yaratıcı dekorlar için tavsiyeler

Misafir

Forum Okuru
yaratıcı dekorlar için tavsiyeler
yaratıcı dekorlar
dekorasyonda yaratıcılık yapmanız için bir kaç tavsiye


Siz de yapabilirsiniz: Beğendiğiniz bir çiçek desenini, mutfağınızdaki perde, masa örtüsü ve sandalye minderlerinizle eşleştirebilirsiniz. Bunun için, yapı marketlerde kolayca bulunan şablonlardan yararlanabilirsiniz.
- Boya ile kartonpiyer etkisi yaratın: Odanızdaki mimari hatları, ufak detaylarda ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin, duvarınızdan daha koyu bir renkle çevreleyeceğiniz duvar kenarları, kartonpiyer etkisi yaratacaktır. Bunun için, değişik desenlerde duvar kağıdı da kullanabilirsiniz.
- Banyoda Çiçek Yetişir mi?: Genelde banyoda çiçeklere yer vermek bir çoğumuzun aklına gelmez veya yapay çiçeklerle çok da estetik olmayan bir görüntü yaratırız. Ancak banyoları orijinal hale getirmek hiç de zor değil! Fazla ışık istemeyen, çoğunlukla yaprak veya bambu özelliği taşıyan ve nemli ortam seven bitkileri banyonuza taşıyabilirsiniz.
- Romantizm: Eğer yatak odanız küçükse, yatağınızın her iki tarafına komodin yerleştirip, üzerlerine şifon veya saten örtülerle bezenmiş, hoş kokulu mumlar yerleştirirseniz; sizi romantik bir geceye hazırlayacaktır.
- Salonunuza Derinlik Kazandırın: Tavana bitişik perde kornişleriyle yere kadar uzanan perdeler, pencereleri çok daha uzun gösterir. Evinize karakteristik bir özellik taşır.
- Çatı Katınız Varsa: Çatı katında sırtı alçak kanepe, sedir, yatak ve sandalye kullanarak, tavanın daha yüksek görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer yeterli yüksekliğe sahipse, o zaman duvara gömme kitaplık yaptırmak, şık bir tercih olacaktır.
- Işık Oyunları: Pencerelerinizin önünde ilginç şekiller yaratmak için, taşınabilir paravanlar kullanarak, bununla oynayabilirsiniz.
- Sabunlar Böyle Sunulursa: Birkaç renk kurdele ile sardığınız sabunların üzerine, kalın beyaz bir fiyonk atın. Üzerine birkaç renk çiçek eklediğinizde kullanmaya kıyamayacaksınız.
- Modası Geçmeyenler: Modası geçmeyecek bir görünüm istiyorsanız, boya, kumaş, seramik, yer döşemesi ve perdelerinizi nötr renklerde seçerseniz, sıkıldığınızda istediğiniz renkle kombine edebilirsiniz.
- Atmayın: Atmak için kenara ayırdığınız emektar eşyalarınızı (sandalye, tabure ve masa vb..) biraz değiştirerek, bir süre daha sizinle yaşamasını sağlayabilirsiniz.
 
Üst