1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  yarıyılda velilerin yapması gerekenler

  Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Sayın Velimiz,mekan üyelerimiz:)
  2009–2010 Eğitim öğretim döneminin birinci yarıyılını tamamlamış bulunuyoruz. Önümüzde 15 günlük bir tatil çocuklarımızı beklemekte. Aşağıda tatilde çocuklarınıza ne gibi rehberlikte bulunacağınızla ilgili düşüncelerimi aktaracağım.

  * Yarıyıl tatili boyunca çocuklarınızı asla kendi başlarına bırakmayınız.

  * Matematikte çarpma ve bölme işlemlerini yapabilmeleri açısından çarpım tablosunu öğrenmelerini mutlaka sağlayınız.
  * Tatil dönemi boyunca en az ikişer adet kitap okuyup özetlerini Türkçe defterlerine çıkarmalarını sağlayınız.
  * Televizyonda çizgi filmler ve çocuk programlarının yanında bilimsel içerikli belgesel ve filmleri izlemelerini teşvik ediniz.
  * Televizyon karşısında gereksiz vakit geçirmelerini önleyiniz.

  * Uyku düzenlerinin bozulmaması için her zamanki uyuma saatlerine dikkat ediniz. Uykusunu alamayan çocukların vücut ve beyin gelişimleri olumsuz olarak etkilenmektedir. * Tatil dönemi boyunca çeşitli gazete ve dergileri okumalarını sağlayınız.
  * Oyun her çocuğun doğal hakkıdır. Yalnız oyunları nerede ve kimlerle oynadıklarına dikkat ediniz.
  * Birinci dönemde işlenen konuları genel bir tekrar yaptırınız. Eksiklikleri olduğunda elinizden geldiğince gidermeye veya ikinci dönem başında öğretmeniyle irtibata geçiniz.
  * Tatil kitaplarıyla hem öğrenecek ve hem de eğlenceli zaman geçireceklerdir. Mümkün olduğunca bu kitapları diğer sınıf arkadaşları ile birlikte okumalarını ve içlerindeki testleri yapmalarını teşvik ediniz. Bu şekilde tatlı bir rekabeti de öğreneceklerdir.
  * Okumalarının seri olması için her gün en az yarım saat okuma saati ayarlayınız ve rehberliğinizde okuma yaptırınız.
  * Güzel yazı yazma becerilerinin gelişmesi için sizler de mümkün olduğunca çocuklarınızı teşvik ediniz. Defterlerini her gün mutlaka kontrol ediniz.
  * Öğrencilerimizin karnesi dönem içindeki gelişiminin göstergesi olmakla birlikte bu karneler o öğrencinin karnesi olduğu kadar sınıf öğretmeni olarak benim ve siz velinin de karnesi gibidir. Karnesinin daha güzel olması için elimizden geleni yapmaya çalışmalıyız.
  * Öğrencimizin karnesindeki davranış bölümünü dikkatle inceleyiniz ve daha iyi duruma gelmeleri için azami özeni gösteriniz. Bu davranışlar onun ileriki sosyal yaşantısı için çok önemli bir göstergedir.

  Öğrencimize ve size sağlıklı, mutlu güzel bir tatil dönemi diliyorum.
  Saygılarımla…


   
yarıyılda velilerin yapması gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evli bayanların yapması gerekenler:)))

  Evli bayanların yapması gerekenler:)))

  yeni evlilerin yapması gerekenler kocama nasıl güzel görünürüm eşime nasıl güzel görünebilirim Yemeği tam zamanında hazırlayın: Önceden plan yapın, hatta bir gece önceden yemeği tam zamanında masaya koymak için her şeyi önceden düşünün. Bu şekilde, eşinize O'nu düşündüğünüzü ve ihtiyaçlarına karşı duyarlı olduğunuzu göstermiş olacaksınız. Bir çok erkek eve geldiklerinde aç olurlar ve nefis bir...
 2. Yurt Dışında evelenecek olan çiftlerin yapması gerekenler

  Yurt Dışında evelenecek olan çiftlerin yapması gerekenler

  konsoloslukta evlilik yurtdışında nikah konsoloslukta evlenmek konsolosluk nikah Yurt dışında, Türk vatandaşı kadın ve erkek veya Türk vatandaşı ile yabancı, bulundukları ülkenin evlendirmeye yetkili makamları huzurunda evlenebilir. Böyle bir evlenme, Türk mevzuatına aykırı olmaması şartıyla Türkiye’de geçerlidir. Evlenenlerin her ikisi de Türk vatandaşı ise koca tarafından, yalnız biri...
 3. bir erkeğin ölmeden önce yapması gerekenler...

  bir erkeğin ölmeden önce yapması gerekenler...

  1. İstifa edin. 2. Ateş edin. 3. Bir dönem yalnız yaşayın. 4. En az bir kere nereye gittiğinizi bilmeden yola çıkın. 5. Zenci bir kadınla sevişin. 6. Mümkünse bütün ırklardan kadınlarla sevişin. 7. Jim Beam Black için. 8. Her konuda sevgilinizden iyi olun. 9. Mecburiyetten sıcak bira için. 10. Rock grubu kurun, grubun solisti olun. 11. İyice şımarıp grubu dağıtın,daha sonra da...
 4. Hamiş meleklerin yapması gerekenler

  Hamiş meleklerin yapması gerekenler

  Hamiş meleklerim benim biricik annelerim :) hamile bayanların hatta bekarların bile bazılarını biliyodur bunların ama hamişlerimizin çogu kez aklına takılanlar oluyor (ben bildiğim halde bütün hamile arkadaşları sorguya almıştım ) :D umarım işinize yarar ve begenirsin... Bunları uygulayın: - Gerekli durumlar dışında X-ışınlarından sakının. - Kesinlikle sigara ve alkol kullanmayın. - Dengeli...
 5. hamilelerin yapması gerekenler

  hamilelerin yapması gerekenler

  hamilelerin dikkat etmesi ve yapması gerekenler nelerdir. Bebeğin doğum srecindeki bu 9 aylık sürecte neler yapmamız gerekiyor.

Sayfayı Paylaş