Yakın görme tedavisi

Misafir

Forum Okuru
Yakın görme tedavisi
yakın görme tedavisi, bozukluğu hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar


Merhaba Sevgili Melek'ler...

Bu makalemizde, sizlerle yakın görme tedavisi ve buna dair merak ettiğiniz tüm bilgileri paylaşıyoruz arkadaşlar.


goz-7216.jpgBir Türk doktorun da yer aldığı Kolombiyalı ekip tarafından geliştirilen tedavi yöntemiyle, yaşa bağlı yakını görme kusuru (presbiyopi) tarihe karışacak.

Uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir yöntemle, dünyada ilk kez İstanbul Cerrahi Hastanesi Göz Bölüm Başkanı Op. Dr. Sinan Göker ile Lasik Yöntemi’ni miyop, astigmat ve hipermetrop amaçlı geliştiren doktorlardan Bogata’lı ünlü göz doktoru Dr. Luis Ruiz tarafından presbiyopi hastalığının tedavisi geliştirildi.

Bu hastalık, 40 yaş sonrasında ortaya çıkan, daha önce hiç göz problemi yaşamayanlar da dahil olmak üzere yaşa bağlı gelişen yakını görme sorunu olarak tanımlanıyor.

Presbiyopi gelişmeye başladıktan sonra kişi okuduğu kitabı, dergiyi veya bir mönüyü okuma mesafesi olan 35-40 cm. daha uzakta tutma ihtiyacı duyar. Bulanık görmenin yanında okurken baş ağrısı, göz ağrısı, yorgunluk ve uyku hali oluyor.

Yeni yöntemle, Dr. Sinan Göker tarafından geliştirilmiş olan Femtec-Femtosecond cihazı ile presbiyopi tedavisi yapılıyor.

Kornea içine femtosecond lazer uygulanarak yapılan bu tedavi, yaklaşık 15 saniye sürüyor. Hasta tedavi sürecinden yarım saat sonra da taburcu olabiliyor.
 
Üst