gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.326
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  Yapışık ikizler bakımı

  Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Yapışık ikizler ne demektir?

  TEK bir yumurtanın döllenmesinden sonra eğer, normal ikizlikte olduğu gibi tek yumurtada bölünme tam olmazsa çeşitli tipte yapışık ikizler belirir. Yaşama şansı çok az olmasına rağmen yaşayan ve yapışıklıkların az olduğu durumlarda birbirinden ameliyatla ayrılabilen ikizler, özenle bakılıp büyütülebilir. Yapışık ikizler, tıpta, yapışıklık bölgelerine göre adlandırılır.

  Bazen, ikizlerden biri doğumdan önce gebeliğin ilk aylarında yetersiz plasenta v.b. durumlar sebebi ile de ölebilir. Doğumda diğer ikize yapışık olarak ya da yanında çok küçük mumyalaşmış fetüs kalıntısı olabilir.
  Bazen diğer ikiz, belirli bölümler de yapışık olarak gelişmemiş olarak bulunur. Bunlar ameliyatla ana ikizden ayrılarak diğer ikizin gelişmesi sağlanır.
  Bazen yapışık ikizlerden birinin kalbi olmayabilir, bu bebek diğer ikizin kan dolaşımından yararlanır.

   
Yapışık ikizler bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. iKizLeR

  iKizLeR

  ikizlerin hangisi büyük olur ikizlerden hangisi büyük olur ikizlerden büyüktür ikizlerde büyüktür ikizlerde kim İkiz Çocuk Büyütmek Memorial Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.Ayten Erdoğan ikiz çocuk büyütmekle ilgili önerilerini sizlerle paylaşıyor. İkizler diğer kardeşlerden farksızdır, fiziksel olarak ayrı beden ve beyne sahiptir. Bireyselleşme ebeveynlerin...
 2. İkizlerin Bakımı

  İkizlerin Bakımı

  Gebe kadın bir bebek düşüncesindeyken birden ikiz bebekleri olacağını öğrenince telaşlanması olağandır. Çünkü bir bebek için düşünülen planlar artık iki bebek için yapılmaya başlanmalıdır. Anne adaylarının bir kısmı doğacak olan bebeğin ihtiyaçlarını gidermek için gebeliğin son aylarını beklerken bazı annelerde gebe olduklarında öğrendikleri andan itibaren ihtiyaç listesini hazırlamaya...
 3. ikizler

  ikizler

  ikizler burcu çoook inatçıdır

Sayfayı Paylaş