1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Yalnızlık mı?

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Neden yalnızlık doludur hayat, neden ,niçin ,niye.....
  Yaşım küçüktü belki,geçmişe gömüldükçe güçsüzleşiyorum;kendime bile itiraf etmekten korktuklarımı sana anlatımlarımla acizim bil ki bu gece.. Çocukluğumda umutlarım deryalar misaliydi..öfkem duygularım tonajlar emsali..bakışlarım semavi siyahi oluyor başım ellerim arasına gömüldükçe.. Sözlerin,zaman gibi geri dönüşü yok,birinden alacağı güce ihtiyacı olur insanın o an..Sevgi dediğin Candan kucaklaşmalı,o gücü hissetmelisin haykırışlarına set vurmalı...


  İhtiyaç duyduğun o an,Mevsimlerin sonbaharsa,kış'sa bir ılık rüzgarıyla kar'ları eritmeli..Bulamadığın noktada,Sadece yalnızlığa sığınırsın tıpkı benim gibi..
  ..kalabalıklardan kaçmam gerek dersin; kendi kendine.. Ustaca kaçarsında,tonlarca elem yüklü sırtında,anlatamadıgın ve anlayamadığın çok şey vardır gözyaşlarında..
  Bazen sessizliğe tüter dumanlar,herşey ve herkes susar,ölümle burun burunadır yalnızlığın ölüme çok yakınsındır bazen.. yüzümü kapayan ellerim olsada kırık,hayat ne bayat ya walla,İnsanlar mı,yoksa yalnızlığımmı inan artık bende bilmiyorumm..Darağacına tutunmuş gibi yaralı ellerimm halime acıyorum..kara kepenkler olurcasına esir yüreğim..
  Güvercınler balkonumdan özgürlüğü fısıldar,idama gider tenim ....düşün ben ne haldeyimm..


  Ela Gözlü Sevgili ;
  sensiz geçen yıllarım vardı ya hani,hiçbir şey acıtamamıştı beni bu denli biliyormusun..Sevginin yok olacağı belkide yokoluşu bitişi ihtimali üzerine ..kuramıyorum artık bu kasabada hayallerimi..Okadar konuşuyoruzda söylesene ne farketti;yine yalnız yine umutsuz ve yine çaresizim ben. ben çocukluğumdan beridir hep eksiktim ama kimdim ki ben.Umursamıyordu bile beni kimse..kim olduğunu bilmediğim halde sana tosladım.. sonra ....kaçıyordum sendende...(Beni çok iyi tanımalısın artık-Seni çok iyi tanıyorum)..demelerin bitsin artık..
  Ben tanıyamıyorum kendimi..ne kadar düştüm gözünden bu akşam söylesenee....akşamki sözlerimle gece evinde neler düşündün hakkımda kimbilir..
  Belkide bundan sonra bakamam yüzüne..suç bendemi niye..? bilmiyorum yıkıldı işte içimde birşeyler..Sevgi dediler,Aşk dediler..yasamadan anlamak öyle zormuş meğer..sevdiginin gözünden düşmek.!

  yok oluyorsun gözbebeklerimden..umursamazlığın kanatırken gövdemi ve sen karşıma çıkıyorsun her defasında yeniden daha çok umursayarak yaklaşıyorsun bana..
  nasıl başarıyorsun bunu..!!ilk günlerde mutluydum bende.Mutluyum diyordum her önüme gelene onca yıldan sonra -işte bakın bende mutluyum.
  herkese her şeye geçişimde tüm yaşanmışlara rağmen degdi diyordum -mutluydum.Yavaş yavaş anladım senin için hiçbir şey ifade etmediğimi..her ne kadar sen seni seviyorum desende ..Yarın bana merhametinle geleceksin belkide..sana anlattıklarımla üzülüp hareket edecek Merhametin..Ve başlamalıydı artık mücadelem.. dedim kendi kendime ..başlamalıydım hazırlıklı olmalıydım..


  Ne kadar zor olsa da senden vazgeçmeliydim dedim kendi kendime.Saatlerce ağladım yazarken ama başaramadım senden bir adım dahi uzaklaşamıyorum...Senın Merhametinide istemıyorum..ne yaptın bana Sen !ve hep bir gün senin beni sevmekten vazgeçişini görmeyi korkarak yaşadım biliyormusun..Hep bu sondan kaçınmaktı belkde gitmek istemek..Şimdi buna birde bu akşam yıllardır sakladığım utandığım sırrı senınle paylaşmanın acısı utancı ekleniyor dakıkalarıma..
  Sürekli düşündüm beni sana çeken ne diye...Hiç bir şey bulamadım biliyormusun..belki de bu yüzden bu kadar çok seviyordum seni...Sevgı anlaşmak degıldır nedensızde sevılır..boşuna değil bu dizeler..Ve kah gözyaşlarımla kah gülen gözlerimle süslediğim,saatler sonra kızarmış parmaklarımla yazılan yazılarım hep senin içindi..
  Ama başaramadım,senden ayrılamadım..Keşke bu akşam sana çocuklugumda yaşadığım şeyi anlatasaydım.... demenin artık anlamı çaresi yok biliyorum..

  ..Büyümek kötü birşey değilde..Masumiyetini yitirmek kadar acı ne olabilir..

  İntikam almaya çalıştıkça battım,battıkça nefes alamadım bogulmaya başladım diplerde..Ama intikamlarımı hep aldım..Bedelini ağır ödedim belki ama.Çoğu hesabı defteri kapadım.
  Başardım.......sen bilemezsin,ezilenin aşagıl*****n kullanılmanın nasıl birşey olduğunu..sana yapaMaz kimse sıkar biraz..Ama yazı yazanların kaderidir yalnızlık belkide.. çarpılmışlık,ihanete ugramak,hüzünle yoğrulmuş duygular...

  Çok kez,acı çekmeyi göze almışlardır..yazanlar ve kelimeleri..Beni Sen bile anlayamazsın ; Sadece kendileri gibi bilenler bilir beni ..Biliyormusun senin o Güneş gülümseyişine,yanında an olan saatlere,mısralarca mutluluk saçan sesine rağmen bir karşı koyma güdüsü ile sarıp sarmalamış bu kalbimin içinde saklısın sen .... sökülemiyorsun...Kaçtım senden,hislerden,çok denedim inan,aslında güzel olan ve belkıde daha cok yaşanılacak her şeyden..
  anlam veremedin an be an değişmelerime,bir sevip bir öfkeme,sen beni prenses belledin ama değildim anla işte…

  Oysa ben,sana yalan söyledim… Hani; bu gece İlk zamanlar beni sevmiyordun dedin ya;bende sanırım evet sonradan oluştu dedim pervasızca..Şimdi düşündümde..Ben seni SEVMİŞİM değişen hiçbirşey yok..o devasa yalnızlığımın içindeyken bile..senin çıkıp bana her gelişinde dokunuşumdan bakışımdan hiç eksilmedin sen..Ve her gidişinde arkandan saatlerce oturup duvarlara baktım ben..dönüp birileri birşey soramadı bana yada ben söylemedim paylaşamadım hiçkimseyle içidekileri..susmak zorundaydım..kimse yoktuki..duvarlara baktım öylesine saatlerce..bunuda belledim hayatımda en kötüsüde bu belkide..

  Alışmaya calısmak ! sonunda yalnız kalmak.

  --evet sonunda yalnızsın demektir.

  Paylaşamıyorsan anlatamıyorsan düğümleniyorsa işte ta şuranda kelimeler,yutkunuyorsan beyin tıkanışlarında..
  Yalnızsın demektir..

  Sorana Korkmuyorum diyor ama ellerin titriyor üşüyorsa bedenin,acı çekmeye başlıyorsa ruhun ..
  Yalnızsın demektir..

  korkmakta olan benliğin kaybolmaya yüz tutmuşta,yaşamının düşüncelerinin yok olmaya başladığını,bunca yıl bir hiç uğruna diye düşünmeye itildiğin an..
  Yalnızsın demektir..
  Bir zamanlar o çok Sevdiğinin pırltısı yok oluş eksilmiş gözlerine kaydırıyorsan kalemini artık
  Yalnızsın demektir..

  Bir deniz kenarında oturup çay içerken düşüncelerine gülümserek yüzüne vuran rüzgarın özlemi içindeysen..
  Yalnızsın demektir..

  Cam kenarında yeşerterek açan Menekşelerden barındırmaktan korkuyorsan,ona bile cesaretin kalmadıysa..
  Yalnızsın demektir..

  Bir gün sonrası hesabını yapıyorsan,akışına bırakıldıysa uçurtmanının ipleri,kulakların duymak,göz görmek istemiyorsa artık..vazgeçişlerin başladıysa umuda dair..
  Yalnızsın demektir..

  Biliyorum Suç üstü bulacak beni Ölüm..
  Yalnızlık üzerine çok şey anlatmaya başladığın an..
  Yalnızsın demektir..
  Yalnızlık mı?
  Yalnızlık tek kalmakta değil..
  Kalabalıkta kaybolmak demektir..   
Yalnızlık mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yalnızlık...

  yalnızlık...

  Bavullari hep toplu durmali insanin... Bir gün telefonlarin hiç çalmayabilecegi hesaplanmali... Tül perde arkasindan misafir yolu gözlemekten vazgeçmeli... Ihanetlere, terkedilmelere, bir basina birakilmalara hazirlikli olmali... Yalnizliga alismali... Çünkü “omuz omuza” günlerin vakti geçti. Dayanisma, günümüzün borsasinin deger kaybeden hisse senetlerinden biri artik... Bireyin kesif çagi,...
 2. Kopkoyu bir yalnızlık demledim kendime. Yanında mı?

  Kopkoyu bir yalnızlık demledim kendime. Yanında mı?

  Kopkoyu bir yalnızlık demledim kendime. Yanında ne kızarmış ekmek kokusu, ne de annemin yağlı, reçelli ekmekleri... Kopkoyu, bir yalnızlık demledim kendime... Önce bir eşik yaptım, en soğuk mermerden. Yetmedi... Ardından bir sıra duvar ördüm, en kalın taş bloğu ile, sadece bir sıra... Yine yetmedi... Ardından bir sıra, bir sıra daha. Ben bir koydukça, beş koydu yaşam. Örüldükçe örüldü,...
 3. yalnızlık:(

  yalnızlık:(

  KOSKOCA BİR YALNIZLIK GERİYE KALAN... hayat sensin.. sen hayatın neresindesin...???
 4. yalnızlık....

  yalnızlık....

  Gün yine yokluğunu giydi üzerine… Her zaman olduğu gibi bugünde sensizim. Sensizliğin o soğuk duvarı ile karşı karşıyayım. Sonbahar mevsiminde olalım veya yaz mevsiminde olalım benim için sen yoksan, ben halen soğuk günleri yaşıyorum, yanımda olsaydın eğer mevsim yaz olmuş ya da kış olmuş fark etmezdi benim için, içimi ısıtan sen olduktan sonra isterse bedenim soğuktan tir tir titresin...
 5. Yalnızlık

  Yalnızlık

  Yalnızlık kulağa ürkütücü geliyor olabilir fakat bazen bir seçim de olabilir. Kimi zaman ise bir sonuçtur. Bazı şeyleri ihmal ettiğimizde kapımızı çalar. Ya da bir şeyleri 'temize çekmek' için ihtiyacımız olan şeydir. Ne dersiniz; ne zaman bir seçim, ne zaman bir sonuçtur yalnızlık melekler?

Sayfayı Paylaş