yardım edein

sedaaa

Yeni Üye
Üye
yardım edein
ssk lensi karşılar mı ssk gözlüğün ne kadarını karşılıyor sgk gözlüğün ne kadarını ödüyor devlet ödüyor 2011
ben gözlük kullanıyorum 6 ay oldu dışarı çıkarken kullanamıyorum sanki herkes bana bakıyor gibi geliyor kullanmayıda hiç istemiyorum gözlüğü lens kullanmak istiyorum lens kullanan melekler varsa bana yardımcı olun lütfen. ( zorluk çekermiyim fiyatları ne kadardır ssk karşılarmı felan )

cnm ben gözlükte lenste kullanmiyorum bu konuda yardimci olamicam ama sunuda demeden gecemicem disarda yüzlerce gözlüklü insan var sen onlara bakiyormusun bence hayir hic bakmiyorsun onun icin kimsede sana bakmaz ha taniklarim var onlarin tuhafina gider diyorsan taniklarin senin gözlüklerin olmadigi icinmi sevdi sence yapma cnm böyle bi gözlük takmakla hayatinda fazla bisey degismez kendine güven ve kendini her halinle sev a.e.o

saçma .. gözlük takmak ayıp değil bende kullanmak zorunda kalıyorum bazen neden utanayım sıkılayımki bence böyle düşünme ha lens takmak istersende tak sanırım ssk karşılamıyo lensi :D

Şahsen ben lens kullandım ve hiç zor bir kullanımı yok ben gözlük takmaktan çekinmekten ziyade onun ağırlığına bir türlüalışamamıştım.Bildiğim kadarıyla renksiz olanları karşılıyor renkli olanları karşıamıyor ama tam emin değilim bi sor gözlükçüye.Lensin kalitesine göre kullanım süresi değişiyor bir de bakımına göre tabi iyi bakmasan 1 gün bile dayanmaz ama iyi bakarsa 6 aya kadar kullanılabilen lensler var.

Canım, öncelikle bunu dert etmen gereksiz demek isterim. Ama nasıl rahat edeceksen öyle de yapmalısın :)

Annem, ben kendimi bildim bileli gözlük kullanır ve gözleride ileri derece rahatsızdır.

Biz geçen sene, yakın aile dostumuz olan gözlükçümüze gittik, annemin göz kontrolü ve gözlük değişimi için. Annem de artık gözlüklerinden sıkıldığı için, lens almak istedi. Annem emekli bu arada... Gözlükçümüz lensleri SSK karşılasın diye, tanıdık bir dokdora gönderdi ve anneme lens fiyatlarına uysun diye yakın ve uzak gözlükler olmak üzere ikisini birden yazdırdı. Sonuç olarak anneme ugun olan lensleri aldık, ilk denemesini gözlükçüde yaptık. :)
Daha sonrasında ise annem lensleri o günden sonra hiç takamadı :) Çünkü lens takmayı başarmadı, görme sorunu değil, tamamen beceriksizliği yüzünden yani :) Ahh annecim, heveside içinde kaldı :)

Lensler, gözlük kadar uzun süreli değildir bilgin olsun. Eğer ki tanıdığın bir gözlükçü var ise bu konuda sana yardımcı olurlar. Ve birde lens takma konusunda marifetli olman lazım :) Aslında basit bir olay, benim çok yakın bir arkadaşım yıllardır gözlük yerine lens alıyor :) Şip şak takıyor, çıkartıyor :)

sevgili buranın güzel üyesi melekler hepinize yardımlarınızdan dolayı ve de düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. herkes gözlüğü aslında çok yakıştırıyor ama ben kullanmak istemiyorum işte galiba birazda takıntı haline getirdim. tavsiyelerinizi dinleyecğim

valla bende gözlük kullaniyorum ara sira ama hicde utanmadim sikilmadim ben niye utanayimki kendi sagligin en ön planda gelir bu yüzden bos ver kimin ne düsündügünü kendini düsün kendinden emin ol

slm... ben 5 senedir gözlük kullanıyorum ve nefret ediyorum. son bir yıldır içerde gözlük dışarda lens kullanıyorum. bence benim gittiğim yoldan gidebilirsin. lenside çok takmamanı tavsiye ediyorum çünkü o bir mikrop yuvası :)

Gözlük takacak gözleriniz var ne güzel..
Hiç gözleri olmayanlarıda unutmayalım..

Duygu sömürüsü yapmıyorum ama inan dert edilecek şey değil bu. Sen takmayım diye yollar düşünürken gözünü dahada tembelleştirip iyice kaybetme, yada göz sorununun ilerlemesine fırsat verme..

İlk gzölük takan kişilerde bu tür takıntılar olur.
Lens kullanmanında dezavantajları var. İyice araştır ve bu istediğini tekrar gözden geçir derim..

Önce sağlık!!!

ben senelerce kullanıyorum banada diyolar yakışmıyo diye ama şimdide gözlüksüz çok kötüsün diyolar inasanlar zamanla alışıyo ilk başta bize geldigi gibi onlarada tuhaf geliyo ondan önemli olan önce saglık bu arada bide yakın gözlügümde var yani bende iki tane gözlük var ama lens de kullanabilirsin bu sen hangisinde rahat edecaksen önemli olan kullanman
handancanın yazdıklarına katılıyorum bende önce saglık

Geri