1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  YaLnızLık & öLüm...

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Yaşamaksa ölümden kaçıp saklanmanın diğer adı ve kaybolmaksa dipsiz karanlık uçurum yamaçlarında boşuna her kaçış.. elbet en sonunda unutulmak saklı bir yerlerinde hayatın.. kaçışı mümkün olmuyor yalnızlıkların..

  biliyorum ki en sonunda gelip yapışacak yakama ölüm, tıpkı diğer insanlara yaptığı gibi alıp götürecek beni yatağımdan.. Korkmadım hiç bir an ölümden.. meydan okumadım hayata.. saklamadım gizli düşlerimi aklımdan ve yaşamadım doyasıya sokak ortasında aşkı..

  Yoksundum kimi duygulardan, yalnızlığımı perçinliyordum her defasında bir başıma kimsenin olmadığı noktalarda.. yalnızlık kimi ölümlerden ağır gelir insana, bazen de huzurla kaplı bir yuva oluverir yüzündeki acı maskeyi gösterene dek, yaşarsın mutlu bir aşkın kollarında. Hayat Bazen Yaşamaya Değer Anılar Bırakır Arkamızdan...

  Bazen de Unutulmaya Yüz Tutmuş Acılar Yaşatır Yüzümüze Karşı.. Tıpkı Karanlık Bir Sevdanın Sokak Aralarına Vuran Gölgesi Gibi! Varlığın bilinmez, kimse yüzüne bakmaz bakamaz,çünkü yoksundur. Kaybolursun gün ışığının altında ve anlarsın ki seni var eden tek şey gecenin yıldızlarıdır..

  Onlarsız atamazsın hiç bir adım ne ileri ne de geri.. Bir varoluş hikayesi başlatırsın ruhunun derinliklerinde.. Yaşamak istersin sende her insan gibi temiz ve kimsesiz aşkları..

  Son çırpınışlarının gürültüsü yankılanır kimsesiz evinde ve kulağında patlar her bir ses damlası.. Titrek ellerinin arasına alırsın başını ve yalvarmaya başlarsın kimsenin olmadığı sokaklara... Anlamsızca camdan izlersin buğulu gözlerinle yağmurun her bir damlasını..

  İhtiyacın olan tek şeyin sevgi olduğunu anlarsın... dışarı çıkıp koşmak istersin bir sevgili bulana dek.. ve yine kaybedersin zavallı bir şekilde çökersin kaldırım taşına.. Ölümden kaçtığın gibi hayattan da kaçmaya çalışırsın ve bilemezsin,Karşılıksız değil hiç bir aşk... Fakat sevmek için aşık olmaya gerek yok.. Bir yaşamak isteği dolar damarlarına..

  Caddeleri gezersin ve hiç bir insan yüzü göremezsin.. Ne çiçekler kalmıştır eğilip koklayacağın, ne de karınca sürüleri ezip geçeceğin..

  Anlamsız gelir o an sana bütün bunlar ve dönersin kimsesiz ve yıkık dökük evine.. Seni bekleyen tek şeyin Azrail olduğunu görürsün ve ölüm korkusuyla kaybolan bir hayatın filmini izlersiz çaresiz ve bir başına!...

   
YaLnızLık & öLüm... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yalnızlık...

  yalnızlık...

  Bavullari hep toplu durmali insanin... Bir gün telefonlarin hiç çalmayabilecegi hesaplanmali... Tül perde arkasindan misafir yolu gözlemekten vazgeçmeli... Ihanetlere, terkedilmelere, bir basina birakilmalara hazirlikli olmali... Yalnizliga alismali... Çünkü “omuz omuza” günlerin vakti geçti. Dayanisma, günümüzün borsasinin deger kaybeden hisse senetlerinden biri artik... Bireyin kesif çagi,...
 2. yalnızlık:(

  yalnızlık:(

  KOSKOCA BİR YALNIZLIK GERİYE KALAN... hayat sensin.. sen hayatın neresindesin...???
 3. Aman Yalnızlık yaman yalnızlık

  Aman Yalnızlık yaman yalnızlık

  Yalnızlık... Doğru yere mi açtım acaba?:) Genel şiir bölümü bulamadım :ahhhhh: "Yalnız" bir Nietzsche şiiri.. YALNIZ Haykırışan kargalar Darmadağın uçuşuyor kente doğru Nerdeyse yağacak kar Yeri yurdu olanlara ne mutlu! Donmuş kalakaldın, Hanidir gözlerin arkada! Boşuna kaçışın, ey çılgın, Kıştan uzaklara! Dilsiz ve soğuk binlerce çöle Açılan bir kapıdır dünya! İnsan senin...
 4. yalnızlık....

  yalnızlık....

  Gün yine yokluğunu giydi üzerine… Her zaman olduğu gibi bugünde sensizim. Sensizliğin o soğuk duvarı ile karşı karşıyayım. Sonbahar mevsiminde olalım veya yaz mevsiminde olalım benim için sen yoksan, ben halen soğuk günleri yaşıyorum, yanımda olsaydın eğer mevsim yaz olmuş ya da kış olmuş fark etmezdi benim için, içimi ısıtan sen olduktan sonra isterse bedenim soğuktan tir tir titresin...
 5. Yalnızlık

  Yalnızlık

  Yalnızlık kulağa ürkütücü geliyor olabilir fakat bazen bir seçim de olabilir. Kimi zaman ise bir sonuçtur. Bazı şeyleri ihmal ettiğimizde kapımızı çalar. Ya da bir şeyleri 'temize çekmek' için ihtiyacımız olan şeydir. Ne dersiniz; ne zaman bir seçim, ne zaman bir sonuçtur yalnızlık melekler?

Sayfayı Paylaş