Yaralıya Yanlış Müdahalenin Sonuçları Neler Olabilir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Yaralıya Yanlış Müdahalenin Sonuçları Neler Olabilir?
yanlış ilk yardım müdahalelerinin sonuçları nelerdir
yaralıya yanlış müdahale, sonuçları, ilk yardım, yapılan yanlışlar, yaralanmalar, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

ilkyardim-23d.jpg

Sevgili melekler,
Yaralıya yanlış müdahalenin kötü sonuçları arasında, felç eden omurilik zedelenmeleri birinci sırada geliyor. Felç vakalarını, ölümle sonuçlanan boyun travmaları izliyor.
Trafik kazalarında yaralılara müdahalede en fazla yapılan hata, kişiyi ne olursa olsun bir önce sağlık kuruluşuna götürmeye çalışmaktır. Tüm uyarılara rağmen, kaza yerinde toplanan kişilerin yaptığı ilk iş genellikle, yaralı ya da yaralıları aracın içinden çıkarmaya çalışmak, araçtan dışarı fırlayan yaralıları ise, bir an önce herhangi bir vasıtayla hastane kaldırmaya çalışmak oluyor.Trafik kazasından yaralı olarak kurtulan bir kişi kaza sonrası yanlış ilk yardım müdahalesi nedeniyle hayatını kaybedebiliyor.

İlk yardım bilgisi olmayan kişilerin trafik kazası geçiren yaralıya müdahalesinin, çoğu kez omurilik zedelenmesi sonucu felçlere neden oluyor.Yanlış müdahalelerde felç vakalarını, ölümle sonuçlanan boyun travmaları izliyor.

Birçok trafik kazası vakası ihbarında, olayın sıcaklığına kendisini kaptıran kişiler sağlıklı şekilde yer tarif edemiyor, bu durum ilk yardım ekiplerinin olay yerine ulaşma süresini uzatıyor. Trafik kazalarında daha fazla can kurtarabilmek için yapmamız gereken asıl önemli şey ise toplumda yaşayan herkesin ilk yardım eğitimi almasıdır.

İlkyardım kuralları için aşağıda ki linki tıklayabilirsiniz..

https://www.meleklermekani.com/bunlari-biliyor-musunuz/190113-ilk-yardim-kurallari.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri