1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Yağ Doldurma (Lipofilling) yaptıran varmı?

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Lipofilling Yağ DoldurmaLipofilling, vücudunuzun herhangi bir bölgesinden alınan yağlar vücudunuzda eksik olan herhangi bir yere kalça, baldır, uyluk iç yüzü, yüzdeki kırışık veya çökük bölgelere enjekte edilmesidir. Böylece, bu bölgedeki eksik dokunun yerini alır, yüzde de derin çizgiler ve kırışıklıklar tamamen dolar. Cildiniz, düz, pürüzsüz, canlı ve genç bir görünüm kazanır.
  Hem donör (verici) hem de alıcı sahaların temizlenip lokal anestezi ile uyuşturulmasından sonra emici bir cihaza bağlı olan kalın uçlu bir şırınga veya ince bir liposuction kanülü ile yağ belirtilen bölgelerden çekilir. Alınan yağ gerekli işlemden geçirildikten sonra alıcı sahaya özel sistemler yardımıyla enjekte edilir. Enjeksiyon yerinin üzerine bazen ince bir bant yapıştırılır.
  Yüz çizgileri dışında çökük yanakların doldurulması, alın çöküklüğünün giderilmesi, çene ucunun dolgunluğunun arttırılması gibi bir amaçla kullanıldığında yağ enjeksiyonu sonrası yüzde geçici olarak şişlik ve bölgesel kabarıklıkların gözlenmesi doğaldır.

  Yağ DoldurmaAmeliyat ve Tedavi Süresi :
  Bazı hastalarda bu süre bir yıl veya daha uzun süre ile ifade edilebilir. Hastaların çoğunluğunda ilk haftada sağlanan dolgunluğun hemen hemen yarısı altı aylık bir sürenin sonunda kaybolmaktadır. Zira ilk haftalardaki dolgunluk şişmeye bağlıdır. Üç aydan sonra ne kadar dokunun orada beslenip kaldığı az çok belli olur. Yeni enjeksiyonlar 3, 6, 12 ay sonra tekrarlanıp sonuç daha iyi duruma getirilebilir. İlk uygulamalar ilk sene iki-üç kez yapılır daha sonraki senelerde yılda bir kez uygulanması yeterli gelebilir.
  Yağ transferi hakkında
  Yağ transferi yıllarca volüm yani hacim eklemek olarak yorumlandı. Sonuçlarının da herkes için farklı olması yani değişken olması da bir problemdi. Son yıllarda başarılı teknik uygulamalar ve çok gelişmiş ekipman kullanımıyla sonuçlar çok iyidir. Bize yüz ve vücudun herhangi bir yerini düzeltme imkanı, daha genç ve biçimli bir şekil verebilmeyi kazandırmıştır.

  Bu yeni teknikler ile uzun süreli yani kalıcılığı uzun uygulamalar yapabilmekteyiz. Çünkü alınan yağ hücreleri (kök hücreler) canlılklarını uzun süre korumaktadırlar. Günümüzde gerçektende estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında daha dolgun, daha genç bir görünümü sağlamada rakipsiz bir yöntemdir. Diğer çok büyük bir avantajıda kendi vücudunuzdan alındığı için bu dokuların uzun süre kalıcılığı ve toleransının çok iyi olmasıdır.

  Yağ transferi değerlendirme
  Konsültasyon sırasında doktorunuz sizin tıbbi özgeçmişinizi ve aldığınız ilaçları sorgular. Aynı zamanda size yağ transferinin mekanizmasını ve ne beklemeniz gerektiği tartışılır.

  Yağ transferi işleminden ne beklenmeli
  Yağ tranferi lokal anestezi, spinal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir.Bu durum uygulama yerlerine ve uygulamanın büyüklüğüne gore değişir.
  Doktorunuz kanül denilen ince iğnelerle yağdan zengin bölgelerden (karın, kalça gibi) yağ alır. Bu işlem liposuction’a çok benzer.
  Yağ hücreleri santrifüje edilir. Böylece sağlam hücreler geride kalır.
  Canlı yağ hücreleri çok ince kanüller ile tedavi edilecek bölgeye enjekte edilir.
  Enjekte edilen yağların iyi kan dolaşımına sahip küçük ceplere veya kanallara verilmesi işlemin uzun süre kalıcılığı ve başarısı için gereklidir. Bu işlemde bir çeşit deri nakline benzer. Günümüzde bu uygulama en çok yüze uygulanır. Çok başarılı olan diğer vücut bölgeleri de el sırtına, bacak, kalça ve penil bölgeyedir. Kısaca bu yöntemle popo büyütme ve şekil verme, bacak eğriliklerinde şekil verme, baldır yani alt bacak yine eğrilik ve zayıflıklarında kamufle etmek için çok başarılı sonuçlar elde edilebilir.

  Yine penil bölgeye yağ transferleri ile de kişinin isteklerine göre daha memnun edici sonuçlar almak mümkün.

  Yağ transferi sonrası iyileşme
  Bu uygulama sonrası size antibiyotik ve bazı antiviral ilaçlar (bazı kişiler herpes-uçuk sorunu yaşayanlar için) verilebilir.

  İyileşme döneminde bunları bilmekte fayda var:
  Çok hafif ağrılarınız için parasetamol grubu ilaçlar alabilirsiniz.
  Yüz için uygulamalarda en az 6 saat sıcak içecek ve yiyecekten uzak durmalısınız.
  Uygulama sonrası bir miktar şişme ve morarma olabilir. Soğuk kompres ve bazı pomadlar size önerilecektir.
  Uygulama yerine bağlı olarak hafif bir bandaj uygulanabilir. Bazen liposuction işlemi ile beraber yapıldığında korse giyilebilir. Tedavi edilen bölgenin eleve edilmesi yani yukarıda tutulması önerilir.


   
  Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
 2. Ecem ;)

  Ecem ;) Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2017
  Mesajlar:
  187
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  Benim yanaklarım çökük bu yüzden yaptırmayı düşünüyorum ama protezle arasında kaldım.Yağ sonuçta eriyormuş.Ama protez kalıcı . Bir çok arkadaşım dolgu yaptırarak istedikleri görünüme sahip oldu ama sanırım oda belli aralıklarla yapılmalı. Ben karar verince deneyimlerimi ve seçimimi burdan paylaşıcam. Şayet yanağına dolgu,protez yada yağ enjeksiyonu yaptıran varsa lütfen yorum yazsın. Şimdiden teşekkürler.
   
Yağ Doldurma (Lipofilling) yaptıran varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Su dalgası yaptıran varmı

  Su dalgası yaptıran varmı

  merhaba arkadaşlar benim saçlarım çok düz ama ben dalgalı saç seviyorum ve saçlarıma su dalgası yaptırmak istiyorum. Çevremde yaptıran arkadaşların çoğu memnun kalmadı benimde çekindiğim yerler oldu böyle olunca... Ben su dalgasının saçlarımda doğal durmasını istiyorum acaba aranızda saçına su dalgası yaptıran oldumu memnunmusunuz yorumları bekliyorum kararsızım
 2. brezilya fönü yaptıran varmı

  brezilya fönü yaptıran varmı

  selam benim saçlarım bayağı bir dalgalı ve ben düz saçları çok seviyorum sürekli fön çektirmek saçlarımada artık zarar vermeye başladı. Keşke saçlarım dümdüz olsaydı. Bir arkadaşım bana brezilya fönünü önerdi sanırım uzun süre saçlarınız düz kalıyormuş daha önce brezilya fönü yaptıran varmı acaba olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum Brezilya fönü kaç ay dayanıyor fiyatları konusunda bilgi...
 3. implant yaptıran varmı

  implant yaptıran varmı

  aranızda implant yaptıran varmı acaba fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorum birde yaptıran varsa memnun kaldınızmı yaptırmaya ve parasına değermi
 4. Organik botox yaptıran varmı?

  Organik botox yaptıran varmı?

  organik botox nedir,organik botox nasıl yapılır,organik botox kalıcı bir yöntemmi,organik botox kimlere uygulanır,organik botox hakkında bilgiler Son yıllarda kadınların en çok başvurduğu estetik müdahalelerden biri olan botox, artık çok daha kolay uygulanabiliniyor. Yüzeysel olarak uygulanan organik botox, uygulandığı andan itibaren cilde nüfuz ederek, cildin gergin, canlı ve ışıltılı...
 5. Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

  Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

  sararmış dişlere bleaching tedavisi,bleaching nedir,bleaching dişlerde iyi sonuç veriyormu,bleaching hakkında bilgiler 21. yüzyılda, insan fotoğraflarında, ilk tanışmalarda gülümsemenin öneminin daha belirgin olarak öne çıktığını belirten Akçalı, "Kişiye doğru uygulamalar ile diş beyazlatmak mümkün, diş beyazlatma yani bleaching kimyasal bir karışım sayesinde oluyor. Bu kimyasal karışım...

Sayfayı Paylaş