1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Yara kültürü nasıl yapılır ?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  yara kültürü nasıl alınır,yara kültürü nasıl yapılır,yara kültürü nasıl ekilir

  < Konu Resmi..>  Bakterili yara enfeksiyonunu belirlemek, bakterinin varlığını saptamak, ayrıca antibiyotik duyarlılık testleri için bakterilerin çoğaltılması ve izolasyonu için bu test yapılmalıdır.
  Bu test, doktorunuz yaranızın bir mikroorganizma tarafından enfekte olduğundan şüphelenirse ve bazen de bir enfeksiyon tedavisinden sonra tedavinin başarısını ölçmek için yapılır.
  Ucunda pamuk bulunan steril bir çubuk ile hücreler veya enfeksiyon olduğundan şüphelenilen yüzeyel bölgedeki iltihaplı bölgeden toplanır.

  Bir enjektör veya doku biyopsisi ile derin yaralardaki sıvı aspire edilir. Muhtemel bakteriyi en iyi şekilde izole edebilmek ve saptayabilmek için örnekler alınırken çok dikkat edilmelidir. Bundan sonraki işlem ise mikroorganizmaların tipini tanımlamaktır.
  İzole edilen mikroorganizmaya göre de antibiyogram testi yapılarak uygun antibiyotik seçeneği belirlenir.


   
Yara kültürü nasıl yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burkulmalarda ilk yardım nasıl yapılır

  Burkulmalarda ilk yardım nasıl yapılır

  burkulmalarda ilk yardım, nasıl yapılır, tedavi, uygulanacak ilk yardım işlemleri nelerdir, ne yapılmalı, yapılması gerekenler hakkında bilgiler burada arkadaşlar Kazalar geliyorum demezmiş Melek'lerim. Başımıza gelebilecek olan kazalar sonucunda ihtimali yüksek olan burkulmalarda, ilk yardım nasıl yapılırmış; buyrun bu makalemizde bilgi edinelim Melek'lerim. Yüksekten düşen, üzerine bir...
 2. rahimde yara dondurma işlemi nasıl yapılır bilen varmı kızlar

  rahimde yara dondurma işlemi nasıl yapılır bilen varmı kızlar

  Kızlar rahmimde yara varmış ismide servikal erozyon diyorlar, bu yara dondurma işlemini nasıl yaptırıyoruz sebebi ne bu yaranın ve işlemde acı duyuluyor mu ? Birde biliyorsanız fiyatı nedir ?
 3. Japon Yemek Kültürü Nasıldır ?

  Japon Yemek Kültürü Nasıldır ?

  japonya japon yeme içme özellikleri yemek kültürü japon yemekleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Geleneksel kimono kıyafetleri ve çorap üstüne giydikleri parmak arası terlikleriyle çok sevimli bulduğum japon kızlarını ilk olarak seneler önce yayınlanan SHOGUN isimli Japon dizisinde görmüştüm melekler :) O yıllarda büyük bir hayran kitlesine sahip olan SHOGUN dizisi pazar akşamlarının...
 4. sara hastasına ilk yardım nasıl yapılır

  sara hastasına ilk yardım nasıl yapılır

  Sara hastasına ilk yardım nasıl yapılır tedavi yöntemi nedir yardımcı olurmusunuz
 5. Yarım Ay Manikürü Nasıl Yapılır?

  Yarım Ay Manikürü Nasıl Yapılır?

  yarım ay manikürü, yarım ay manikürü nasıl yapılır, yarın ay manikürü yapımı Sevgili melekler, bu sezon Rihanna'yla tanınan yarım ay manikür modelini isterseniz siz de evlerinizde yapabilirsiniz. Biraz el beceriniz varsa kolaylıkla uygulayabileceğiniz yarım ay manikür modelini uygulayabilmek için yapı marketlerde satılan kağıt bantlardan yararlanabilirsiniz. Yarım ay desenini tırnak...

Sayfayı Paylaş