Yaratıcı dekorasyon fikirleri ile farklı dekoratif görünümler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yaratıcı dekorasyon fikirleri ile farklı dekoratif görünümler
Yaratıcılık el becerisinden ibarettir. Bir kişi yaratıcı dekorasyon yapmak istiyorsa biraz da kendi fikirlerine ve farklı düşünebilme yeteneğine güvenmelidir. Yaratıcı dekorasyon tekdüze fikirler ya da çok tanıdık dekoratif objeler ile gerçekleştirilemez. Renkler, desenler, çizgiler, modern objeler gibi tercihler ile bunların şekil değiştirmiş biçimlerini ortaya koyabilen dekor fikirleri beğenilen görünümleri verebilmektedir. Dilediğiniz dekorasyonları gerçekleştirebilmenize imkan tanıyıcı rolü ile tercih edilebilecek yaratıcı fikir gücünüzü hareketlendirme zamanınız henüz gelmedi mi? Sizlerin düşüncelerinizi değişime uğratacak fikirleri canlandırmak adına tercihlerinizi kalitelileştirmeye var mısınız?

cafe-dekorasyonu-fikirleri.jpg


Yaratıcı dekor fikirlerini yıllar önce yazdığım bir yazı ile de size sunmak istiyorum. İlgili linkte farklı dekor objeleri ile girdikleri görünüm farklılıkları ile fikir edinme fırsatını yakalama şansınız olacak. Bir cafe görünümden alıntı olarak yukarıda eklemiş olduğum görsel samimi tarz cafe ve restaurant gibi yerlerde karşılaşabileceğiniz dekoratif görünümlerden bir kesit olarak karşınıza çıkabileceklerdendir. Hası sepetlerin geçirildiği aydınlatma ürünleri aynı zamanda renklendirilerek de görünümde değişimin kendiliğinden hissedilebilmesine imkan tanıyabilecektir.

renkli-siseler-ile-yaratici-aydinlatma-fikirleri.jpgFarklı aydınlatma model tasarımı oluştururken dilerseniz üst resimdeki gibi şişelerden faydalanabileceğiniz bir görünüme de davetiye çıkarabilirsiniz. Farklı renk şişeler ve düzgün kesimlerle sarkıt lamba formuna sokulmuş görünüm zenginlikleri ile oda görünümlerinizde muhteşem değişimler elde edebilirsiniz.

s-4cc9d39d42e23b848b387fe5feb7ce796e11bc8c.jpg


Şık dekor ürünleri oluştururken kalemlik, vazo, sürahi gibi objeler üzerinde farklı materyaller kullanarak farklı dekoratiflikler yakalama şansınız olabilir. Kurdeleler, şişler, kavanozlar, boyalar, dekoratif kaplama ürünleri tercihiniz ile birçok dekor objesine odalarınızda yer açabilirsiniz. Bunun için üsttekinden çok daha farklı olanları odalarınızda görebilmek hünerli el becerinize bağlıdır.

teraryum-resimleri.jpg

Terraryum dekorasyonu olarak bilinen üstteki şıklık da balık harici fanusta ne harikalar yaratabileceğinizi gösteren kanıtlar arasındadır. Bu tarz görünümleri yeşil bahçe görünüme çevirdiğiniz kışl köşenizde ya da kapalı balkon dekoruna benzer tarz dekorasyon gerçekleştirdiğiniz odalarınızda rahatlıkla uygulama olanağı yakalayabilirsiniz. Yeşilin huzuru bu tarz bir seçim ile odalarınızda kendini gösterebilecektir.


yaratıcı-fikirler14.jpgYılbaşı dekorasyon fikirlerinin hatırlatıcı olan üstteki görünüm isterseniz yılbaşı önceki dekor değişimi tercihinizde seçiminiz olabilir. sizlerin beğeneceğiniz oda görünümleri için yaratıcı fikirlerinizi su yüzüne çıkarma zamanı sizce de gelmedi mi?
 
Geri
Üst