Bana burs vermek isteyen var mı ? Burs veren insanlara ihtiyacım var

Wamp

Yeni Üye
Üye
Bana burs vermek isteyen var mı ? Burs veren insanlara ihtiyacım var
Herkese Merhaba. Ben 21 yaşında, üniversite son sınıf olan bir kızım. Annem babam ben 2 yaşındayken ayrılmışlar. Annemle beraber geçen haftaya kadar dedemin yanında köyde yaşıyorduk; fakat evde henüz evlenmemiş olan 40 yaşında bir teyzem de var. Annemle bizi evden attırmak istedi ve türlü yalan dolanlarla annemle beni dedem gözümüzün yaşına bakmadan dışarıya attı. Üstelik ne maddi bir gelirimiz ne de gidecek bir yerimiz vardı.

Neyse ki dayım alıp bizi kendi evine getirdi ama burada da yengemin bizi istemediği her halinden belli. Ben üniversiteye giderim okullar açıldığında o sorun değil ama annem ne olacak. Annemi bu halde görmek beni öldürüyor. Sürekli ağlıyor gözümün önünde. Her yere iş başvurusu yaptık ses çıkmadı. Annemi okuduğum şehre götürmek istiyorum. Orda bir iş bulur çalışırız diye düşünüyoruz. Ben de okuldan arta kalan zamanlarda çalışıcam Şu an annemle tek gelirimiz babamdan gelen 300 lira nafaka. Bir de benim devletten aldığım 330 lira burs ki bunun da 160 ı yurda gidiyor. Son sene diye dershaneye de yazılmıştım dedem yardımcı olur diye.

Kafayı yiyeceğim. Okulumu bırakayım diyorum annem olmaz diyor. Sosyal yardımlaşma gibi her yere gittik 100 lira verip gönderdiler elimize tek seferlik. Başka da yapabilecekleri bir şey yokmuş. Düşenin dostu olmuyormuş gerçekten bunu bu yaşımda öğrendim. Annemi okuduğum yere getirene kadar bana 50 -100 lira burs yardımında bulunabilecek olan ve ya bir tanıdığı var mı acaba. Bunu yazarken çok utaıyorum ama annemin gözümün önünde erimesi canımı yakıyor. İsterseniz size öğrenci belgesi anne baba gelir durumu gibi belgelerimi ulaştırbilirim. Ne olur aylık 100lira dershane borcum bana destek olabilecek olan var mı? Okulum bitince geri öderim yemin ederim. Şu an çok çaresizimm burs almak istiyorum verebilen var mı ?

Selamlar,

Dünya'da, size yardım yapabilecek kişilerin çevrenizde olmaması demek, herkesin aynı olduğunu, düşenin ise dostu olmadığı anlamına gelmiyor. Buraya yazarak siz ulaşacağınız yere ulaştınız. Dahada ulaşacaksınız buna emin olun.

Lütfen bize info@meleklermekani.com adresinden ulaşınız. Ayrıca bizlere bu mail adresi haricinde Facebooksayfamız aracılığı ile mesaj gönderebilirsiniz.

Saygılar.

İyiler ve doğrular enin de sonun da kazanır ve kazanacak da ...Halen düşenin dostu olan adam gibi adamlar var merak etme sen ablacım. Bize ulaşırsan elimizden geleni yapmaya hazırız Allah yar ve yardımcın olsun...

Geri