1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Yaşa Göre Parfüm Nasıl Seçilir ?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  parfüm seçimi parfüm seçimi bayan  Parfüm içerdiği notalarla duyguları harekete geçiren enteresan bir şey melekler :) Parfümler ilgili anılarınıza göre sizleri duygulandırır, öyle ki bazı parfümleri duyduğunuzda nefret hissedersiniz çünkü o parfüm sizin hiç sevmediğiniz biri tarafından kullanılmıştır, ya da tam tersi. Uzun lafın kısası parfüm çeşitleri yüzyıllar önce temizlik amacıyla icat edilmiş olsa da kişiliğinizi yansıtan aynalardır. Tabi kişiliğinizden önce bir parfümün yaşınıza gidip gitmediği çok daha büyük önem taşır. Aşağıda yaşa göre parfüm seçimi konusunda sizlere bazı bilgiler vereceğiz :)


  [​IMG]
  Gençler için parfüm kokuları:

  20’li yaşlarda her şey sizin için yeni. Bu yüzden daha deneysel davranmak gerekiyor. Bu yaşların “uçarı” ruhuna en uygun kokular keskin ve güçlü ifadelidir. Kendinizi ortaya koymak ve hissetmek için önemlidir. Meyveli ve egzotik içerikli nar kokusu aynı zamanda çekiciliği ortaya çıkarıyor. Beyaz yapraklı portakal çiçeği ve inci çiçeği dışında vanilya ve amber notalarıyla dikkat çekici sinyaller veriyor.

  Orta yaşlı kadınlar için parfüm: 30 lu yaşlarda parfüm seçiminde konferanslar, iş toplantıları, mesleki sorumluluklar etkili oluyor. Genellikle işyerinde geçirilen uzun saatleri de içine alıyor. Bu yüzden kullanılan kokular bu yaşlarda kendini fazla ön plana atmadan elde edilmiş hakimiyeti simgeler. Listenin başında genellikle yeşil ve baharat içerikli tasarım kokular yer alır. Güçlü turunçgil notaları da kendine güven ve cazibeyi ortaya koyan kokulara hayat verir.


  40 lı yaşlar parfüm seçimi:

  40 lı yaşlardaki kadınlar artık parfümlerinden güzel kokması dışında başka şeyler de bekler. Kullandığı koku onu görünmeyen bir koza gibi sarmalı ve kişisel bir imzasına dönüşmelidir. İdeal olanlar ise bir tutam buhur içeren rahatlatıcı kokulardır. Pudralı yumuşak dokunuşlar stresi azaltıcı özellikleriyle öne çıkar. Lavanta, biberiye ve zencefil gibi aromatik karışımların da rahatlatıcı etkileri bilinmektedir.


  50 li yaşlar parfümü:

  Herşeyin belirgin olup daha bi orataya çıktığı bir dönemdir, 50li yaşlar. Artık zamansız gerçek lüks duygusunun dönemidir. Klasik elegan parfümler 50’li yaşların vazgeçilmezidirler. Koku kompozisyonları, çiçeksi ve rafine kalp notalarıyla belirlenir. Gül, yasemin, sandalağacı parfümün uzun vadede sıkıcı olmasını önleyen çiçeklerdir.
   
Yaşa Göre Parfüm Nasıl Seçilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Parfüm Nasıl Seçilir?

  Parfüm Nasıl Seçilir?

  parfüm, nasıl seçilir, incelikleri, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Her konuda olduğu gibi parfümde de herkesin zevkleri farklı farklıdır.Birine hediye olarak bayıla bayıla seçtiğimiz parfümü götürdüğümüz kişi beğenmeyebilir.Peki parfüm seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Parfümler hakkında insan tipleriyle ilgili...
 2. Kişiye En Uygun Doğru Parfüm Nasıl Seçilir ?

  Kişiye En Uygun Doğru Parfüm Nasıl Seçilir ?

  doğru parfüm seçimi doğru parfüm nasıl seçilir Parfümüzün kişiliğinizi, tarzınızı, ruhunuzu yansıtmalı melekler :) Tıpkı ev dekorasyon tarzınız gibi. Sizi tanımlayan en önemli detaylardan biri olan parfüm nasıl seçilir, kişiye en uygun doğru parfüm seçimi nasıl olmalıdır, makalemizde bu bilgileri paylaşıyoruz :) Parfümlerin ambalajları, kokuları hakkında fikir verir. Örneğin beyaz...
 3. yaşa uygun kaş şekli nasıl seçilir

  yaşa uygun kaş şekli nasıl seçilir

  Kızlar kaşlarıma şimdiye kadar hiç ellemedim ama artık almanın zamanı geldi bence. Liseyi bitiriyorum bu sene ve sizlere sormak istiyorum. Benim yaşıma göre kaş nasıl olmalı, nasıl alınmalı? Daha doğrusu yaşa göre kaş nasıl olmalı ?
 4. Burcunuza Göre Parfümünüz Nasıl Olmalı?

  Burcunuza Göre Parfümünüz Nasıl Olmalı?

  burca göre parfüm seçimi, burçlara göre parfümler, burcunuza göre parfüm Sevgili melekler, burçalarla ilgilenler bilirler, hemen herşey burcun karakterine göre belirlenebilir. Tıpki şimdi paylaşacağımız burca göre parfüm seçimleri gibi. Uzmanlar kişilerin karakteri ve davranışlarını belirleyen burçların, parfüm seçiminde de etkili olduğunu söylüyor. Burçlara göre beğenilen parfümler de...
 5. Vücut Tipine Göre Çanta Nasıl Seçilir?

  Vücut Tipine Göre Çanta Nasıl Seçilir?

  vücut tipine göre çanta, çanta nasıl seçilir, çanta seçimi nasıl olmalı Sevgili melekler, her kadının en önem verdiği aksesuarlarından biri olan çanta her modeliyle herkese yakışmaz. Kimsinde cuk oturmuş diyebileceğiniz ir çanta kimisinde emanet gibi durabilir. Bunun sebebi çantanın vücut tipine uygun seçilmemiş olmasıdır. Peki sizin çantanız size yakışıyor mu, vücudunuzla uyumlu mu hiç...

Sayfayı Paylaş