1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  yaratıcı dekorlar için tavsiyeler

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  yaratıcı dekorlar dekorasyonda yaratıcılık yapmanız için bir kaç tavsiye


  Siz de yapabilirsiniz: Beğendiğiniz bir çiçek desenini, mutfağınızdaki perde, masa örtüsü ve sandalye minderlerinizle eşleştirebilirsiniz. Bunun için, yapı marketlerde kolayca bulunan şablonlardan yararlanabilirsiniz.
  - Boya ile kartonpiyer etkisi yaratın: Odanızdaki mimari hatları, ufak detaylarda ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin, duvarınızdan daha koyu bir renkle çevreleyeceğiniz duvar kenarları, kartonpiyer etkisi yaratacaktır. Bunun için, değişik desenlerde duvar kağıdı da kullanabilirsiniz.
  - Banyoda Çiçek Yetişir mi?: Genelde banyoda çiçeklere yer vermek bir çoğumuzun aklına gelmez veya yapay çiçeklerle çok da estetik olmayan bir görüntü yaratırız. Ancak banyoları orijinal hale getirmek hiç de zor değil! Fazla ışık istemeyen, çoğunlukla yaprak veya bambu özelliği taşıyan ve nemli ortam seven bitkileri banyonuza taşıyabilirsiniz.
  - Romantizm: Eğer yatak odanız küçükse, yatağınızın her iki tarafına komodin yerleştirip, üzerlerine şifon veya saten örtülerle bezenmiş, hoş kokulu mumlar yerleştirirseniz; sizi romantik bir geceye hazırlayacaktır.
  - Salonunuza Derinlik Kazandırın: Tavana bitişik perde kornişleriyle yere kadar uzanan perdeler, pencereleri çok daha uzun gösterir. Evinize karakteristik bir özellik taşır.
  - Çatı Katınız Varsa: Çatı katında sırtı alçak kanepe, sedir, yatak ve sandalye kullanarak, tavanın daha yüksek görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer yeterli yüksekliğe sahipse, o zaman duvara gömme kitaplık yaptırmak, şık bir tercih olacaktır.
  - Işık Oyunları: Pencerelerinizin önünde ilginç şekiller yaratmak için, taşınabilir paravanlar kullanarak, bununla oynayabilirsiniz.
  - Sabunlar Böyle Sunulursa: Birkaç renk kurdele ile sardığınız sabunların üzerine, kalın beyaz bir fiyonk atın. Üzerine birkaç renk çiçek eklediğinizde kullanmaya kıyamayacaksınız.
  - Modası Geçmeyenler: Modası geçmeyecek bir görünüm istiyorsanız, boya, kumaş, seramik, yer döşemesi ve perdelerinizi nötr renklerde seçerseniz, sıkıldığınızda istediğiniz renkle kombine edebilirsiniz.
  - Atmayın: Atmak için kenara ayırdığınız emektar eşyalarınızı (sandalye, tabure ve masa vb..) biraz değiştirerek, bir süre daha sizinle yaşamasını sağlayabilirsiniz.
   
yaratıcı dekorlar için tavsiyeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebeğiniz için yaratıcı fikirler..

  Bebeğiniz için yaratıcı fikirler..

  Bebeğiniz için yaratıcı fikirler... Bebeğinizin aynı zamanda değişik açılardan siyah beyaz filme çekilmiş profil resimlerinden oluşmuş böyle sanatsal bir çalışma zaman geçtikce ve bebeğiniz büyüyüp kocaman bir delikanlı veya güzeller güzeli bir genç kız olunca bile odasının değişmeyen demir başlarından olacaktır. Bence böyle bir tablo her bebeğin hakkı. Bu hatıra panosu ile unutmak...
 2. Bebeğiniz için yaratıcı fikirler...

  Bebeğiniz için yaratıcı fikirler...

  Bebeğinizin aynı zamanda değişik açılardan siyah beyaz filme çekilmiş profil resimlerinden oluşmuş böyle sanatsal bir çalışma zaman geçtikce ve bebeğiniz büyüyüp kocaman bir delikanlı veya güzeller güzeli bir genç kız olunca bile odasının değişmeyen demir başlarından olacaktır. Bence böyle bir tablo her bebeğin hakkı. Bu hatıra panosu ile unutmak istemediğiniz anların resimlerini özel...
 3. kaliteli dekor için uzman tavsiyeleri

  kaliteli dekor için uzman tavsiyeleri

  Dekorasyonda uzmanları dinlemek lazım.. Evinizi profesyoneller gibi döşemek istiyorsanız, size işin uzmanlarından değişik taktikler veriyoruz. İşte mutfaktan, banyoya profesyonellerden dekorasyon önerileri... Penceremize uygun perdeyi nasıl seçeriz? İlk önce renk seçimi yapmak gerekir. Perde yapılacak mekanda bulunan mobilyaların rengini analiz etmek renk seçimine katkıda bulunacaktır....
 4. Duvar dekorasyonu için yaratıcı öneriler

  Duvar dekorasyonu için yaratıcı öneriler

  Duvar dekrasyonu örnekleri duvar raf uygulamaları Duvar dekorasyonunuza renk gelsin istiyorsanız bu duvar dekorasyon fikirlerini siz de evinizde uygulayabilirsiniz meleklerim. Duvarda raf kullanımı ortaam modern bir görünüm kazandırıyor.
 5. En Yaratıcı Dekorasyon Trendleri

  En Yaratıcı Dekorasyon Trendleri

  Yeni Dekorasyon Fikirleri Farklı Dekorasyon Trendleri En Yeni Dekoratif Örnekleri Dekorasyon stilinizi değiştirmeye mi karar verdiniz? O zaman dekorasyonda istediğiniz modernlik ya da farklılığı elde edebilmek için birbirinden farklı aksesuarlardan yararlanmaya ne dersiniz? İnternette gezinirken gözüme takılan ve sizlerinde beğeneceğinizi düşündüğüm farklı dekorasyon örneklerini sizler için...

Sayfayı Paylaş