1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Yaratıcı depolama çözümleri

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Eşyalarımı koyacak hiç yer yok diye düşünürken aslında eşyalarınızı saklayabileceğinizin çok fazla Eşyalar boş alana sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Yapmanız gereken dikkatlice bakmak ve tekrar bakmaktır!
  Duvarlarınız ve köşeleriniz minik aparatlar ve köşe raf üniteleri ile birer saklama alanlarına dönüşebilir.
  Kapıların arkasına göz gezdirin, pencerelerin üstlerini inceleyin, masa altlarına bir bakın ve bir dolabı daha önce koymayı hiç düşünmediğiniz bir yere koymayı deneyin. Gözünüzün hizasına bakmak yerine aşağılara ve yukarılara bakın. Dikey düşünün. Kafanızın üzerinde dolaşan boş alan şahane bir depo yeri olabilir.
  Depolama dolaplarını kullanmak
  Uzun ince bir dolap (240 santime 45 santim) size büyük ölçüde yer kazandırır ve size limitsiz bir depolama fırsatı sunar. Bu gibi dolapları hem kapaklı hem kapaksız kullanabilirsiniz. Kapaksız açık dolap bir mekânı daha büyük gösterir. Küçük apartman dairelerinde kanepenin iki kenarına yerleştirin ve duvarlarla uyumlu bir renge boyayın. Sonra önlerine küçük bir kahve sehpası yerleştirin. Bu dolapları duvara monte etmenize de gerek yok. Eskitilmiş gibi gösteren boyalarla hazırlanmış ağaçtan bir dolap şahane gözükebilir.
  Eğer standart boyutlarda hazır alınmış dolaplar size de biraz sıkıcı geliyorsa size çok ilginç fikirlerimiz var: Hazır dolap aldıysanız onları ilginç bir hale getirmek için eski kapaklar kullanın. Dolaplar satın alın ve onları yükseklere asın. İhtiyacınıza uygun kapaksız dolaplar alın ve önlerine eskitilmiş kapılar takın. Çok güzel ve zevkli bir görünüş elde edersiniz. Var olan kapağı eskitme tekniği ile boyarsanız da aynı sonucu elde edersiniz.

  Uzun hazır dolaplar daha çok oturma odalarında kullanılabilir. (yukarıdaki resimde görüldüğü gibi) Yaratıcı düşünün
  Topladığınız eşyalardan dolayı artık evinizin duvarlarında yer mi kalmadı? Yerden tavana kadar çapraz ve köşegenlerden oluşmuş raflar adeta bir sihir görevi görebilir.
  Yatak odanızdaki o çok sevdiğiniz ve çok eskidiğini düşündüğünüz şifonyeri boyayarak değiştirin ama onu bir daha yatak odanızda kullanmayın, onun yerine oturma odanızın odak noktası bir yerine yerleştirin. Bunun size vereceği avantaj şu olacak: hem çok sevdiğiniz bir objeden vazgeçmemiş olacaksınız, hem de dergi ve gazetelerinizi koyabileceğiniz yeni bir yeriniz olmuş olacak.
  Bir profesyonel ile çalışın
  Bazıları kusursuzluğun peşindedir ama artık her şey mümkün. Eğer çok büyük bir dolap istiyorsanız ve sizde yoksa hemen bir dolap üreticisini arıyorsunuz. Gelip ölçüleri alıp istediğiniz şeyi size hazırlıyorlar. Yatakların ve koltukların etrafına dolaplar yaptırabilirsiniz. Cam önünde oturmak için koltuklar hazırlatın. Kitaplara yer bulamıyorsanız çamaşır makinesinin etrafını raflarla sarın ve çarşafları onlara yerleştirin.
  Hızlı fikirler ve ipuçları:
  • Dikey düşünün. Göz hizasında takılıp kalmayın.
  • Gizli kalmış yerleri bulmak için köşelere odaklanın.
  • Mutfak dolaplarının üstünün boş olduğunu ve daha çok dolap yeri olduğunu unutmayın.
  • İki dolabı birbiriyle raflarla birleştirin.
  • Pencerenin üzerine bir raf yaptırın ve en sevdiğiniz kitapları oraya dizin.
  • Yazın şöminenizin içini dolap olarak kullanabilirsiniz.
  • Kitapları masaların altına dizebilirsiniz.
  • Bitpazarından eski sandıklar bulup fazlalıkları içine koyabilirsiniz.


   
Yaratıcı depolama çözümleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yaratıcı Aranıyor

  Yaratıcı Aranıyor

  Nosyon yaratıcısı... Düşünce geliştirme direktörü... Gerçeklik yöneticisi... Bunlar şimdilik yabancı olduğunuz terimler olabilir. Ne işe yaradıkları konusunda kafanızda ciddi şüpheler de uyandırabilir. Ancak bir gerçek var ki, gelişen teknoloji, küreselleşme ve artan rekabet iş dünyasına yeni iş kolları, yeni fonksiyonlar ve dolayısıyla yeni kimlikler kazandırıyor. Bu terimler şimdilik...
 2. Depolama:

  Depolama:

  Depolama: En azından beş depolama alanına yer ayırmak gerekir: Çekmecelerde dikey bölünmeler, çatal bıçaklar için çekmece, baharatlık,dolap rafları ve raylı kiler dolapları gibi
 3. yaratıcı drama

  yaratıcı drama

  ısınma oyunları örnekleri doğaçlama örnekleri ilköğretim drama yaratıcı masal eğitsel drama Dr. Ayşe OKVURAN Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı 1962 Ankara doğumlu. İlk, orta lise tahsilini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri fakültesinde Eğitim Psikolojisi konusunda lisans eğitimi aldıktan sonra üç yıl...
 4. Yaratıcı tasarımlar

  Yaratıcı tasarımlar

  değişik tasarımlar,değişik tasarım,değişik tasarım örnekleri,farklı tasarımlar,farklı tasarım kıyafetler Laura Mackness'a ait bu tasarımlar bence o kadar cici ve yaratıcı ki,yapabilecek olan becerikli bayanlar kesin bir el atmalı derim:)
 5. Küçük evlere depolama çözümleri

  Küçük evlere depolama çözümleri

  Küçük evlere dekorasyon fikirleri Depolama çözümleri Küçük evler için dekorasyon önerileri epwey işinizi kolaylaştırır meleklerim. Özellikle bazalı köşe takımı alırsanız ve katlanan masa modelleri tercih ederseniz yerden epey tasaruf edersiniz Küçük metrekareli evler genellikle sınırlı depolama alanına sahip olurlar. Bu da küçük evlerin en büyük problemidir. Yeterli alana sahip...

Sayfayı Paylaş