Etiketler:
 1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.356
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  yardım....

  Konu, 'Hukuk Tartışma Köşesi' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  merhabalar avukat bey size bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim .
  Şimdi kısaca anlatayım durumu.Benim annemin babası öldü. Ve ölmeden önce vasiyet fln tarzı bişi yazmadı ve toprakları bölüşülemedi.Her bölüşülmeye kalktığında kavga cıkıyor :D:D yeni bir yasa cıkacakmış acaba böyle bişi varmı onu soracaktım.Toprak bölüşümüne devlet el atıyormuş yani biz elimizi değmeden mahkeme mahkeme dolaşmadan devlet kimin ne hakkı varsa bölüştürecekmiş acaba böyle bi durum varmı merak ediyorum.Şimdiden teşekkürler....
   
 2. AV. GÖKHAN ARICAN

  AV. GÖKHAN ARICAN Moderator

  Kayıt:
  22 Aralık 2011
  Mesajlar:
  176
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  ANKARA
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu Kanunu’na ek bir madde koymaya hazırlanıyor. Düzenleme ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, ölen bir kişinin TC vatandaşlık numarası üzerinden kimlerin vârisçi olduğunu belirleyip malı onların üzerine otomatik geçirecek.
  Nüfus müdürlükleri tarafından, ölen kişiler arasında taşınmazı bulunanlardan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’nde TC kimlik numarası kayıtlı olanların, güncel nüfus kayıtlarının ilgili tapu müdürlüklerine gönderilmesi üzerine, tapu müdürlüğü görevlilerince hak sahibi mirasçılar ve miras payları tespit edilerek mirasçılık belgesi düzenlenecek. Sulh Hukuk Mahkemeleri ve noterliklerce verilen mirasçılık belgeleri taşınmazın bulunduğu ilgili tapu müdürlüğüne gönderilecek. Mahkemeler, noterlikler ve tapu müdürlükleri tarafından verilen mirasçılık belgelerine göre taşınmazın resen elbirliği mülkiyeti şeklinde tescili yapılacak. Nüfus kayıtlarının mirasçılık belgesi verilmesi konusunda yeterli bulunmaması gibi yargılamayı gerektiren durumlarda tapu müdürlüğünce mirasçılık belgesi verilmeyecek.

  Nüfus müdürlüklerince gönderilen nüfus kayıtları, 'mirasçılık belgesi' düzenlenmesi konusunda yeterli değilse tapu müdürlükleri tarafından 'mirasçılık belgesi' düzenlenmeyecek ve konu yargıya intikal ettirilecek. Mirasçılık belgesine karşı, itiraz yolu açık olacak. Hak ihlaline uğradığını düşünenler sulh hukuk mahkemelerine başvurarak itiraz edebilecekler. Bu durumda mahkemelerin vereceği kararlar geçerli olacak.

  Böylece aylar süren veraset davalarına gerek kalmayacağı lanse edilse de asıl amacın devlete vergi, sigorta gibi borçları bulunan kişilerin bu borçlarının miras paylarından tahsil edilmesi olduğu kanaatindeyim.
   
 3. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.356
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya
  teşekkür ederim bu bizim için iyi olacak sanırım :)
   
yardım.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. YaRıM/

  YaRıM/

  Kör kuyular içinde... Kör dügüme dönmüs hayatıyla... yolunu kaybetmis kör bir kızım BEN. Kör olasıca duygularının beynini köreltmesine müsade eden... kör bir seyirciyim. Her seferinde hayatın kör noktasına tam isabet ettiren kör bir atıcıyım. Akıllanmayan ve herseye ragmen, körükörüne inanıp, baglanıp iyi niyeti her daim yanında tasıyan... hayatla körebe oynayan ve yakalayamayan bir...
 2. Yardım...

  Yardım...

  Arkadaşlar benim şuanki sevgilim çok iyi birisi...Onun sözüne inanyrm güvenyrm yaklaşık 3-4 aydır tanışıyoruz ama çıkmaya başlayalı 20 Gün oldu... 20 gündür Hiç görüşmedik onunla konuşamyruz ya o uygun olmuyor ya da ben ve onu çok iyi tanıdığımı düşünüyorum ve sanırım eski sevgilisini hala unutamamış gibi görünüyor bu durum canımı çok sıkıyor onunla bu konu hakkında nasıl konuşmalıyım...
 3. yardım:((

  yardım:((

  mrblar..doğum tarihim 24 ocak 1988 onunkide 23 temmuz 1984..aramızda şu ana başlamaya yakın birşeyler var..benim için hayırlı olur mu? eğer başlarsa sonumuz olur mu?tşk. ederim..
 4. yardım :)

  yardım :)

  kızlar pazartesi güü kayınvaliden ve görümcem çaya gelicek.çayın yanında ne yapıcamı henüz düşünmedm ne yapsam ya çok kararsızım yardım lütfen tarifleryle beraber yazarsanız ço sevinirim:) öpüldünüz şimdiden tşkrler:yemek: :d015:
 5. yardım

  yardım

  slm bayanlar benim sorum şu kese oluşunca her bayanda lekelen me olurmu lütfen cewap yapzarmısınız

Sayfayı Paylaş