Yaramın kanını silmeyin

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
Yaramın kanını silmeyin
72861.jpg

Yaramın kanını silmeyin
Alçak bir saldırıya kurban gitti. Gencecik bir fidandı. Çok önceden ailesine gönderdiği fotoğrafta vasiyetini yazmıştı.
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütü üyelerince gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Antalyalı Jandarma Komando Er Ramazan Yeşil'in, Serik ilçesine bağlı Zırlankaya köyündeki evinde yas var.

Şehidin annesi Havana Yeşil, oğlunun hemen her gün telefonla aradığını, aramadığı günlerde de kendilerinin telefon ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

''Yavrumla hemen her gün konuşur, telefonla arar, moral verirdik. Çok zor bir bölgede görev yaptığını söylüyordu. Kendine iyi bakmasını söylüyorduk. Bayramın birinci günü aradı. Askerliğinin bitmesine 130 gün kaldığını söyledi ama bitiremedi. Yüreğimiz yanıyor. Kahrolsun terör.''

Şehit Er Ramazan Yeşil ile en son görüşen dayısının eşi Gülşah Kuzu da, Ramazan'ın telefonda sesinin durgun olduğunu belirterek, ''Dün öğle saatlerinde arayan Ramazan iyi olduğunu söyledi. Bayramımızı kutladı'' dedi.

BABA KONTROL ALTINDA

Ramazan Yeşil'in şehit olduğu haberinin ulaşmasıyla baba Ali Yeşil fenalaştı. Sağlık görevlilerince müdahale edilen ve sakinleşmesi için iğne yapılıp, ilaç verilen Ali Yeşil'in kalp grafisi de çekildi. Ali Yeşil'in konuşmakta güçlük çektiği ve oğlunun şehit edildiği haberini aldıktan sonra konuşmadığı öğrenildi.

Bu arada, Antalya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Abdullah Aşık da, Zırlankaya köyüne gelerek, şehidin ailesine baş sağlığı diledi. AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da köye gelerek, şehidin ailesini ziyaret etti. Ramazan Yeşil'in şehit edildiği haberi üzerine çevre köy ve beldelerden çok sayıda vatandaş da Zırlankaya köyüne geldi. Köyde yoğun bir kalabalık gözleniyor.

Şehit komando er Ramazan Yeşil'in ailesine gönderdiği fotoğrafın yanındaki şiir şöyle:

ŞEHİT KOMANDONUN VASİYETİ

Olur ya bir çatışmada ölürsem
Arkamdan yas tutmayın
Bırakın toprağımda rahat uyuyayım
Bedenimden elbisemi çıkartmayın
Onlar benim gururumdur
Ölünce kefenim olacak
Başımdan beremi çıkartmayın
O benim şanım şerefim olacak
Ayağımdan botlarımı çıkartmayın
Onlar nice yollar aşacak
Şehit olursam Sırat Köprüsü'nden geçecek
Elimden tüfeğimi almayın o benim namusumdur
Ölünce mezarıma sembol olacak
Yaramın kanını silmeyin
Ahirette hesabı sorulacak
Göğsümden kör kurşunu çıkartmayın
O benim madalyam olacak.

xx.20081004164100..jpg

Cevap: Yaramın kanını silmeyin

Allah ailelerine sabır versin çok zor şuan gözlerim doldu bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun

Cevap: Yaramın kanını silmeyin

Allah rahmet eylesin mekanıı cennetolsun şehidimiz....

Geri