Yaratıcı fikirlerle farklı odaları aynı alanda kullanabiliriz

  • Konbuyu başlatan Ayşegül AYRANCI
  • Başlangıç tarihi
Ayşegül AYRANCI

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yaratıcı fikirlerle farklı odaları aynı alanda kullanabiliriz
Farklı pek çok fikir ile oda dekorasyonları daha anlamlı olur. Bazen bir bakmışız küçük bir detay ile oda görünümleri başkalık kazanmış. Ya da bir dokunuşumuz ile oturma odamız yatak odasına dönüvermiş. Aslında her şey bizim elimizde. Bizim hayal gücümüz, elimizdekiler, ekonomik yeterliliklerimiz ile evimiz başkalık kazanabilmeye aday. Sizlerin beğendiğiniz oda görünümlerini sunacağım tavsiyeler ile dar alanlarda bile uygulayabilmenize rehber olacağım bu yazımda. Dar alanlardan en fonksiyonel nasıl yararlanacağımız hususuna aydınlık getirmek ister misiniz? O halde haydi başlayalım. Önce resim galerime göz atın ve söyleyeceklerim hakkında az çok bilgi edinin.

5740--yaratici-olun-merdiven-ve-yatak-alti-gibi-bosluklari-degerlendirin.jpg


Hem giyinme odası, hem depolama alanı hem de yatak odasında alan tasarrufu yakalamak mümkün. Tıpkı yukarıdaki şekilde dekorasyon yaparak. Yatak odasında gardırobu adeta giyinme odası ve depolama alanları ile donatarak gerçekleştiren üstteki tarz görümünde alan tasarrufu yapılabilecek alan zenginliği yakalayabilmeniz mümkün. Böylece yatak odanızdaki büyük eşyaları bir kenara atabilme ayrıcalığından da faydalanmış olabileceksiniz.
Küçük-Odalar-İçin-Yer-Tasarrufu-Sağlayacak-15-Yaratıcı-Fikir-4.jpeg


Katlanabilir yatak modelleri de meşhurdur. Duvara kapanarak katlanan yatak tasarımlarından faydalanarak oturma odanızdan aynı zamanda yatak odası şeklinde de faydalanabilirsiniz. Ya da misafirinize yatma alanı yaratabilirsiniz. Bu tarz fikirler dekorasyonda derli toplu görünüm zenginliklerini yakalama imkanı yaratabilecektir sizlere.Küçük-Odalar-İçin-Yer-Tasarrufu-Sağlayacak-15-Yaratıcı-Fikir-5.jpg

Duvar panelleri ile alanları bölme ya da yere sürgülü çekmece şeklinde ittirerek yer açma şeklinde yapılan uygulamalar da beğenilen dekorasyonlardır. Toplu görünüm için tercih olabilecek bu dekor çeşitleri bayanların adeta kurtarıcıları olarak bilinmektedir. Fazla bölmeli kitaplıklar ya da raflar da işlevselliği size kalan depolama alanlarınız olabilecektir.

Alt resimde yer alan yatağın toparlanışı ve merdiven ile birkaç adım ile çıkılabilen mutfak alanı tıpkı dar bir stüdyo daire görünümünü andırıyor. Siz de bu tarz alanlarınızı dekore ederken böyle ufak pratik fikirlere çözüm olan dekor mobilyaları tercihi ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylece eviniz ne kadar küçük olursa olsun istediğiniz kadar odayı sığdırabileceğiniz mutlu bir yuvanız olabilir. Dekorasyonlarınızda farklı fikirlere yer açıcı davranmak için kolları sıvamaya var mısınız?

Küçük-Odalar-İçin-Yer-Tasarrufu-Sağlayacak-15-Yaratıcı-Fikir-11.jpeg
 

Benzer İçerikler

Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
481
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
701
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Üst