1. beklenenbebis

  beklenenbebis Forum Okuru

  Yalan mı gerçek mi yoksa inanmadın mı ?

  Konu, 'Kadınlar' kısmında beklenenbebis tarafından paylaşıldı.

  Bayanlar yalan en teklikeli dil ile ortaya çıkan bir tepkidir.Yuvaları yıkan dostlukları bitiren hatta bazı insanları kahredecek derecede olan bir ölüm teklikesidir.Hiç kimse nefsine yenilip yalana teşvik olmaz inş. Hepimiz unutmayalım yalana inandırdığımız zaman bir gün bizde herhangi bir yalana kanabiliriz.Peki yalan söyleyenleri anlama imkanımız var mı bana göre yok gibi ama bilimsel açıklamalar ve gözlemlerle bu mümkündür heralde.Buyrun yazıdada olduğu gibi.


  [​IMG]


  Tutarsızlık
  Yaptıkları ile anlattığı arasında tutarsızlık var mı yok mu bakabilirsin.

  En ummadığı soruyu sor
  Yalan söyleyen bir insanın mutlaka iyi ve sağlam bir hikâyesi vardır. Ve sizin ne sorabileceğinizi bilerek yanıt verirler İnternetteki web yalanlarını yakalamak için yalan söylediğiniz kişiyi iyice izleyin. En umulmadık bir anda hazır olmadıkları bir konuda bir soru yöneltin.

  Davranışlarını değerlendir
  Yalanın en önemli göstergelerinden biri davranışlardaki değişiklikdir. Genel olarak heyecanlı olan biri sakinse veya sakin biri heyecanlıysa dikkat edin farklı bir şeyler oluyor demektir.

  Duygulardaki samimiyetsizlik
  Çoğu insan sahte gülümseyemez Zamanlama hatası vardır ve normal gülümsemeden çok daha uzun sürer veya diğer davranışlarla karışır. Bazen kızgın yüzle, gülümseme iç içedir. Dudaklar doğal gülümsemeden daha küçük ve daha cansızdır.

  İçten gelen tepkilere dikkat
  İnsanlar genellikle yalanlarını geçiştirirken şöyle der; 'İçten gelen bir tepki veya kadına, erkeğe özgü bir sezgi' ama bu doğru duyguların sapmasından başka bir şey değildir. İçgüdüler yalanların açıklamasında inandırıcı değildir.

  Çok küçük hareketleri izle
  Çok küçük hareketler mimikler ifadelerin ön açıklamasıdır. Genellikle ikinci dakikanın 25. sn civarında bir gizli duyguyu anlatır. Yani bir kişi çok çok mutlu görünüyorsa gerçekte bazı şeyler için üzülüyor olabilir. Gerçek duygusunun anlaşılmasından duyduğu korku bir an için yüzünde belirir. Gizlenen korku, mutsuzluk, kızgınlık, kıskançlık her neyse bir göz kırpması anı kadar kısa sürede yüze yansır. Bunu yakalamak büyük bir hünerdir. Yapılan araştırmalarda hemen hemen katılanların %99'u bu mikro mimikleri işaretleri göremedi fakat bu bir saatten daha kısa zamanda öğrenilebilir Mikro hareketler sebebi söylemez. Sadece gizlenen bir duygu olduğunu gösterir.

  İnkâr etme
  Yalan söyleyen kişinin hareketleri, söyledikleri, ses tonu, mimikleri birbirini tutmaz. İnkârı gösteren bazı davranışlar vardır.

  Endişe veya tedirginlik
  Karşınızdaki konuşurken gözlerinize bakamıyorsa ve bu onun her zaman ki hali değilse yalan söylediğinden şüphelenebilirsiniz. Uzağa bakıyor terliyor ve tedirgin endişeli bakıyorlarsa hiçbir şey normal değildir.


  Gerçeği görmemezlikten gelme
  Birisine gerçeği anlatmak yalan söylemekten daha fazla kabul edilir. Herkesin bildiği bir şeyin arkasına sığınarak yalan söylenebilir. Böylece insanların kafası karışır ve söylenilenin doğru olabileceği düşünülür.

  Çok çok fazla detaycılık
  Eğer birisine 'Nerede kaldın?' diye sorduğunuzda karşınızdaki 'Markete gittim ve yumurta süt şeker almam gerekiyordu ve bir köpeğe çarptığım için çok yavaş gitmek zorunda kaldım' gibi detaylı olarak bir şeyler anlatıyorsa yalan söylediğinden şüphelenebilirsiniz. Çok fazla detay onları içinde bulundukları durumdan kurtulmak için düşünülen bütünlük içeren bir yalan olabilir.​

   
 2. elfce

  elfce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.424
  Beğenilen Mesajlar:
  72
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  evimmdeee :)
  ben çok çabuk anlıyorum yalan söyleyen insanları. keşke anlamasam bu çok kötü bi duygu insanlara güvenmenizi engelliyo
   
Yalan mı gerçek mi yoksa inanmadın mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gülümseten bi yalan mı yoksa ağlatan bi gerçek mi daha kötü ?

  gülümseten bi yalan mı yoksa ağlatan bi gerçek mi daha kötü ?

  falım sakız gülümseten bi yalan mı yoksa ağlatan bi gerçek mi daha kötü ? :)
 2. Aşklar mı yalan yoksa bize mi denk gelmedi doğru insan?

  Aşklar mı yalan yoksa bize mi denk gelmedi doğru insan?

  Farklı insanların her hangi bir yöne giden bir trende buluşmaları değil midir yalnızlığın sona ermesi? Ve bu insanların yan yana oturması değil midir aşk? Ayrılık ise o insanlardan birinin biletini yırtması ve trenden inmesi ve diğerinin de biletini yırtmak zorunda kalması değil midir? Ya yolun uzunluğunun verdiği sıkıntıdan yırtılmıştır o bilet ya da trenin fazla ses yapmasından… Veya...
 3. DNA mı Yoksa Protein mi?

  DNA mı Yoksa Protein mi?

  griffith deneyi dna testinin kullanım alanları forum oswald avery deneyi Milyarlarca yıllık evrim sürecine ilişkin en ilginç sorulardan birisi ilk önce hangi organik molekülün ortaya çıktığıdır? Bu sorunun seçenekleri DNA, RNA ve proteindir. Merak uyandırıcı olmasına rağmen bu sorunun yanıtını öğrenmenin pratikte pek faydası yoktur. Ancak geçen yüzyıldan uzun sürede bilim insanlarının merakını...
 4. esmer mi kumral mı yoksa sarışın mı...

  esmer mi kumral mı yoksa sarışın mı...

  Hadi bakalım melekler tahmin edin üstteki üye esmer mi kumral mı sarışın mı... bakalım benim ten rengi mi ilk olarak kim tahmin edicek Hadi başlayalım...:):grouphug:
 5. Power Balance Gerçek mi Yalan mı Palavra mı

  Power Balance Gerçek mi Yalan mı Palavra mı

  Dünya üzerindeki tüm ünlülerin kullandığı power balance bilekliğinin fiyasko olduğu ortaya çıktı meleklerim. Sitemizde de Power Balance Denge Bilekliği konumuza misafirlerimizden de yorumlar geldiğini, kiminin işe yaradığını kiminin ise hiç yaramadığını söylemeden geçemeyeceğim. Milliyet'in yaptığı habere göre avrupada bu ürünü kullananlar yavaştan firmaya dava açmışlar bile. İşte o haberin...

Sayfayı Paylaş