Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  yardım edin bebeğimde işitme sorunu mu var

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Bazen bebeğimin sesime tepki vermediğini görüyorum. Acaba diyorum işitme problemi mi var ? Çok korkuyorum ama bazen de tepki veriyor, ne olduğunu anlayamadım. Doktorumuz izinde gelinceye kadar kafayı yemessem iyidir. Var mı birşeyler söyleyebilecek ?

   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Sayın misafirimiz, Bebekler, işitme duyusuna sahip olarak doğarlar. Yeni doğan normal bir bebek, sese gözlerini kırparak ve irkilerek tepki gösterir ve ses düzeyindeki farkları anlayabilir.

  İşitme, konuşma ve dil becerilerinin kazanılmasında gerekli bir rol oynar. Küçük bir işitme kaybı bile bebeğinizin dil yardımıyla anlama ve ardından iletişim kurma yeteneği üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.
  Bazı yeni doğan bebekler, işitme kaybı bakımından yüksek risk grubu içinde bulunurlar. Bu gruba giren çocuklar arasında şunlar bulunur: Doğumdan sonra 10 dakika içinde kendiliğinden nefes almaya başlamamış olanlar; Apgar puanları 0 ile 3 arasında bulunanlar; kızamıkçık, frengi ve herpes gibi enfeksiyonlara yakalanmış olarak doğanlar; baş veya boyun kusurları bulunanlar; ileri derecede sarılıktan mustarip olanlar; aile geçmişinde çocukluk sırasında işitme kaybı görülmüş olanlar ve ileri derecede prematüre olarak doğanlar.
  Yeni doğan bebekler arasında her iki kulakta birden ileri düzeyde işitme kaybı ensidansı (görülme sıklığı), yüzde 2 ile 5 arasında değişir.

  Bebeklerde ve çocuklarda dört tip işitme kaybı söz konusu olur:

  Kondüktif işitme kaybı", dış kulağın ses alma yeteneği veya sesin dış kulaktan iç kulağa geçmesi ile ilgili bir tür bozukluktur. Bu işitme kaybı tipinin en yaygın nedenleri kulakta doğuştan gelen anomali-lerin ve kulak enfeksiyonunun varlığıdır. Bu işitme kaybı tipi genellikle ilaç tedavisi veya ameliyat yardımıyla giderebilmektedir.
   
yardım edin bebeğimde işitme sorunu mu var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebeğinizin uyku sorunu mu var?

  Bebeğinizin uyku sorunu mu var?

  Annelerin en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de bebeklerini uyutamadıklarıdır.Bebeğinizi uyuttunuz tam , yatağına koydunuz ve tam odadan çıkacakken uyandı!Hem de nasıl bir uyanma evi yıkıyor!Bakın bebeklerimizi nasıl uyutmalıyız melekleri ; BEBEĞİNİZİN UYKU SORUNU MU VAR? ANAHTAR KELİME: GÜNLÜK DÜZEN (ROUTINE) Bebekler belli bir düzene ihtiyaç duyarlar. Yeni dünyalarında en çok...
 2. soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

  soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

  Bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım kızlar. Sizler ne yaptınız bu normalde kendiliğinden gelişen bir süreç midir ? Bebeğiniz kendi kendine mi emekliyor. Birde bebeğimin ayakları baya soğuk geliyor bana bu normal mi ?
 3. Tüp bebek riskleri var mı kızlar yardım edin lütfen

  Tüp bebek riskleri var mı kızlar yardım edin lütfen

  Tüp bebek yaptırmak istiyoruz ancak çekincelerimiz var, acaba tüp bebek riskleri var mı, varsa nedir, aydınlatırsanız çok sevinecem
 4. iphone 5 kaydırma sorunu var yardım edin

  iphone 5 kaydırma sorunu var yardım edin

  Iphone 5 kullanıyorum ve kaydırma sorunu var, Sürekli takılıyor, kaydırmıyor. Telefonun tüm özelliği gitti ne yapmam lazım ?
 5. beyazımsı akıntım var sorun mu var acaba?

  beyazımsı akıntım var sorun mu var acaba?

  Bir süredir parça parça beyazımsı akıntım var bir hastalık belirtisi mi acaba bu ?

Sayfayı Paylaş