1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yalan üzerine Sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Yalan üzerine Sözler Yalan ile ilgili Sözler

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda yalan üzerine söylenmiş güzel sözleri sizler için ve yalan ile ilgili sözler arayan tüm misafirlerimiz için paylaşıma açıyoruz.

Üç türlü yalan vardır: Basit yalan, kuyruklu yalan ve istatistik. BENJAMIN DISRAELI

Yalanın dostu, gerçeğin de düşmanı çoktur. De Girardin

Yalan, güven ve emniyeti, huzur ve itimadı yok eder. ŞAFİİ

Yalan söylemeye kalkanın önce kendini inandırması gerekir. GOETHE

Yalan söyleyen herkes mutlaka nefsinin alçaklığını ortaya atmıştır.CAHIZ

Yalan söyleyen, unutkan olmamalı. Atasözü

Yalancı, Allah'a karşı kafa tutan, fakat insanlardan korkan bir serseridir. FRANCIS BACON

Yalana borçlu olduğumuz saadet, gerçek saadet gibidir. HENRICH HEINE

Yalancının cezası, kendisine inanılmaması değil, onun kimseye inanmamasıdır. BERNARD SHAW

Günah işlemenin birçok araçları vardır, fakat yalan bunların hepsine uyan bir saptır. Oliver Wendell Holmes

Hayır için söylenen yalan, fitne çıkaran doğrudan iyidir. Hadis-i Şerif

Hoşumuza giden yalanları avuç dolusu yutarız da, acı gerçekleri yudum yudum içeriz. DIDEROT

İnanılmayacak şeylere inanıyorum demek yalan söylemektir. VOLTAIRE

İnsanlar, yalan söylemek zorunda kaldıkları kimselerden nefret ederler. Victor Hugo

Suçların en büyüğü yalan söylemektir. Hadis-i Şerif

Yalan üzerine Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yalan üzerine söylenmiş güzel sözler...

yalan üzerine söylenmiş güzel sözler...

yalan üzerine özlü sözler yalan sözleri üzerine sözler yalancılara söylenecek Abartma, dürüst insanların yalanıdır. Maistre # Az yalan söylenemez, yalan söyleyen her yalanı söyler.VICTOR HUGO # Doğru söylediğin zaman kimse inanmayacak. İşte, yalan söylemenin cezası budur. Talmud # Gerçek, çizmelerini giyerken, yalan bütün dünyayı dolaşır. Spurgeon # Günah işlemenin birçok araçları vardır,...
  2. Kadınlar üzerine iğneleyici sözler

Kadınlar üzerine iğneleyici sözler

iğneleyici sözler kadınlar üzerine iğneleyici sözler erkekler üzerine facebook kadınlarla ilgili facebook "Tanrı yaprağın hafifliğini, ceylanın bakışını, güneş ışığının kıvancını, sisin gözyaşını aldı; rüzgarın kararsızlığını, tavşanın ürkekliğini buna ekledi. Onların üzerine kıymetli taşların sertliğini, balın tadını, kaplanın yırtıcılığını, ateşin yakıcılığını, kışın soğuğunu,...
  3. Ayrılık üzerine sözler

Ayrılık üzerine sözler

ayrılık üzerine sözler ayrılık üzerine Ayrılık acısıyla yanıp tutuşanlar için en güzel ayrılık sözlerini veriyorum Ellerini tuttuğum gün yağmur gibi huzur yağar üstümden Kalbimde hızlı bir hareket Kulağımda meşgul sesi Dudaklarımda adın Düşlerimde bir çocuk * Anlatamadığım birşeyler var Hep başka baharlara bıraktığım Uçurumları tam aşarken Kırılıyor kanatlarım * Makyajın ve yüzündeki...
  4. Kadın üzerine söylenen sözler

Kadın üzerine söylenen sözler

Kadın üzerine söylenenler Kadınlar için söylenen sözler ünlülerden kadınlar hakkında söylenenler Bu gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... biz de bu güne özel ve yer yüzünde ki tüm kadınlar için, kadınlar için söylenmiş olan sözleri paylaşıyoruz Melek'ler. Bir evin temeli çürük ise, yine bir müddet dayanır. Fakat içindeki kadın fenâ ise hemen yıkılır. Hz. Ali (r.a) Bir kadın için...
  5. Yalan Sözler

Yalan Sözler

Yalan Sözler yazar mısınız sitenizde? Yalan sözler istiyorum çünkü etrafımda ki her şey ve herkes yalan olmuş sevgiler yalan düşünceler bile yalan:S

Sayfayı Paylaş