Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Yapı Kredi miras danışmanlığı yapacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Yapı Kredi Private Banking, müşterilerine nisan ayından itibaren miras danışmanlığı yapacak. Yapı Kredi, miras dağılımı ve varlık yönetilmesi konularında müşterilerinin hizmet almasını sağlayacak.


  Yapı Kredi Private Banking vergi, portföy ve yatırım danışmanlığından sonra müşterilerine miras danışmanlığı hizmeti de vermeye başlayacak. Yurt dışında çok yaygın olan Türkiye'de ise bir banka tarafından ilk kez yapılacak olan bu hizmet ile kişilerin varlık planlaması yapılacak. Yapı Kredi Private Banking miras danışmanlığı kapsamında müşterilerine, vefat durumundan sonra mal varlıklarının nasıl yönetileceği ile ilgili planlamanın yapılması, mirasın dağlımı ve mirasçıların hakları gibi konularda hizmet sunulmasını sağlayacak.

  Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Yurtdışı Faaliyetler Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özçelik, amaçlarının kişilerin sağlıklıyken varlıklarının planlamalarında yardımcı olmak olduğunu söyledi.

  Dünyanın her yerinde varlık sahibi kişilerin vefatları sonrasında problem yaşandığını vurgulayan Özçelik, "Önceden hazırlanmış, tastiklenmiş bir vasiyetname bile olsa sonradan sorunlar çıkabiliyor. Vasiyetname yazılış şekli bile çok önemli. Çünkü yazılımdaki hatalardan kaynaklanan problemler doğabiliyor" dedi. Miras danışmanlığı hizmeti vermeleri için özel bankacılık müşterilerinden ciddi talep aldıklarını belirten Özçelik, hizmeti nisan ayında vermeye planladıklarını söyledi.

  Avukatlara yönlendirecek

  Miras danışmanlığı hizmetini danışmanlık olarak vereceklerine dikkat çeken Özçelik, "Bizim anlaşma yaptığımız kurumlara yönlendirme yapacağız. Müşteriler bizim anlaşmaya vardığımız avukatlar ya da firmayla bire bir görüşecek" dedi. Yapı Kredi şubeleri; miras danışmanlığı hizmeti kapsamında, müşterilerin öldükten sonra mal varlıklarının nasıl yönetileceği ile ilgili planlamanın yapılması, mirasın dağlımı, mirasçıların hakları, mirasın vergi boyutu, trustlar (birleşme), Türkiye'de vasiyetnamenin geçerliliği, vasiyetname yazmanın önemli noktaları, mirasın yaşarken vakfedilmesi veya vefat sonrası vakıflara aktarılması, bağış yapmak ve dernek kurmak gibi talepleri özel bankacılık portföy yönetmenlerine iletecek. Yapı Kredi Genel Müdürlük'teki kadro da konuyu ilgili uzmana yönlendirecek. Yapı Kredi, trustlar konusunda uzmanlaşmış hukuk bürosu, akademisyenler, Ernst& Young, vakıf kurucuları gibi geniş bir kadro ile çalışacak.

  Müşteri daha az risk alıyor

  Krizde müşterilerini ağırlıklı olarak daha az riskli ürünrlere yönlendirdiklerini belirten Özçelik, bu sayede krizden daha az etkilenmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Bu dönemde varlıklı müşterilerini biraz daha "bekle-gör" politikasını izlemeye teşvik ettiklerini vurgulayan Özçelik, daha az riskli ama güvenilir olan ana para garantili fonlara yönlendirmeler yaptıklarını belirtti. Özçelik, her ne kadar az risk alınsa da bu tip dönemlerde fırsatların da daha iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Hisse senetleri fiyatlarının bir miktar daha ucuzlaması halinde yatırımcıların uzun vadeli yatırımlar yapabileceklerini belirten Özçelik, "Şu an fiyatlar tam anlamıyla dip seviyede olmasa da bazı satın almalar yapılabilir. Uzun vadeli iyi gelir elde edilebilir" dedi. Avrupa'da birtakım dalgalanmalar daha beklediklerini belirten Özçelik, ocak ayında Türkiye ile Uluslarası Para Fonu (IMF) arasında bir anlaşma yapılmasının iyi olacağını söyledi. Özçelik, seçim ve IMF beklentilerinin yatırımcıları tedirgin ettiğini söyledi.

  15 milyar dolar yönetiyor

  Toplamda 15 milyar dolar civarında bir portföy yönetiklerini belirten Özçelik, geçen yıla göre portföy büyüklüklerinde önemli bir değişiklik yaşanmadığını söyledi. Özçelik, özel bankacılık olarak hizmet verdikleri kişi sayısının 29 bin civarında olduğunu söyledi. Krizde darboğaza düşüp portföyünü bozan az sayıda yatırımcılarının bulunduğunu belirten Özçelik, "Çünkü biz firmalar yerine bireylerle çalışıyoruz. Firmalarla çalışılması halinde kişiler birikimini firmasına bir sermaye artırımı ya da bir kredi için kaydırabilir. Bir miktar portföyün kayması doğal olarak oldu ama rakamsal olarak şu an çok küçük miktarda. Çünkü Türkiye henüz o mertebeye gelmedi" diye konuştu.

  Özel bankacılık olarak kriz zamanında müşteri ile her zamankinden fazla görüştüklerini dile getiren Özçelik, "Müşterilerimizle bağımızı sıcak tutuyoruz. Çünkü en ufak bir gelişmede hemen borsa ve kurlar hareketleniyor. Bu zamanda yapılacak en güzel şey müşterilerle haberleşmek" dedi.
   
Yapı Kredi miras danışmanlığı yapacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğal mirası çöplük yaptık

  Doğal mirası çöplük yaptık

  Dünyanın en güzel yerlerinden olan Dilek Yarımadası Milli Parkı’ndaki temizlikte araba lastiği dahi çıktı devamı
 2. Yapı kredi bankası büyümeye devam ediyor

  Yapı kredi bankası büyümeye devam ediyor

  Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre Banka, yılın ilk yarısında, konsolide net karını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 oranında artırarak 740 milyon YTL'ye çıkardı. Yapı Kredi Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Yapı Kredi'nin, çalışanların gayreti ve sermayedarların desteğiyle hedeflerine doğru istikrarlı yürüyüşünü sürdürdüğünü...
 3. Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

  Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

  telefon bankacılığı maaşları yapı kredi mesajla kredi başvurusu Evlilik Kredisi: Evlilik Tarihi Yaklaşıyor, Onca Masrafın Altından Nasıl Kalkacağız Diye Dert Etmeyin; Evlilik Harcamalarınız İçin Evlilik Kredisinden Faydalanabilirsiniz... Özellikleri nelerdir? Belgelenebilir, düzenli ve yeterli gelir sahibiyseniz en az 1.000 YTL karşılığına kadar olan evlilik harcamalarınız için Evlilik...
 4. Yapı Kredi liderliği bırakmadı

  Yapı Kredi liderliği bırakmadı

  Yapı Kredi Faktoring'in, 2008 yılında 19,1 milyon TL net kar elde ederek sektörde ''ilk'' sırada yer aldı. Yapı Kredi Faktoring'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin 2008 yılında 19,1 milyon TL net kar elde ettiği ve 31 Aralık 2008 tarihli bilançoya göre yüzde 20,25 pazar payı ile sektörde ''ilk'' sırada yer aldığı belirtildi. Şirketin aktif büyüklüğünün 1 milyar 90 milyon TL ve toplam...
 5. Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri :)

  Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri :)

  Bunları okurken koptum resmen :D:D — İyi günler ben Sedef. Nasıl yardımcı olabilirim? — Kaç para? — Pardon. — Borcum, kaç para kardeşim!!.... — Beyefendi siz kimsiniz? ...— A…. şerefsizleri. A…. O..’su günde 10 sefer arıyorsunuz borcu ne zaman yatırıcan diye!!Şimdi de tanımıyor musunuz? — Beyefendi küfretmeyin! Günde binlerce insan arıyor. Nerden bileyim?Siz kimsiniz? — Selim Yurd......

Sayfayı Paylaş