Yağlı ciltlerin bakımı ve temizliği

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yağlı ciltlerin bakımı ve temizliği
Ciltler arasında en fazla dikkat isteyen kuşkusuz yağlı ciltler. Uzmanlar da yağlı ciltleri hasta ciltler olarak kabul edilir. Her türlü kir, bu cilt tipine kolayca yapışabilir ve böylece aknelerin oluşması için uygun ortam yaratabilir. İşte, yağlı bir cilde sahipseniz dikkat etmeniz gereken unsurlar…
Yağlı ciltleri temizlemek
Yağlı ciltler kuru ciltlerin aksine suyla ve sabunla yıkanabilir. Ancak, cildin fazla yağını almak için, eczanelerde satılan az köpüren asitli sabunlarla sabah-akşam yumuşak bir fırçayla daireler çizerek yıkamak daha yararlıdır.
Eğer normal sabunlarla, hatta asitli sabunlarla yıkadıktan sonra yağlanma artıyorsa, o zaman kükürtlü sabun kullanılmadır.
Yağlı ciltleri korumak
Yağlanmayı önlemek için akşam temizliği de önemli. Akşamları cildinizi temizledikten sonra, yağlı ciltler için hazırlanmış bir losyon kullanabilirsiniz. Gündüzleri ise yağsız kremler kullanmak gerekir.
Cildi yağlı olanlar için bu kadar bakım yeterlidir. Ama yağlı cildin yanında bir de akne ve sivilce problemleri olanların her şeyden önce akneleri, sivilceleri tedavi ettirmeleri gerekir.
 
Üst