Yağmur Suyunun Faydaları Nelerdir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Yağmur Suyunun Faydaları Nelerdir?
yağmur suyu, nedir, faydaları, cilde yararları, bilinmeyenler, ile ilgili bilgiler burada meleklerSevgili melekler,
Doğada ki en doğal şeylerin başında yağmur suyu gelir.Çünkü yağmur suyu hiçbir işlemden geçmeden, hiçbir yabancı maddeye temas etmeden doğrudan yeryüzüne iner.

Yağmur burnunuzu, yanaklarınızı, bütün yüzünüzü kamçılar ve bedavadan iyi bir püskürtücü gibi etki eder.
Dahası, aktif ilkeler bakımından zengindir. Kimi durumlarda olduğu gibi, yalnızca imbikten çıkma bir çeşit arı su değil, kimyasal olarak saf bir sudur da. Gerçekte bir fırtına patlak verdiği zaman, havanın üst tabakalarında oksijen ve azot arasında kimyasal bir birleşme gerektiren bir elektrik boşaltımı meydana gelir. Bu üç maddenin birleşimi amonyaklı ve güherçileli gazlar oluşturur. Saf su damlası düştüğü zaman, kendisi de elektrikle yoğunlaşmıştır. Daha sonra amonyaklı ve potasyum nitratlı maddeleri eriterek bu gaz tabakalarını geçer; bir bölümü, 1 litre suda 2 mg. amonyaklı azot ve 2/3 mg. potasyum nitratlı azot gerektirir. Belki de bu yüzdenin çok yüksek olmadığını düşünüyorsunuzdur. Ama derinizin özenle bakımını yapmanız için fazlasıyla yeterlidir.


Yağmur suyundan en fazla yararı sağlamak için yağmur dinip eve döndüğünüzde yüzünüzü hemen temizleyin.
Atmosferdeki elektrik akımının havada bir iyonlaşma meydana getirdiğini unutmayın. Bu fırtına süresince de, ondan sonra da deri üzerine etki eder.

 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer İçerikler

KızılÖtesi
Cevaplar
4
Görüntüleme
5K
esena
Dişeps
Cevaplar
3
Görüntüleme
1K
cadi_91
cadi_91
kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
990
kaprisli
kaprisli
Üst