1. neslihanyare

  neslihanyare Üye Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2011
  Mesajlar:
  90
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  18

  Yağ Aldırma ve Lazer Liposuction Op. Dr. Güncel Öztürk

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında neslihanyare tarafından paylaşıldı.

  [h=1][​IMG] Lazer liposuction Nedir ?[/h]Lazer liposuction vücut şekillendirilmesinde ve vücuttaki yağ fazlalıkların alınmasında kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir.
  Lazer enerjisi ile yağ hücrelerinde lipoliz yapılarak yağ dokusunun erimesi sağlanır. Ek olarak lazer enerjisi ilekollagen üretinin artırılmasıda sağlanarak deride sıkı ve düz bir görüntüde yaratılmış olunur.
  Lazer liposuction karın, kalça, gıdı, kol, bel, iç ve dış uyluk, yüz gibi alanlara uygulanabilir. Ek olarak erkekte meme (jinekomasti), gıdı ve koltukaltı gibi alanda da çok etkilidir. Vücut şekillendirmek amacıyla yağ alınabilir, atletik ve kaslı bir şekil verilebilir. Klasik liposuctiona göre en önemli avantajı kollagen üretimini artırarak deride sıkılaşma etkisi yaratması, morluk ve şişliğin çok daha az olması, ve günlük yaşama daha çabuk dönülmesidir.
  [h=1]SmartLipo [/h]Lazer enerjisi ile yağ dokusunu eritir ve kolaylıkla vücuttan uzaklaştırılabilir. Kanama en aza indirildiğinden morarma klasik liposuctiona göre çok daha azdır. Lokal anestezi altında küçük bölgesel alanlarda yağları eritmek için uygulanabilir. Genellikle hasta 1 gün içinde normal hayata döner. 1064 dalga boyundadır.
  [h=1]SlimLipo [/h]Lazer enerjisi ile hem yağ dokularını eriten hemde kollagen üretimini artırarak deride sıkılaştırma etkisi yaratan bir yöntemdir. 924-975 dalga boyundadır.
  SlimLipo ile birlikte liposuction uygulandığında, lazer enerjisi ile eritilmiş yağlar küçük bir kanül yardımıyla dışarı alınarak uzaklaştırılır ve deride de sıkılaştırma ve pürüzsüz bir etki yaratılarak vücuda yeni şekil verilir. Karın, kalça, baldır gibi daha geniş alanlar için uygulanabilir. SlimLipo ile operasyon sonucunu hemen görürsünüz.
  SlimLipo’ nun deriyi sıkılaştırma etkisinden dolayı gıdı, kol, bacak içi ve yanak sarkmaları için, klasik liposuctiona göre daha etkilidir. SlimLipo, Klasik liposuctiona göre kan damarları, doku ve deriye çok daha az hasar veren bir yöntem olduğundan daha sık tercih edilir.
  [h=1]SlimLipo ile Koltukaltı Terleme Tedavisi [/h]Koltuk altı aşırı terlemesi olan kişilere Botoks uygulanır yalnız bu geçici bir çözüm olduğundan tekrarlanması gerekir. Kalıcı etki oluşturmak için SlimLipo ile birlikte liposuction uygulanabilir. Lazer enerjisi ile ter bezlerine etki edilerek, bu bezler kalıcı olarak tahrip edilmiş olunur. Lokal anestezi altında uygulanabilir. Hastanede kalmasına gerek kalmaz. Yaklaşık yarım saatlik bir işlemdir. 1 hafta bandaj uygulanır.
  Anestezi Türü
  Uygulanacak alana bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında uygulanır.
  İyileşme Süreci
  Klasik liposuctiona göre ağrı, şişlik ve moruk çok azdır. İyileşme süreci çok hızlıdır. Lazer enerjisi ile deride sıkılaşmış ve düzgün bir görüntü elde edilir ve eritilmiş olan yağların büyük kısmı vücuttan doğal yolla atılır. Kısa zamanda düzelme görülür ve uygulanan bölgeye bağlı olarak ertesi gün bile işinize dönebilirsiniz. Deri üzerinde açılan delikler çok küçük olduğundan dikişe bile gerek kalmaz, bu izler zamanla belirsiz hale gelir.
  Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK
  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi

  Acıbadem Fulya Hastanesi
  Acıbadem Levent Tıp Merkezi
  444 55 44

   
Yağ Aldırma ve Lazer Liposuction Op. Dr. Güncel Öztürk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yağ Aldirma (liposuction)

  Yağ Aldirma (liposuction)

  Liposuction, negatif basınç yaratan bir sisteme ( enjektör, aspiratör ) takılan özel tasarlanmış kanüller aracılığı ile vücudun istenilen bölgelerinden yağ çekme işlemidir. İki temel amacı vardır; 1-Vücudu şekillendirmek (liposhaping ve liposculpturing olarak da bilinir. ) : yağ fazlalığı olan bölgelerden liposuction ile alınan yağların bir kısmının yağ dokusunun eksik olduğu vücut...
 2. Liposuction ( Yağ alma ameliyatı )

  Liposuction ( Yağ alma ameliyatı )

  karın yağı aldırma ameliyatı karından yağ aldırma ameliyatı karından yağ fiyatı göbek yağlarını Liposuction (yağ alma ameliyatı) hakkında en fazla yanlış bilginin dolaştığı ameliyat. Bir yandan yağ alma (liposuction) ameliyatının insanları öldürdüğüne, sağ kalanlarda da yağ almaya bağlı olarak eğri büğrü yerler kaldığına dair sağlam bir kanı var. YAĞ ALMA AMELİYATI, LIPOPLASTY, LIPOSCULPTURE,...
 3. Yağ aldırma çekme estetik estetiği Liposuction

  Yağ aldırma çekme estetik estetiği Liposuction

  yağ aldırma mersin liposuction mersin liposuction yag cektirme yağ çektirme Tıptaki adı Liposuction Nedir? Vücuttaki fazla yağ dokularını vakum ile çekme işlemidir. Hangi bölgelere uygulanabilir? Günümüzde vücudun hemen her bölgesine liposuction uygulamak mümkündür. En yaygın olarak uygulanan bölgeler: - karın - basenler - baldırlar - bel - bacakların iç kısımları - dizin iç kısımları -...
 4. yağ aldırma estetiği liposuction

  yağ aldırma estetiği liposuction

  Yağ aldırma konusunun tarihçesi liposuction ile başlamış olup, başta kaba bir şekilde uygulanan bu yöntem günümüzde değişik isimler ile daha ince bir şekilde yapılmaktadır. Liposhaping veya Liposculpture isimi verilen işlemlerde liposuction yöntemi daha zarif instrumanlarla üç boyutlu düşünce ve uygulama mantığıni kullanarak işlenir. Yöntemlerin hepsinde yağ dokusu milimetrik deliklerden...
 5. Liposuction nedir nasıl yapılır ?

  Liposuction nedir nasıl yapılır ?

  Liposuction, istenmeyen vücut yağını temizlemek için kullanılan kozmetik bir prosedürdür.Egzersiz ve sağlıklı bir diyetle kaybedilmesi zor küçük yağ alanlarını emmeyi içerir. Kalça, uyluklar ve karın gibi yağ toplama eğilimi gösteren vücut bölgelerinde yapılır.Amaç vücut şeklini değiştirmektir ve sonuçlar sağlıklı bir kilo vermeniz şartıyla genellikle uzun ömürlüdür.Liposuction sırasında, yağ...

Sayfayı Paylaş